התמונות של נציגי חברי הבורסה בניו יורק באולם המסחר, שמנפנפים בפתקי נייר וצועקים אחד לשני על המכירה או הקנייה של נייר זה או אחר, מופיעות היום רק בסרטים ישנים.

עם התפתחות הטכנולוגיה, החליף המחשב את אולם המסחר והמבצעים האנושיים הוחלפו בזירה מקוונת; בורסת נאסד"ק (NASDAQ), שהחלה לפעול בארצות הברית בשנת 1971 הייתה הבורסה המקוונת הראשונה. אבל למרות ההתפתחות הטכנולוגית, עולם ההשקעות בשוק ההון נותר מסובך, רחוק ובלתי מושג לרוב הציבור. הרבה אנשים פוחדים מהשקעות בבורסה ומדירים ממנה רגליים, למרות האפשרויות למצוא בה מכשירים פיננסיים בהם ניתן להרוויח.

ישנם משקיעים אשר יודעים לתמרן את דרכם בשוק ההון, גם כשהוא סוער ולא יציב, ויודעים מתי לחזור לבורסה גם כשהיא "אדומה". לעומתם, ישנם  משקיעים, לרוב בתחילת דרכם,  שרוצים "לעשות מכה". האחרונים מאבדים לא פעם את כספם בגלל חוסר בנגישות  למידע מקצועי ומושפעים לרוב מ"אפקט העדר" – כלומר מוכרים כשהבורסה בירידה וקונים כשהיא בעלייה.

בורסה (אילוסטרציה: Rawpixel.com, Shutterstock)
רוב האנשים חוששים להשקיע בבורסה | אילוסטרציה: Rawpixel.com, Shutterstock

ככל הנראה, אם היה להם ידע מקיף יותר, לרבות הכוונה ונגישות לניתוחי אנליסטים אודות ביצועי ניירות הערך שמעניינים אותם - ייתכן שחלקם אף היה יוצא מורווח מהשקעתם.

גילו את הבורסה בימי הקורונה

תופעה נוספת שהביאה איתה הקורונה, היא צעירים רבים שהוצאו לחל"ת או פוטרו. חלקם החליטו ללמוד באופן מקצועי את תחום המסחר בשוק ההון, חלקם מחפשים דרך ידידותית ונגישה להתחיל לסחור באופן עצמאי, וזאת מתוך מטרה למצוא אפיקי השקעה וחיסכון חדשים בתקופה מאתגרת זו.  

לטובתם, כמו גם לטובת אלה שחוששים להתנסות במסחר בבורסה, PEPPER- הבנק הדיגיטלי מבית לאומי, השיק את "PEPPER INVEST". מדובר באפליקציה פשוטה להבנה ולתפעול, הזמינה רק ללקוחות המחזיקים בחשבון ב-PEPPER. בגלל הפשטות שלה, יחד עם אפשרות השקעה אפילו בסכומים נמוכים של החל מ-50 שקל, האפליקציה תורמת בהסרת החסמים למסחר בשוק ההון, הן הפסיכולוגיים והן הכספיים. דרך PEPPER INVEST, הזמינה ללקוחות מעל גיל 18, ניתן להשקיע למעלה מ-100 מניות של חברות גדולות ומובילות מארצות הברית.

פפר (צילום: shutterstock| Daniel Krason)
אפליקציה ידידותית ונגישה בה ניתן להתחיל לסחור באופן עצמאי | צילום: shutterstock| Daniel Krason

בדקנו מה נותנת לכם האפליקציה:

  • קודם כל תוכלו למצוא שם הסברים למונחים מורכבים בשוק ההון.

  • לכל מניה יש עמוד משלה.

  • לכל מניה ישנו גרף דינאמי שבו הלקוח יכול לבחור סכום השקעה ולראות מה היה קורה לו  היה משקיע סכום זה לפני 3 שנים, לפני שנה, לפני חודש או אפילו יום קודם לכן.

  •  עבור כל מניה יש עדכונים חדשותיים, המלצות אנליסטים, טיפים ועוד.

  •  ישנה אפשרות להשוות בין 3 מניות שונות על בסיס מחיר, קטגוריה, שינוי חודשי/שנתי,  המלצות אנליסטים, אירועי חברה קרובים ועוד.

במילים אחרות, תקבלו שפע של מידע רלוונטי, אם זה מידע מקיף על המניה של כל חברה, חדשות, עדכונים, המלצות אנליסטים ואפילו גרף שמציג את ביצועי העבר של המניה וממחיש לכם כמה יכולתם להרוויח או להפסיד אם הייתם משקיעים לפני חודש, שנה או שלוש שנים. אפליקציית PEPPER INVEST עוזרת לכם להפוך למשקיעים נבונים יותר, והכול בכף היד.

אפשר להתחיל בקטן

באמצעות האפליקציה אפשר להשקיע אפילו סכומים נמוכים. זה אומר שאתם יכולים להשקיע מ-50 שקל ועד 50 אלף שקל להוראת קנייה בודדת. זה אפשרי כי ב- PEPPER INVESTמאפשרים לראשונה (!) לקנות שברי מניות ולאו דווקא לקנות מניה שלמה של חברה מסוימת, מה שמצריך סכומים גבוהים יחסית. (למשל מניית אמזון אחת שווה כיום כ-1800$). כך שתוכלו להתחיל בקטן ולהחליט אחר כך איך להתקדם משם.

עמלה רבעונית שקופה

גם מנגנון העמלות באפליקציה הוא נוח במיוחד- במקום לשלם עמלת קנייה ומכירה על כל פעולה, בתוספות עלויות צד ג' אשר פופולריות בעיקר במסחר בניירות ערך זרים, פשוט משלמים עמלה רבעונית אחת - וזהו. מנגנון כזה מאפשר חווית השקעה התנסותית ו-״חופשית״, מבלי להתעסק בחישובים לפני כל פעולה. מנגנון העמלות שקוף, פשוט ונוח, והוא כולל עמלה רבעונית אחידה אחת בשווי 0.2 אחוזים משווי התיק (0.8 אחוזים שנתי).

בקיצור, האפליקציה הייחודית של PEPPER INVEST טורפת את הקלפים המוכרים של שוק ההון ומאפשרת לכולם (מגיל 18) התנסות פשוטה וברורה, גם לאנשים שעד היום חששו להתקרב למגרש של שוק ההון.

 לפרטים נוספים על האפליקציה> 

 

*בכפוף לתקנון PEPPER INVEST ותעריפון העמלות. ההשקעה היא מגיל 18 שנה ומעלה.
הכתוב אינו מהווה הצעה ו/או ייעוץ לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות כלשהן.השקעה בשוק ההון עלולה להיות כרוכה בסיכון גבוה ונתונה לשינויים ותנודות במחירים עקב השפעת גורמים רבים ושונים.