שף פרטי, מלונות יוקרה קוקטיילים והרבה תיוגים באינסטגרם- כך נראים החיים הטובים של סלברטאיות ארצנו בתקופה האחרונה. חופשות היוקרה הממותגות של תחילת השנה התחלפו במסיבות רווקות עם שלל פינוקים לקראת סוף הקיץ שבכולם שולט מרכיב אחד - הן קיבלו בחינם את מה שאתם תשלמו עבורו הרבה מאוד כסף.

כזכור, בתחילת השנה חגגה על יעל גולדמן מסיבת יום הולדת ביעד אקזוטי במלדיבים עם כל החברות הטובות וביניהן רותם סלע, מאיה דגן, מלי לוי, ואחת, גל גדות. את הטיול מימנה חברת טיולים בשם CAVAGROUP בתמורה לפרסום בעמודי האינסטגרם של הבנות.

במקרה ותהיתם כמה יעלה התענוג למשפחה ממוצעת, התעריף הוא 30-40 אלף דולרים לפחות משבוע. אבל כשכוכבות עם מיליוני עוקבים מתייגות בכל סטורי ופוסט באינסטגרם את חברת הנסיעות שסידרה להן את החופשה לא ישלמו שקל.

"ברור שפרסום של לקוחות כמו גל גדות ורותם סלע מגדיל את הטראפיק של הפניות אלינו", הסביר אוון גביש, מנכ"ל קאווה גרופ את ההחלטה לממן את הטיול. "הבחירה של אותם אנשים שאנחנו עובדים מולם היא לא מקרית והיא סלקטיבית ונעשית בפינצטה".

אבל לא רק חופשות ממותגות משווקות לעוקבים באינסטגרם. לאחרונה גם התגבר טרנד החופשות במסיבות רווקות בארץ ובחו"ל. בר זומר, שהתחתנה רק לפני ארבעה ימים, חגגה בתחילת החודש  מסיבת רווקות פוטוגנית עמוסה בשלל דוגמניות ופינוקים שעלותה כ-70 אלף שקלים.

זומר היא כמובן לא הראשונה לקפוץ על הטרנד. הקדימו אותה מפורסמות כמו בר רפאלי שערכה לחברותיה המפורסמות שלוש מסיבות, וביניהן אחת במלדיביים לחברותיה הקרובות שעלתה כ- 200 אלף שקלים על פי הפרסומים, ונטע אלחמיסטר שהסתפקה בחגיגה בת כמה ימים בארץ באחוזה מפוארת עם יחס VIP שכלל שף פרטי והופעה של ליאור סושארד. אמנם באמצע החגיגה היא לא חשה בטוב וטופלה בבית חולים, אבל מעבר לכך איש לא התלונן.

המטרה היא ברורה- הסלב הנבחר מזמין את חבריו המשפיענים ויחד הם יוצרים חגיגת תיוגים באינסטגרם על מנת לגרום לעוקבים שלהם, או יותר נכון לעוקבות להבין שמסיבות מנקרות עיניים וחופשות ביעדים אקזוטיים הם משהו שגם הן חייבות להשיג.

במקרה של מסיבת הרווקות שכללה בעבר מפגש מצומצם של חברות בבית יחד עם כמה בקבוקי יין הוחלפה עד מהרה בהפקת ענק שמטרתה היא אחת - להראות לכולם שגם הן יכולות לחגוג בענק ושכסף הוא לא מכשול.

אבל כמה כסף תצטרכו להוציא אם אתם לא מפורסמים מהשורה הראשונה על חגיגות ענק? יום כיף בבית מלון בארץ מתחיל ב- 300 שקלים לאדם, סוף שבוע במיקונוס ב-2000 שקלים לאדם ליום. אם תרצו בכל זאת לחגוג בבית אבל לא לוותר על שף פרטי תאלצו להיפרד מ-250 שקלים לסועדת.

אם בעבר היינו צריכים לשבור חיסכון לכבוד מימון החתונה, עכשיו מסתבר שצריך לשבור את החיסכון הרבה לפני כדי שהחברים באינסטגרם ידעו שגם אתן יכולות לחגוג בענק.