פסח הוא הזמן לעשות סדר, זה כולנו יודעים. אבל הגיע הזמן שהסדר הזה יחול לא רק על הארונות והאבק בחלונות, אלא גם על האספקטים הכלכליים בחייכם. חמץ מגיע בכל מיני צורות, ואם תרצו הכסף המיותר שאתם משלמים בגלל חוסר אכפתיות הוא החמץ שצריך לבער מהחשבונות שלכם. מאיפה מתחילים? הנה כמה דרכים מועילות.

עוד ב-mako כסף:

אישה משועממת מול מחשב (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אולי את משלמת יותר מדי? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עדכנו חבילות

עברו על חשבונות הכבלים, הסלולר והאינטרנט ושימו לב האם גודל החבילה תואם את הסכום שנדרש מכם בכל חודש. שימו לב לתכנית שלכם, ככל הנראה יש דברים שאתם יכולים לחתוך בקלות, בין אם מדובר בחבילת ערוצים מיותרת או רוחב פס מוגזם. זכרו שחסכון חודשי של כמה עשרות שקלים מסתכם בכמה מאות שקלים בשנה.

חדר כושר (צילום: jupiter images)
אם זו הפעם הראשונה שאת במכון החודש, כדאי לבטל את המנוי | צילום: jupiter images

סלקו ומכרו שירותים שאתם לא צריכים

כמה מכם נותנים למנוי לחדר הכושר להתבזבז לחלוטין? או משלמים למנקה במקום לנקות שעה בשבוע את הבית? לכל אחד יש כמה וכמה שירותים מיותרים שהוא משלם עליהם, אך לא צריך. חפצים או מנויים כלשהם אפשר פשוט למכור, בעוד שנותני שירות למיניהם שגובים שכר שעתי גבוה אפשר להחליף באמצעות הידיים והרגליים שלכם.

מגרש מכוניות (צילום: macroart, Thinkstock)
קדימה הסתער | צילום: macroart, Thinkstock

שימו לב לביטוח הרכב

חפשו את הפוליסה הכי זולה שאתם יכולים למצוא, והסתערו עליה. שלמו בתשלום אחד אם אתם יכולים כדי לחסוך כסף, הן בריבית על פריסת התשלומים והן במחיר היקר יותר שעסקה כזו עולה ברוב המקרים.

לחם (צילום: istockphoto)
לפרוס כמה שפחות | צילום: istockphoto

פרסו בכמה שפחות תשלומים

זה כמו להוריד פלסטר: מהר וביעילות, גם אם כואב במיוחד. הפריסה של התשלומים אולי הופכת את הסכום האסטרונומי לקל יותר לעיכול ונוח יותר לכתוב על נייר, אבל בסופו של דבר לא רק שהריבית הופכת את זה ללא משתלם, אלא גם המריחה של התשלום על פני חודשים ושנים הופכת את חישוב ההוצאות החודשי למסובך הרבה יותר.

כספומט (צילום: sanjagrujic, Shutterstock)
שבו בבית, זה זול יותר | צילום: sanjagrujic, Shutterstock

חתכו בעמלות הבנקים

חלק גדול מהפעולות שאתם עושים בסניף אפשר לעשות גם באופן מקוון, וללא העמלה הבנקאית המיותרת. הזמנת צ'קים, למשל. כמו כן, אם אין לכם צורך בחשבון עובר ושב, הפסיקו אותו.

לא ייאומן! לוח התוצאות בסיום המשחק (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מי שסופר נקודות, מרוויח | צילום: ספורט 5

השתמשו בנקודות האשראי

בדקו כמה נקודות קיבלתם בגין השימוש בכרטיס האשראי שלכם, לעתים מצטברות שם לא מעט. שימו לב שאתם פודים אותן על הדבר המתאים ביותר עבורכם כלכלית – לא לכל הפרסים אותו השווי.

נורה (צילום: Evgeny Kuklev, Istock)
בונוס: תעזרו להציל את כדור הארץ | צילום: Evgeny Kuklev, Istock

תהיו צרכנים ירוקים

החליפו את הנורות הישנות בנורות לד או נורות חסכוניות אחרות. הן אולי עולות יותר מנורות רגילות בחנות, אבל לאורך זמן הכסף שהן חוסכות שווה את זה. אם אתם צורכים הרבה אור בבית, נורה אחת יכולה להיות שווה למעלה מ-150 שקלים בשנה.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il