מה עושים כשאין מספיק מקום בחנות והמחסן מלא? משתמשים בתא הלבשה המיועד לנכים ובעלי מוגבלויות. זה מה שלפחות החליטו לעשות בסניף של רשת ענקית הביגוד זארה (ZARA) בגרנד קניון בחיפה, בזמן שתור ארוך משתרך בתאי ההלבשה.

בסרטון שצולם ביום שישי האחרון אפשר לראות את תא ההלבשה המיועד לנכים במחלקת הגברים כשבתוכו מאוחסנים מדפי פלסטיק וכיסא. בינתיים, המוכר שעמד וקיפל את בגדים במקום סירב להסביר לנו מדוע קורה מקרה כזה ורק דאג לזוז ממקומו ולגשת ולסגור ללקוחות את הווילון מול הפנים בזמן שהוא אומר "לכאן לא נכנסים".

וזה לא הכל, שאר המוכרים בחנות סרבו להסביר ללקוחות שעומדים בתור הארוך בתאי ההלבשה מדוע הם משתמשים בתא הלבשה המיועד לנכים כמחסן, בטח כשמדובר בעומסים כל כך גדולים. והמוכר, כאמור, רק דאג לכעוס על מי שהסתכל והתלונן.

"המקרה הזה מדגים שוב עד כמה חייו של אדם עם מוגבלות רצופים בחסמים, גם הפעילות טרוויאלית לכאורה כמו רכישת חולצה לפעמים הופכת למאבק", אומרים בארגון "בזכות", המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות. "עלינו בתור חברה מכילה ומגוונת לא רק לדבר על "קבלת האחר" אלא גם להביט סביבנו, בבניין המגורים שלנו, במקום העבודה או בבית קפה ולפעול על מנת שהסיסמא הזו תהפוך למציאות".

מזארה ישראל נמסר בתגובה: "רשת זארה בדקה את הליקויים, התא פונה עוד באותו היום, אנו מתנצלים מעומק ליבנו על אי הנוחות באם נגרמה".