תושב מדינת טקסס שבארה"ב הואשם שהרוויח כ-1.8 מיליון דולר ממסחר לא חוקי במניות, לאחר שציתת לשיחות העבודה של אשתו, בעת שעבדה מהבית – כך פורסם אמש (ש') באתר "ביזנס אינסיידר".

טיילר לודון בן ה-42 מיוסטון הודה שסחר במידע שהשיג בזכות האזנה לשיחות עבודה פנימיות של חברת הנפט והגז הבריטית BP, שבה עבדה אשתו. פעולה זו הביאה אותו לרווח אסטרונומי של 1.76 מיליון דולר.

כתבות נוספות בכסף >>

גנבי הרכב מתמקדים בדגם חדש ואלה בשורות מדאיגות

"זה מרגש ומצמרר לראות את זה": הבחירה להנציח נופלים על מוצרים מסחריים

דווקא בזמן מלחמה: האמיצים שהגישו הצעה יחידה וזכו בקרקעות במחירי מציאה

כפי שפורסם באתר, במהלך שיחות שביצעה אשתו של לודון עם עמיתיה בעבודה מרחוק, היא חשפה מידע לגבי התוכנית של BP לרכוש ב-1.3 מיליארד דולר את TravelCenters of America – מה שהביא את בעלה לרכוש אלפי מניות של החברה (האחרונה מביניהן).

האישומים נגד לודון הוגשו בתביעה אזרחית בידי הרשות לניירות ערך בארה"ב, בשל האזנתו לשיחות עבודה של אשתו (שהייתה עובדת בכירה בחברת הנפט) ורכישת 46,450 מניות של TravelCenters ללא ידיעתה, בטרם פורסמה העסקה. לאחר שיצאה ההודעה הרשמית על העסקה, מחיר המניה עלה בכמעט 71%, ולודון מכר את כל מה שרכש ​​ברווח אדיר.

השאיר מכתב התנצלות

על פי כתב התביעה, לאחר שנודע ללודון כי חברת BP בודקת למי היה ידע מקדים על העסקה, הבעל הודה במעשיו בפני אשתו. הוא הסביר לה שעשה זאת כי לא רצה שהיא תעבוד יותר במשך שעות ארוכות, ואשתו, מנהלת המיזוג והרכש ב-BP, החליטה מצידה לספר על כך לאחראים עליה בעבודה. לאחר שדיווחה על מעשי בעלה היא פוטרה, על אף שלא היו עדויות למעורבותה באירוע.

בעקבות המקרה אשתו של לודון החליטה לעזוב את הבית, והיא פתחה בהליכי גירושין מספר חודשים לאחר מכן. זאת, תוך התעלמות ממכתב שהותיר לודון, כלשון התלונה, ובו הוא התנצל על שפגע באמון של אשתו. בימים אלה לודון צפוי לקבל עונש של מאסר בגין מעשיו.