בואו נודה על האמת: לא כולכם מוכשרים כמו שד, יפים עד כאב או בעלי חשיבה עסקית של טייקון נדל"ן. אלמלא כסף היה נגזרת ישירה של התכונות האלו, לא הייתה שום בעיה. אבל הצרה היא שצריך להתפרנס, ובמדינת ישראל של 2016 צריך להתפרנס הרבה כדי לחיות בכבוד. כמה מאות שקלים בחודש יכולים לעשות את ההבדל.   בהנחה שהבוס שלכם לא שש להרעיף עליכם העלאות, כדאי לדעת שיש גם פתרונות אחרים. הם אמנם פחות סקסיים ודורשים קצת מאמץ לעתים, אבל יכולים לחסוך לכם את הטלפון המעיק הזה מהבנק ולאפשר לכם קצת מרווח נשימה כלכלי.

עוד ב-mako כסף:

שני כהן, רועי בר נתן וליאת הר-לב על סט הצילומים (צילום: מיכל אפרתי, ארץ נהדרת )
מי יודע מי יגיע אליכם הביתה? | צילום: מיכל אפרתי, ארץ נהדרת

השכירו את הבית לצילום סרט

כל מפיק סרטים מתחיל יודע כמה קשה למצוא לוקיישן לסרט. הרי לוקיישן, לוקיישן לוקיישן וכו'. במידה ויש לבית שלכם מאפיין ייחודי, כמו אח או מרפסת לים התיכון, הוא בוודאות יהפוך לסחורה חמה ויכול להניב לכם לא מעט כסף (התמחור בידכם בסופו של דבר). אם אתם יוצאים לחופשה או שיש לכם מקום אחר להתאכסן בו בנעימים, זה קולע בול להגדרה של כסף קל. תוכלו להוסיף את דירתכם במאגרים לחיפוש כאן, כאן וכאן.

עבודה מהבית (צילום: Purestock, Thinkstock)
רק תענה על כמה שאלות | צילום: Purestock, Thinkstock

מלאו סקרים

לא צריך להיות מינה צמח כדי לעשות כסף מסקרים. הרבה חברות, פוליטיקאים וגופים מחקריים רוצים לדעת מה הציבור חושב במגוון נושאים, ולשם כך קיימים אתרים מיוחדים שמבצעים את הסקרים האלה עבורם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למלא את הסקר, ולעתים תוכלו להרוויח כסף גם כאשר חברים שאתם צירפתם יענו על סקרים. כשתגיעו לסכום מינימלי שנקבע מראש בתקנון, הכסף ישלח אליכם כהמחאה. אתרים שמציעים שירות כזה הם סקרנט, פאנל פרויקט המדגם ומכון שריד.

תבחנו אתרים

אתרים חדשים שצצים להם מחפשים גולשים מכל מיני שכבות דמוגרפיות ורמות השכלה שיבחנו את הנגישות והנוחות של האתר החדש. לכן, ישנם אתרים שמתמחים בהבאת הגולשים האלו, ומודיעים להם כאשר ישנו אתר חדש שדורש בדיקה. הבדיקה עצמה אורכת לרוב 15-20 דקות, ואפשר להרוויח תמורתה של 10 עד 15 דולר. תוכלו לנסות להתקבל כגולשים כאן, כאן וכאן.

אין תמונה
שיטת הנקודות

AppReedem

האפליקציה הזו לא תוסיף הרבה למנת המשכל שלכם, אם בכלל, אבל בהחלט תוסיף כסף לכיס שלכם. מה שצריך לעשות הוא כמובן להוריד את האפליקציה, ולאחר מכן להיכנס למאגר הקישורים שהיא מציעה: ניתן להוריד אפליקציות אחרות, לצפות בסרטונים או בפרומואים לסרטים ולקבל על כך ניקוד, שאותו פודים לאחר מכן באמצעות פייפאל.

טלפון במשרד (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
האילוסטרציה הזו יכולה להיות שלכם | צילום: Gettyimages IL, Getty images

צלמו למאגר תמונות

אתרים כמו 'שאטרסטוק' ו'אייסטוק' מכילים עשרות ומאות אלפי תמונות שמשמשות אתרים ברחבי העולם, וחלקן צולמו בידי חובבנים. לפעמים לא צריך להיות צלם ענק, אלא רק לתפוס את הרגע או לצלם במצלמה איכותית, ואתם שם. ככל שיעשה בתמונה שלכם יותר שימוש, כך תרוויחו יותר כסף, כך שלמעשה התמונה תעבוד בשבילכם מהרגע שתעלה למאגר.

קונים ב-eBay? "נחשפה פרצה חמורה". ארכיון (צילום: רויטרס)
אין משהו שאי אפשר למכור | צילום: רויטרס

תמכרו דברים באיביי

"אין חפץ שלא יכול להימכר ב-ebay" הוא אקסיומה כמעט כמו כדור הארץ עגול. לא צריך לספר על גולשים שמכרו "כלום" וזכו לתמורה כספית, אז בטח שאוסף הפורצלן הישן של סבתא או אוסף הקומיקס מגיל 12 יכולים להימכר תמורת סכום כלשהוא.

אין תמונה
4 דולר בכל פעם. אתר פייבר

תציעו שירות בפייבר

כמו שכל חפץ יכול להימכר באיביי, כך כל שירות יכול לקבל ביקוש בפייבר. יודעים לעשות מבטא בריטי? יש לכם חוש שמיעה מפותח? יכולת הגהה? בפייבר באמת שהכל הולך, ועל כל פעם שמישהו ישכור את השירות שלכם תקבלו 5 דולר (בפועל 4, כי האתר לוקח עמלה של דולר אחד). אם תהיו טובים ותפתחו תיק עבודות, כבר יהיה מה לדבר על עבודה שניה.

איש מנגן על אקורדיון בתל אביב (צילום: עודד קרני)
פרנסה מוזיקלית | צילום: עודד קרני

נגנו ברחוב

נכון, נדרש כאן כישור מסוים, וגם יציאה מהבית, אך דעו לכם שלא צריך להיות אבי סינגולדה כדי להרוויח כסף מנגינה ברחוב. מסיבה מסוימת שאינה לגמרי ברורה העוברים ושבים הישראלים מעריכים מאוד נגינה ברחוב וששים לזרוק כמה מטבעות, שיכולים להצטבר בקלות גם לכמה מאות שקלים, ולהפוך את החוויה הזו למשתלמת יותר מרוב העבודות במשק.

>> 18 דרכים יצירתיות להרוויח כסף