אפשר להירגע, אפליקציית פייבוקס לא נפרצה. בימים האחרונים רצה ברשת אזהרות מפני פריצה אפשרית לאפליקציית התשלומים: "חברים, אני עובדת בחברת סייבר, וכרגע הודיעו לנו שפרצו לפייבוקס. מי שיש לו יתרה - שימשוך את הכסף במיידי, כמו כן לאחר מכן תמחקו את פרטי כרטיס אשראי / חשבון בנק".

מבדיקה מול פייבוקס והמפעילה בנק דיסקונט עולה כי ההודעה אינה נכונה. "אין ולא היה אירוע פריצה לפייבוקס. מדובר באירוע הנוגע לפלטפורמה  בינלאומית להעברת קבצים המספקת שירותי העברת קבצים  לאלפי חברות בעולם, במסגרתו נחשף מידע של למעלה מ-130 חברות בעולם", נמסר מפייבוקס.

החברה שהייתה יעד לפריצה היא GoAnyWhere שעובדת עם מספר חברות גדולות במשק כמו בית החולים אסותא, סלקום, חברת הביטוח מבטח סימון ואיגוד האינטרנט הישראלי. על פי פייבוקס מה שנגנב אלו קבצים טכניים שלא כוללים פרטים על הלקוחות או פרטי בנק וכרטיסי אשראי, והאפליקצייה בטוחה לשימוש.

"מדובר בחברת ענק שנותנת שירות למאות חברות סביב העולם. בגלל אופי שירותיה, חברות דוגמת GoAnywhere חוות המון ניסיונות פריצה. לחברה נוספת, מתחרה שלה, פרצו רק לפני מספר חודשים. מיד כשעודכנו לגבי האירוע עצרנו את השירות, השתכנענו שהחברה פעלה בשקיפות וביצעה כל הפעולות המתקנות הנדרשות והמצופות, חזרנו לעבוד איתה. אף חברה לא חסינה מניסיונות פריצה", נמסר מטעם פייבוקס.

בחברה הבהירו שהם פועלים לפי חוק שירותי תשלום, בדומה לכל חברות כרטיסי האשראי והבנקים. הכסף שמפקידים הלקוחות נהנה מההגנות הקבועות בחוק, גם במקרה של שימוש לרעה. 

נזכיר שההודעה הזו מגיעה בתזמון רע מאוד לפייבוקס, שיצאה לאחרונה במהלך מהפכני, והודיעה שתציע ללקוחותיה, מכל הבנקים, אפשרות להפקיד בפיקדון לחודש בריבית קבועה של 4% (שנתית) – הכפולה מהריבית הממוצעת המוצעת כיום על ידי המערכת הבנקאית לתקופות דומות.