סר ברנסון- כואב אבל לא שבור (צילום: ap)
ריצ'ארד ברנסון | צילום: ap

ריצ'ארד ברנסון: לעולם אל תתחרטו - עברו הלאה לדבר הבא

ברנסון למה את השיעור הזה מאמו. "כמות הזמן שאנשים מבזבזים במחשבות על הכשלונות שלהם, במקום לתעל את האנרגיה הזאת לפרויקטים אחרים תמיד מדהימה אותי", אמר מייסד קבוצת "וירג'ין". "אני נהנה לנהל את כל העסקים של וירג'ין - אז חוסר הצלחה הוא לא משהו רע, הוא משהו שלומדים ממנו".

שריל סנדברג
שריל סנדברג

שריל סנדברג: אין דרך אחת למקום שאליו אתה הולך

סמנכל"לית התפעול של פייסבוק מתעקשת שאין צורך לדעת בדיוק מה אתם רוצים מהקריירה שלכם. במקום, היא ממליצה על חלום אבסטרקטי לטווח הרחוק בצירוף לתכנית עבודה קונקרטית של 18 חודשים. התכנית ארוכת הטווח מאפשרת לכם לחלום בגדול, בזמן שהתכנית קצרת הטווח מאלצת אתם להתקדם ולחשוב איך תוכלו להשתפר בשנה וחצי הקרובות.

"שאלו את עצמכם איך אתם יכולים להשתפר ומה אתם מפחדים לעשות", היא אומרת. "אלה בדרך כלל הדברים שאתם צריכים לנסות".

עוד ב-mako כסף:

וורן באפט (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
וורן באפט | צילום: אימג'בנק/GettyImages

וורן באפט: נהגו בצניעות ובריסון

יו"ר ענקית ההשקעות בארקשייר האת'ווי אמר בראיון שהאת העצה הטובה ביותר בחייו הוא קיבל מחבר הדירקטוריון שלו תומס מרפי. "אתה תמיד יכול להגיד למישהו ללכת לעזאזל מחר. סתום את הפה היום, ותראה איך אתה מרגיש ביום שלאחר מכן".

השנה סיפר באפט לתלמיד כיתה ז' איתו נפגש שהמפתח ליחסים טובים במקום העבודה היא להשתנות לאמץ את התכונות של האנשים שאתה מעריץ.

ג'יי קיי רולינג - אוהבת לחיות בסקוטלנד , (צילום: רויטרס)
ג'.ק. רולינג | צילום: רויטרס

ג'. ק. רולינג: אמץ את הכישלון

הסופרת שמאחורי "הארי פוטר" יודעת דבר או שניים על הצלחה ועל כישלון. "אני לא חושבת שאנחנו מדברים מספיק על כישלון", היא אמרה בריאיון ל-NBC. "היה מאוד עוזר לי אם מישהו מצליח היה אומר לי 'אתה תיכשלי. זה בלתי נמנע. השאלה היא מה תעשי עם זה".

לפני שהפכה לאחת הנשים העשירות בעולם, רולינג הייתה אמא חד הורית שחיה מקצבאות רווחה. היא החלה לכתוב את עלילותיו של פוטר, הקוסם הצעיר, בבתי קפה באדינבורו ונדחתה על ידי עשרות מוציאים לאור.

"נישואים קצרצרים במיוחד התפרקו, והייתי אמא בודדה ומחוסרת עבודה, ענייה ככל שאפשר להיות בבריטניה בלי להיות חסרת בית. בכל קנה מידה, הייתי הכישלון הכי גדול שהכרתי", היא אמרה בנאום בהארוורד ב-2008. לאחר מכן סיפקה רולינג כי היא מחשיבה את הכישלון כמתנה, כיוון שהוא נתן לה אפשרות ללמוד על עצמה ועל מערכות היחסים שלה.

ביקור כושל? שמידט (צילום: רויטרס)
אריק שמידט | צילום: רויטרס

אריק שמידט: הגידו כן ליותר דברים

יו"ר גוגל ממליץ על גישה חיובית. "תמצאו את הדרך להגיד כן לדברים. קבלו הזמנות למדינה חדשה, הגידו כן למפגש עם חברים חדשים, הסכימו ללמוד משהו חדש. כן היא המילה שבזכותה אתם מקבלים את העבודה הראשונה שלכם, את העבודה שאחריה, את בני הזוג שלכם ואפילו את הילדים שלכם".

מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו
מריסה מאייר

מאריסה מאייר: בחרו משהו אחד, ועשו אותו לנהדר

יו"ר Yahoo גילתה מה הייתה העצה הכי טובה שקיבלה אי פעם. "החבר שלי אנדרה אמר לי 'את יודעת, את מלחיצה את עצמך מאוד בניסיון לבחור את הבחירה הנכונה. בכנות, זה לא מה שאני רואה כאן. אני רואה כמה אפשרויות טובות, ויש אחת שאת בוחרת והופכת אותה לנהדרת".

