החיכוך בין השוטרים לאזרחים סביב תקנות משרד הבריאות נמשך ומספק תמונות לא שגרתיות. אם ושני ילדיה (בני 12 ו-14) הגיעו אתמול בשעות הצהריים לגלוש בחוף בית ינאי שבשרון. הילדים נכנסו לים והאם נשארה על החוף. בתוך זמן קצר הגיעו למקום והסבירו לאם כי היא מפרה את ההוראות הסגר מאחר ויצאה למרחק של יותר מ-500 מטר מביתה.

היא ניהלה דין ודברים עם השוטרים אשר דרשו ממנה תעודת זהות ורשמו לה דו"ח של 500 שקל על הפרת פקודת צו בריאות העם. איתמר רוז, שהיה לא הרחק ממקום האירוע, תיעד כיצד השוטרים מפעילים כוח כלפי האישה שהתנגדה וכובלים אותה באזיקים.

"היא אמרה שאין לה תעודת זהות לתת להם והתחננה שישחררו אותה כי אין לה מאיפה לשלם קנס של 500 שקל", שחזר רוז בשיחה עם mako, "השוטרים הקיפו אותה מכל עבר כאילו הייתה איזו עבריינית. השכיבו אותה על החוף וכבלו אותה באזיקים לעיני ילדיה. אמרתי לשוטרים למה הם לא מעזים לרשום דו"חות לנשיא, לראש הממשלה, שרים  ולעוד פוליטיקאים שהפרו במודע את הסגר וחגגו את חג הפסח עם המשפחות שלהם? איפה השוויון בפני החוק? השוטרים חזקים על האזרחים החלשים. הם התעלמו ממני והמשיכו במעצר האישה".

לטענת גורמים במשטרה האם ניסתה לבעוט בשוטרים ולכן נכבלה באזיקים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות הולכים וגוברים להכפיש שוטרים העומדים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, ופועלים לאכוף את החלטות הדרג המדיני, התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם למען הבריאות של כולנו.

"אמש שוב בוצע ניסיון שיימינג מכוער ברשת לשוטרים שביצעו את תפקידם במקצועיות וכחוק בחוף הים בבית ינאי, זאת ע״י הצגת תמונה חלקית וערוכה ועובדות חלקיות עד כדי עיוות המציאות לחלוטין.

"כפי שניתן לראות בתיעוד האירוע (המצורף) ממצלמות הגוף של השוטרים, במהלך פעילות אכיפה בחופי הרחצה, הבחינו השוטרים באישה ושני ילדיה כשהם מבלים בחוף הים בניגוד לתקנות לשעת חירום. השוטר ביקש ממנה בנימוס רב לעזוב את החוף ולהזדהות בע״פ פעמים רבות לצורך השלמת האכיפה (כולל הזדהות בע״פ), אולם היא סירבה בתוקף פעם אחר פעם, וניסתה ללכת ולחמוק מהמקום בניסיון להכשיל את האכיפה.

"בשל כך השוטרים הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות - תיעצר. לאחר שהתעקשה לסרב להזדהות חרף הפצרות השוטרים, הסבריהם וסבלנותם הרבה כלפיה, כאשר הודיעו לה על מעצרה וניסו לאזוק אותה, היא תקפה את השוטר ובעטה בו באזור החלציים, כשכל העת ילדיה ואזרח נוסף שהיה במקום מפצירים בה לחדול מהתנהגותה הפסולה.

"לאחר שנרגעה והתנצלה בפני השוטרים על התנהלותה, ולמרות התנהלותה הפסולה כשתקפה לובש מדים בניגוד לחוק, היא שוחררה לדרכה לאחר שניתן לה דו"ח בגין שהייה במקום אסור בניגוד לתקנות.

"אנו רואים בחומרה כל ניסיון לשבש פעילות אכיפה משטרתית, כמו גם את הניסיון להכפיש את השוטרים הפועלים מתוקף תפקידם כחוק. אנו קוראים לציבור לקיים את הוראות החוק והנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים בשטח, שפועלים יומם וליל לשמור על הבריאות של כולנו".