אחד הדברים שהכי הורסים חופשות הוא הצורך הבלתי נשלט לבדוק את תיבת הדואר של העבודה ולענות על מיילים – או אפילו רק להתעצבן מהם. גם אם אתם מכינים לכם תשובה אוטומטית מנומסת של "אני מחוץ למשרד, רואה מיילים באיחור" או מפנים לסגן או לבוסית שלכם להמשך טיפול, רובנו לא מצליחים להשתלט על הדחף ולקרוא את הדואר בכל זאת.

זה מפר את הזכות הקדושה לנפוש ולמלא מצברים, זה פוגע במשפחה או בחברים שנופשים איתכם, וזה חייב להפסיק, בשביל כולנו.

במשרד התיירות האיסלנדי בדקו ומצאו שאכן רוב האנשים (55 אחוז) בודקים מיילים לפחות פעם ביום בזמן חופשה, ועוד יותר אמרו בסקר שנערך כי הבוסים שלהם מצפים מהם לענות, ויצאו בתגובה בקמפיין תיירות די מושלם שבו רואים מטיילים עוצרים את מה שהם עושים באותו רגע, על רקע הנופים המרהיבים של איסלנד, כמו טיפוס הרים או צלילה ובודקים את הטלפון המצפצף. "אין שום דבר שהורס את החופשה כמו עבודה. תודה לאל שאיסלנד מצאה את הפתרון המושלם".

OutHorse Your Email to Iceland’s Horses from Inspired By Iceland on Vimeo.

אין סוסים שמדברים עברית?

ומה הפתרון? אאוט-הורסינג לאימייל. שירות מהפכני שבו סוסים איסלנדיים כותבים במקומכם תשובות למיילים המעיקים – כדי שאתם תוכלו להירגע. "הם התאמנו על מילות מפתח תאגידיות", אומר הקריין בקול רציני, כשסוסים על המסך מנפקים ג'יבריש חינני מהמקלדת, "כך שהבוסים שלכם לא יבחינו בהבדל".

How Iceland’s Horses Learned to Type Emails from Inspired By Iceland on Vimeo.

אולי זאת רק הלצה (ואולי לא), אבל אכן הרגילו שם שלושה זני סוסים ללכת על מקלדות הענק מחוברת למחשב ששתלו בדשא ובחוף הים ("הם ממש נהנו מזה, זה היה יום נפלא", מספרים בסרטון המתוק המתאר את התהליך), ובאמת אפשר להכניס באתר את כתובת המייל שלכם ואת תאריכי החופשה ולבחור סוס שיענה במקומכם – אחד שמדפיס במהירות אבל עלול לנמנם באמצע; שני אסרטיבי ויעיל בעל שיער זוהר; ושלישי חברותי ומיומן במושגים הנחוצים.