סטיב ג'ובס מציג את האייפון החדש בשנת 2007 (צילום: David Paul Morris, GettyImages IL)
סטיב ג'ובס | צילום: David Paul Morris, GettyImages IL

סטיב ג'ובס: אל תלכו בעקבות התשוקה שלכם, אלא בעקבות משהו גדול יותר מכם

כותב הביוגרפיה של מייסד אפל, וולטר אייזקסון, נזכר בשיחה עם ג'ובס זמן קצר לפני מותו. "אנחנו תמיד מדברים על ללכת אחרי התשוקה שלך, אבל כולנו חלק מהזרימה של ההיסטוריה. אתה צריך להחזיר משהו לזרימה הזו שיעזור לקהילה שלך, יעזור לאנשים אחרים. כדי ש-20, 30, 40 שנה מעכשיו, אנשים יגידו, האדם לא רק רצה משהו, הוא שאף ליצור משהו שאנשים יוכלו להרוויח ממנו".

רק במקום השני, ביל גייטס (צילום: רויטרס, חדשות)
ביל גייטס | צילום: רויטרס, חדשות

ביל גייטס: שמרו על פשטות

בראיון לרשת CNBC הצהיר גייטס על הערצתו ליכולת של וורן באפט לשמור על הכל פשוט ככל שניתן: "אתה מדבר איתו על עסק שנראה לו אטקרטיבי, והוא יודע כמה מספרים בסיסיים ועובדות עליו. אם זה לא הופך למורכב, הוא מרגיש שזה משהו שהוא יכול להשקיע בו כסף. הוא בוחר בדברים שהוא יכול לצפות את דרך הפעולה שלהם מראש, וימשיכו להיות פרודוקטיביים. היכולת שלו להתרכז רק בדברים שחשובים באמת, להתמקד בדברים הבסיסיים, היא צורה של גאונות".

אריאנה האפינגטון
אריאנה האפינגטון

אריאנה האפינגטון: אל תעבדו כל כך קשה

הנשיאה והעורכת של אתר החדשות האפינגטון פוסט גילתה שצעירים רבים שואלים אותה אם הם צריכים לישון במשרד כדי להצליח. "אין דבר רחוק יותר מהאמת", היא טוענת. "אנחנו פועלים במשך יותר זמן תחת האשליה שלשרוף את עצמנו זה משהו שהכרחי להצלחה".

היא סיפרה שאם הייתה יכולה היא הייתה אומרת לעצמה בגיל צעיר שהביצועים שלה ישתפרו אם רק תוכל לא להתחייב לעבודה בלבד, אלא גם להתנתקות ולהתחדשות עצמית.

דוקטור פיל (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
ד"ר פיל | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

ד"ר פיל: תהיו בטוחים שאתם מוכנים לכך שמישהו ישפוט את העבודה שלכם

הפסיכולוג ואיש הטלוויזיה מציע שלפני שאתם מציגים כל עבודה שלכם, אתם צריכים להיות בטוחים שאתם מוכנים שהיא תהיה הדבר היחיד שעל פיו תישפטו. את הלקח הזה הוא למד במהלך העונה השנייה של התכנית שלו, בזמן שהתלבט אם נושא מסוים צריך להופיע בה.

בנו אמר לו: "אתה חייב לשאול את עצמך אם מישהו יראה רק תכנית את של 'ד"ר פיל' בחיים שלו, האם תהיה מוכן שזו תהיה התכנית הזאת? אם התשובה היא לא, אל תעשה את זה".

עמק הסיליקון (צילום: באדיבות yes)
טי. ג'יי. מילר | צילום: באדיבות yes

טי. ג'יי. מילר: עבדו קשה יותר מכל מי שמסביבכם

הקומיקאי וככב הסדרה "סיליקון ואלי" אמר בריאיון שזו הנוסחה האמיתית להצלחה: "זה עבד בשבילי, והכישרון שלי ממוצע והלסת שלי מרובעת".

בריאן צ'סקי (צילום: LeWEB12, ויקיפדיה)
בריאן צ'סקי | צילום: LeWEB12, ויקיפדיה

בריאן צ'סקי: אל תקשיבו להורים שלכם

יו"ר Airbnb אמר בראיון לניו יורק טיימס שמי שנמצא בתחילת הדרך צריך להשאיר את ההורים שלו מאחור. "אף פעם אל תקבל עצות בנושא קריירה מההורים שלך. וכשאני אומר הורים, אני מתכוון לכל מי שיכול להפעיל עליך לחץ בעולם. בכל קריירה שאתה בוחר, תניח מראש שזה עומד להיות כישלון ענק. ככה אתה לא מקבל החלטות על בסיס הצלחה, כסף או קריירה. אתה מקבל החלטות כדי לעשות את מה שאתה אוהב".

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il