עובדה מספר 1: לרובנו יש לפחות כמה שעות פנויות בשבוע שאנחנו לא יודעים מה לעשות איתן. עובדה מספר 2: כולנו היינו שמחים להכנסה נוספת מהצד, כזאת שלא דורשת השקעה מטורפת או התחייבות רצינית. הרעיונות הבאים יכולים לסגור לכם את הפינה בלי הרבה מאמץ.

עובדי קלפיות

הבחירות (שוב) באופק וזו הזדמנות לעשות ביום אחד קופה יפה – 1,700 שקלים נטו ליתר דיוק, נכון לבחירות קודמות. צריך לקחת בחשבון כמובן שהליך הגיוס לעובדי קלפיות כולל תנאי סף, ראיון וקורס בן 5 שעות. הגשת מועמדות למשרה מתבצעת דרך אתר ועדת הבחירות המרכזיות לכנסת.

קלפי (צילום: ChameleonsEye, Shutterstock)
עובדי קלפי בבחירות. כ-1,700 שקל נטו ביום אחד | צילום: ChameleonsEye, Shutterstock

הרצאות אישיות

רבים מאיתנו מתמודדים עם אתגרים שונים לאורך החיים. אותם סיפורי הצלחה, התמודדות או משבר יכולים להעניק לאחרים הרבה מאוד כוח והשראה. נכון, צריך זה דורש כריזמה ותצטרכו להתגבר על פחד הבמה, אבל כשמדובר בסיפור שהוא שלכם, האותנטיות היא החשובה, והיא זו שמצד אחד תיתן לכם סיפוק גדול ומצד שני תפרנס אתכם. פלטפורמות כמו funzing לדוגמה מארחות הרצאות שונות, החל מתוכן מקצועי כמו משכנתה ועד הרצאות סוחפות על תרבות יפן. תתחילו בקטן בחוגי סלון – ותגדלו.

הטענת קורקינטים

נתקלתם בסביבת מגוריכם בקורקינטים פזורים בכל מקום? מעולה! החברות שמפעילות את הקורקינטים השיתופיים ללא עמדות טעינה מתגמלות משתמשים על איסופם לצורך טעינה. מדובר בהכנסה של 20-75 ש"ח לטעינה של מכשיר. שימו לב: מומלץ להגיע עם אדם נוסף כדי למנוע עיכובים בענייני חנייה.

קורקינטים שיתופיים
קורקינטים שיתופיים

קארפול

אם אתם נוסעים לעבודה ברכב, למה שלא תרוויחו על הדרך חברה והשתתפות בהוצאות? תכניות הקארפול של waze וmoovit- מאפשרות לנוסעים ולנהגים לחבור לנסיעה משותפת. בנסיעה כזאת הטרמפיסט משלם בקירוב עלות של תחבורה ציבורית, והנהג נהנה מהכנסה ובעקיפין מממן כך כביכול חלק מהוצאות הדלק.

מכירת סנדוויצ'ים במשרד

זה הוכח בעבר: אנשים מוכנים לשלם על סנדוויצ'ים שווים. אם אתם בכל מקרה מכינים לכם סנדוויץ' מושקע לעבודה, למה שלא תפתחו בבית פס ייצור ותציעו לחבר'ה במשרד? הקפידו על חומרי גלם טריים ואיכותיים, ותהיו ההשקעה הכי טעימה בעבודה.

את הלקוחות לרעיונות הבאים תמצאו ממש בסביבה הקרובה אליכם. פשוט תלו מודעה, פרסמו פוסט בפייסבוק של השכונה או שגרו הודעה בווצאפ של הבניין, וההכנסה בדרך אליכם:

דוגווקר

הילדים מתחננים לכלב ואין סיכוי שתאמצו? הנה הזדמנות גם לשמח אותם וגם להרוויח לא מעט כסף. הפיצו את הבשורה בין חברים, תלו שלטים בבניינים ופרסמו בקבוצת הפייסבוק של השכונה שלכם. על פי מחירון דפי זהב תוכלו להרוויח החל מ-30 ש"ח (על טיול קצר עם הכלב) ועד 140 ש"ח (על פנסיון במוצ"ש).

דוגווקר (צילום: Peter Shershov, shutterstock)
דוגווקר. מ-30 ש"ח לטיול קצר ועד 140 ש"ח לסוף שבוע | צילום: Peter Shershov, shutterstock

קיפול כביסה

משפטים כמו "אין לי מה ללבוש" או "הארון שלי ריק" לא תמיד מעידים על כך שאין לנו טעם טוב או חוש אסתטי להתאמת בגדים – כל הבגדים פשוט נמצא בכביסה או שוכב בסלון בערימה גולשת ומחכה למושיע. אז אחרי שסיימתם לקפל 5 מכונות, מה זה לקפל עוד 3 מכונות של משפחה אחרת? מסקר קצר (ולא מייצג) עלות לשעת קיפול שקולה לעלות שעת בייביסיטר.

בייביסיטר

אם היו משלמים לכם על כל שעות הבינג' שהשקעתם בצפייה בסדרות בנטפליקס כבר הייתם מיליונרים, נכון? אתרו את ההורים שמחפשים כמה שעות שקט מחוץ לבית אחרי שהילדים הולכים לישון ותוכלו לתפוס שתי ציפורים במכה אחת: גם תשלימו צפייה בעוד פרקים וגם תרוויחו כסף. עלות שעת בייביסיטר היא סביבות 30 ש"ח לשעה, והיא משתנה בהתאם לאזור הגאוגרפי, מספר הילדים והגיל שלהם, הגיל שלכם השעה ביום ועוד.

שיעורים פרטיים

גם בלי לזכור וקטורים, סינוסים או past perfect, תוכלו להציע את שירותיכם לתלמידים ביסודי. מורים מנוסים ומקצועיים גובים לרוב החל מ-100 ש"ח לשיעור פרטי.

הכותבת היא דקלה ליברך, כלים להתנהלות כלכלית חכמה, היא יועצת לכלכלת משפחה ומנהלת קבוצת שינויים בהרגלי הצריכה