הודעת הזכייה בפרס הראשון בפיס (צילום: מפעל הפיס)
צילום: מפעל הפיס

ביום חמישי שעבר הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס הגדול בהגרלת הלוטו, שנערכה יומיים קודם, ביום שלישי ה-3/8/2021. הזוכה היה הזוכה היחיד בהגרלה, ומכיוון שמילא טופס דאבל לוטו, הוא גרף את הפרס הראשון המקסימלי באותה הגרלה על סך 30 מיליון שקלים.

 "יש לי שיטה קבועה. במידה ולא היה זוכה בפרס הראשון בהגרלה, אני שולח את אותו טופס ששלחתי בהגרלה קודמת. כשיש זוכה, אני מחליף את הטופס בחדש. כך אני ממלא לוטו כבר כמה שנים, ומשתדל שלא לפספס הגרלות", סיפר הזוכה, שלא מכבר פרש לגמלאות.

יום למחרת ההגרלה, הזוג הזמין קבוצת חברים לביתם למפגש חברתי. "כל היום אשתי ואני היינו עסוקים בסידורים וארגונים לקראת האירוח, הראש שלי היה כל כך עסוק בזה עד ששכחתי בכלל שהגרלת הלוטו כבר התקיימה ותוצאותיה כבר פורסמו. רק אחרי שהאורחים הלכו, בזמן שאנחנו עוד מסדרים את הבית, נזכרתי שעוד לא בדקתי את הטופס. סיימנו לסדר, אשתי הלכה לחדר השינה ואני התיישבתי בסלון – הוצאתי את הטופס והשוויתי את המספרים מול התוצאות שפורסמו. הבדיקה היתה יחסית מהירה. כשהגעתי לשורה השלישית בטופס נדהמתי לראות שכל המספרים בה זהים לספרים שפורסמו בה, כולל המספר החזק".

באותו רגע הוא הבין שהוא מחזיק בידי טופס ששווה לא מעט כסף אבל לא ידע עד כמה. "כדי להיות עוד יותר בטוח, הפעלתי את הסורק שבאפליקציה - ולהפתעתי הוצג לי גם סכום הזכייה - 30 מיליון שקלים. ההתרגשות הייתה עצומה. רצתי מיד לחדר של אשתי, היא כבר נמנמה אבל לא יכולתי לחכות עד הבוקר".

אשת הזוכה המשיכה לספר: "בעלי נכנס כרוח סערה לחדר השינה ואמר לי במילים אלה: 'אנחנו מיליונרים!'. תוך שאני עוד מנסה להבין מאיפה הגיעה הבשורה, והאם הוא בדק טוב, הוא מוציא את הטלפון הנייד ומראה לי ההודעה באפליקציה. הייתי בטוחה שנפלה עליו רוח שטות והוא בכלל מותח אותי. קמתי מיד וביקשתי ממנו שיסרוק שוב את הטופס - הפעם לידי. ואכן, גם בסריקה החוזרת הופיעה שוב הודעת זכייה על סך -30 מיליון שקלים. לא עיכלתי ועד לרגע זה אני לא בטוחה שאני מעכלת, אפילו שאני יושבת כרגע בבית מפעל הפיס ומשתפת בתחושותיי, עדיין זה נראה לי כמו חלום".

מרוב ההתרגשות, זוג הזוכים לא הצליחו להירדם. הם דנו כל הלילה בינם לבין עצמם מה בכוונתם לעשות עם כספי הזכייה. "תמיד היה חשוב לנו להמשיך להיות עצמאיים מבחינה כלכלית ולא להגיע למצב שנהווה נטל על ילדינו בשום שלב. אין ספק שהזכייה הזו משנה את כללי המשחק. עכשיו לא רק שהבטחנו את עצמאותנו, גם נוכל להמשיך לסייע לילדים אפילו יותר ממה שעזרנו עד עכשיו", אמרו הזוכים.

לאחר שיחה שנמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה, הזוכים קיבלו החלטה שבשלב זה הם לא יספרו לאף אדם שהם זכו בפרס הראשון, וברגע שהם יוכלו, הם יטוסו לחופשה מפנקת בת חודש ימים באחת מבירות אירופה.

"יש לנו ערך רב לכסף. שנינו עבדנו קשה כל חיינו וחסכנו כל מה שיכולנו כדי לתת לילדים. אם זה ללימודים או לסיוע במימון חתונות. דאגנו שלא יחסר להם דבר. הילדים הביאו לנו המון נחת בחיים, הם מוצלחים מאד, עם עבודה מסודרת וזוגיות טובה. התוכנית שלנו היא לזמן את כל הילדים אלינו, ביחד עם בני ובנות זוגם, ואז כל אחד מהם יקבל מעטפה עם צ'ק שיוריד מהם את העומס הכלכלי באופן משמעותי".

"החלטנו שהזכייה הזו לא תשנה אותנו, נישאר אותם אנשים. כן נחשוב בהמשך על רכישת בית יותר מרווח, ואולי אפילו נעסיק עוזרת בית קבועה שתסייע לנו בעבודות הבית השוטפות, אבל הדבר שהכי חשוב לנו כרגע הוא קודם כל לסייע לילדים".