בנק לאומי הודיע הבוקר (ה') כי חתם על הסכם עם גוגל, במסגרתו יציע הבנק ללקוחותיו את הארנק הדיגיטלי Google Pay. עם השקת Google Pay בישראל, יוכלו לקוחות לאומי, כמו גם לקוחות PEPPER מקבוצת לאומי, לשלם בחנויות השונות - הפיזיות והמקוונות, באמצעות הארנק הדיגיטלי של ענקית הטכנולוגיה.

בבנק ציינו כי Google Pay צפוי להצטרף לשורת הארנקים הדיגיטליים המוצעים ללקוחות לאומי, בהם ארנק לאומי ו-Apple Pay.

בגוגל תכננו להשיק את הארנק הדיגיטלי כבר במהלך הרבעון השלישי של 2021, אך לבסוף הוחלט על דחיית ההשקה לקראת סוף 2021. מועד מדויק להשקה עדיין לא נקבע.

לקוחות לאומי יוכלו להתחבר ל-Google Pay באמצעות אפליקציות לאומי ו-PEPPER, או ישירות דרך מערכת ההפעלה של Android, בתנאי שבגוגל ישנו את הכוונה המסתמנת שלא להפעיל את הארנק הדיגיטלי שלה באמצעות אפליקציה ייעודית.

זאת בניגוד לאפל פיי שכניסתה לישראל בתחילת חודש מאי הקפיצה במאות אחוזים את השימוש בארנקים דיגיטליים. בגוגל בוחנים מספר אפשרויות להפעלת הארנק הדיגיטלי, בין היתר באמצעות צירופו לאפליקציות תשלום קיימות.

הכניסה של גוגל פיי לישראל צפויה להשפיע מאוד על הארנקים הדיגיטליים שכבר פועלים בארץ, דוגמת ביט קארד של בנק הפועלים, הארנק הדיגיטלי של לאומי ושל חברות כרטיסי האשראי. הסיבה לכך היא שגוגל פיי פועלת על מערכת אנדרואיד שבה משתמשים הרוב המוחלט של משתמשי הטלפונים הניידים בארץ, יותר מ-70% מהישראלים. זאת בניגוד למשתמשי אפל, היכולים להשתמש רק באפל פיי.

אייל פרי, מנהל התשלומים והחדשנות בלאומי: "אחרי שלאומי היה הבנק הראשון להציע ללקוחותיו תשלום בנייד, אני שמח שגם היום אנחנו הראשונים להביא את חזית החדשנות הטכנולוגית ללקוחותינו. התפיסה שלנו בלאומי היא של בנקאות פתוחה ושל שיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיות, במטרה להנגיש ללקוחותינו מגוון רחב של מוצרים חדשניים".

הכתבה פורסמה לראשונה באתר גלובס