לנוכח הסגר שיתחיל מחר, יום ו' וערב ראש השנה, בשעה 14:00, עומסי תנועה כבדים נרשמים בשעות אחרי הצהרים בכל הארץ ובפרט בדרכים לצפון. סיבה מרכזית לעומסים, מלבד העובדה שמדובר ביום חמישי שהוא עמוס מטבעו ולפני כניסת הסגר, היא שמשפחות רבות החליטו לקיים את ארוחת ערב החג היום, מה שלא יתאפשר מחר.

אחת השאלות שעולות היא כמה אנשים יחזרו היום בלילה או מחר עד הצהרים וכמה אנשים יחליטו להישאר, למרות ההגבלות, עם משפחתם גם במהלך החג. גידי, תושב פתח תקווה, החליט להקדים את ארוחת החג להיום בערב ונסע עם משפחתו לאימו בנהריה. "חשבנו שאנחנו חכמולוגים והקדמנו את ארוחת החג ועכשיו אנחנו תקועים בפקק עם עוד עשרות חכמולוגים", הוא אומר ל-mako, "חלק מהמשפחה תחזור מחר וחלק כבר הלילה".

אנה יצאה בצהריים מאשדוד לעכו ועדיין נמצאת בדרכים. "יש פקקים גדולים, אני תקועה כבר לא מעט זמן ועדיין עכו לא באופק, אבל זה שווה בשביל לראות את הבת שלי לפני הסגר". לדבריה, תצא מחר בבוקר בחזרה באשדוד כדי לא להפר את הסגר שייכנס לתוקפו ב-14:00.

העומסים המרכזיים שנרשמים בשעות האחרונות בדרך לצפון הם: כביש 70 ממחלף סומך עד צומת אבליים, כביש 79 ממחלף הסוללים עד ציפורי, כביש 66 ממשמר העמק עד צומת מגידו, בכביש החוף לכיוון צפון ממחלף רבין עד מכמורת ובדרך עכו נהריה ישנו עומס תנועה כבד מכפר מסריק עד צומת עכו מזרח ומצומת שומרת עד נהריה.

 

סגר החגים יתחיל מחר, ב-18.9, בשעה 14:00, וצפוי להסתיים ב-9.10. הוא יכלול הגבלות תנועה עד 500 מטרים, הגבלת התקהלות (עד עשרה במקום סגור, עד 20 במקום פתוח), מערכת החינוך תהיה סגורה, כמו גם מלונות, צימרים, מסעדות, חדרי כושר, חנויות וקניונים.

פעילות האכיפה תיכנס לתוקף מחר בשעה 14:00 טרם כניסת החג. בנוסף, תבצע המשטרה מחסומים מדלגים וסיורים בכניסה לערים ובתוכם, זאת במטרה למנוע התקהלות אסורה ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי בניגוד לתקנות.