מיזם Tikkun Olam Makers יצא לדרך ביולי 2014, העובד למען יצירת קהילה גלובלית של מייקרים: אנשי טכנולוגיה, פיתוח, מעצבים ומהנדסים, אשר עוסקים בתיקון עולם באמצעות שימוש בחדשנות טכנולוגית כפתרון לצרכים חברתיים. באמצעות תהליך העבודה אשר פותח ב-TOM ובאמצעות פלטפורמה אינטרנטית ייעודית, מייצר המיזם ידע טכנולוגי מתקדם בקוד פתוח, העומד לרשותם של אנשים בכל העולם, בחינם. כחלק מהמיזם הוקמו לאחרונה קבוצות מפתחים אשר עובדים באופן התנדבותי ליצירת מוצר בעלות סבירה, העונה על צרכיהם של אנשים עם צרכים מיוחדים.

באירוע הקרוב של מיזם Wine Wednesday, מיזם המחבר יזמים ישראלים ובינלאומיים במטרה להכיר, להתחבר ולגייס כסף למיזמים חברתיים בחברה הישראלית, יציגו קבוצות מפתחים את המוצר עליו הם עובדים, במטרה לגייס כסף להמשך הפיתוח. באירוע יוצגו שלושה מוצרים:

המוצר הראשון עליו עובד הצוות הוא סקייטבורד המיועד לבן, ילד בן עשר הסובל מאובדן ראייה, המעוניין להמשיך ולרכוב עם חבריו למרות הקושי בראייה.

המוצר השני הוא כיסא גלגלים לויטל, המעוניינת בכיסא גלגלים ידני אליו ניתן לחבר מנוע המאפשר לה לנסוע מהר יותר, תוך שימוש בידיים עדיין.

המוצר השלישי הוא המשך פיתוח של מוצר שהגיע אל צוות המפתחים מאירוע TOM שהתקיים בויאטנם – יון היא ילדה בת 4 הסובלת משיתוק מוחין. כיסא גלגלים המותאם ליון עולה בויאטנם 2,000 דולר, בעוד משכורת ממוצעת עומדת על 250 דולר בלבד.

במהלך אירוע TOM שהתקיים בויאטנם לפני מספר שבועות, הצליח צוות מפתחים לבנות ליון כיסא גלגלים, המותאם לה אישית ויוכל להמשיך ולשמש אותה גם כשתגדל, בעלות של 88 דולר בלבד. כיום, צוות המפתחים בישראל ממשיך לעבוד במטרה לנסות ולהוזיל את הכיסא עוד יותר.  

למידע נוסף על מיזם TOM בקרו באתר המיזם או בדף הפייסבוק של האירוע. 

TOM (צילום: יוניסף)
צילום: יוניסף