המודעה שפורסמה בפייסבוק

בערים רבות בעולם מרבית התושבים מתגוררים בשכירות ולא בדירה בבעלותם, ושוק השכירות מנוהל ומפוקח. בתל אביב, לעומת זאת, שבה כחצי ממשקי הבית מתגוררים בשכירות, השוק פרוץ והשוכרים תלויים בגחמותיהם של בעלי הדירות ושל השוכרים המתגוררים בדירה וצריכים למצוא מחליפים במקומם. שוק השכירות בישראל בכלל מונה כ-600 אלף משקי בית, ומגלגל כ-20 מיליארד שקל בשנה. כך שכולנו מכירים את התחרות העזה ואת הדרישות המופרכות שעומדות בפני המבקשים לשכור.

מודעה כזאת פורסמה היום (ג') בקבוצת הפייסבוק הגדולה "דירות מפה לאוזן בתל אביב", המונה יותר מ-157 אלף איש, וזו לשונה: "דירת 3 חדרים מתפנה בנחמני, בצד שקרוב לאלנבי, חדרים גדולים, קומה שנייה ללא מעלית, מתאים לשותפים או לזוג, הסלון מרוהט, ללא בע"ח. הדירה לא תושכר לאנרכיסטים שמשתתפים בהפגנות נגד הממשלה, רק למצביעי ימין, מחיר: 5,800 שקל".

בתוך דקות ספורות הופיעו כצפוי תגובות רבות, חלקן מזלזלות וביקורתיות וחלקן דווקא מביעות הבנה ושמחה. הגולשת קרין כתבה: "דירה של מצביעי ימין עם ספה אדומה. אהבתי"; הגולשת מירי שאלה: "מה דינן של אנרכיסטיות משת"פיות של השאיפה לגסיסתה של הממשלה הפושעת, שבעברן היו מצביעות ימין מובהקות, ואף בחטאיהן, תרמו לעליית קרנו של הארגון הפאשיסטי 'אם תרצו'? היש חסד לעבר מפואר?" ואילו ליה תהתה: "מה אם הצבעתי ימין אבל אני נגד הרפורמה? אפשר לשכור חצי דירה?"

גולש אחר כתב: "סורי אבל הדירה לא מספיק ימנית לי מידי.... אני רוצה להשכיר רק אם יש תמונה של ברוך מרזל בסלון שאוכל לשתות איתו קפה בבוקר והשוכר שלי היה חלק בפרעות של חווארה, זה המינימום הנדרש מבחינתי לא? אגב במקום מזוזה נשים תמונה של ביבי בכניסה?" ואחר נזף: "מי אלה הימין? טפילים המתנגדים לחוק הגיוס, ומבזים כל סממן ציוני? וביבי ימני? אכן כן, אבל רק ברטוריקה. במעשים עשה אפס ימין. הצביע בעד פינוי קטיף, נגד חוק הגיוס, הפוך מסער! בנוסף חתם עם יאסר על הסכם וואי והסכם חברון! הקים את מדינת חמאס מזוודות, זנח את הנגב והגליל. הבטיח החלה בבקעה, וקיבלנו החלה במכנסיים"; וגולש נוסף כתב: "היי. אני בעד הרפורמה, לא עובד וחיי על חשבון המדינה ככה שיש הכנסה קבועה. אין לי בעלי חיים כי זה אסור! כן יש לי 12 ילדים נפלאים שעושים הכל כדי לשמור על לפחות 70 אחוז מהדירה. אין לי שיקים ואין לי ערבים אבל כל עם ישראל ערבים זה לזה. איך אני משלם שכ"ד אתה שואל? אלוהים גדול. מתי אפשר לבוא לסגור?" 

ביקשנו לדבר עם מפרסם המודעה, אך הוא רק ענה בתגובה: "כפי שרשמתי זה רק למצביעי ימין" וסירב להגיב לפוסט.