ג'ון סי מקסוול, סופר ומרצה אמריקני בנושאי מנהיגות הטביע את המשפט: "לעולם לא תשנה את חייך עד שתשנה משהו אחד שאתה עושה מדי יום. סוד ההצלחה שלך נמצא בשגרת היומיום שלך".

אומנם כולנו מסכימים שאימוץ הרגלים יכול לשנות את חיינו לטובה מקצה לקצה, אבל הדבר הזה דורש בעיקר המון משמעת עצמית. על פי מחקרים- על מנת שפעולה תהפוך להרגל יש לבצע אותה ברצף במשך 66 ימים- מה שעשוי לייאש רבים מאיתנו, ועדיין- אם אתם רוצים להפוך לאנשים מצליחים בתחומכם, הנה רשימה של 20 הרגלים יומיומיים שאתם חייבים לבצע:

 1. התעוררו מוקדם

  זה לא מקרי שהעצה הזו חוזרת ראשונה בכל פעם בהקשר של הצלחה. מחקר של Harvard Business Review מצא שאנשים שקמים מוקדם בבוקר, נמצאים בנתיב מהיר יותר להצלחה בקריירה ובחיים בכלל.

  להתחיל את היום מוקדם מאפשר לכם להקדיש יותר ממנו למטרות והביצועים שלכם, ולבלות יותר זמן בלבסס שגרה מוצלחת. הזמן הזה יכול להיות מוקדש לכושר, מדיטציה יומית, ארוחת בוקר מודעת, או עוד אחד מההרגלים היומיומיים המוזכרים של אנשים מצליחים למטה.

 2. היגמלו ממסכים

  בואו נודה על האמת, הדבר הראשון שאתם עושים כאשר אתם מתעוררים הוא להסתכל על הטלפונים שלכם. כמה וואטסאפים נשלחו, מה קרה בסטוריז באינסטגרם, ומי כבר שלח לכם מייל שאינו סובל דיחוי. איך זה גורם לכם להרגיש? בקושי נשמתם כמה נשימות, ואתם כבר חושבים על עבודה או חווים תערובת של קנאה, FOMO ובעיקר לחץ.

  במקום זה, אם תאפשרו לעצמכם לפחות 30 דקות לאחר שהתעוררתם בלי מסכים, זה יעזור לכם להתחיל את היום שלכם אחרת. אתם אלו שתשלטו על איך הרגשות שלכם, במקום להיות מושפעים מהחברים או העמיתים לעבודה ברשתות החברתיות. נסו להשתמש בשעון מעורר מיושן במקום הסמארטפון שלכם ופשוט דמיינו איך היום שלכם ייראה אחרת.
  מדיטציה יוגה (צילום: Shutterstock)
  אנשים מוצלחים יודעים לנתק את עצמם כדי לחשוב על התמונה הגדולה | צילום: Shutterstock
 3. התחילו את היום שלכם עם מוזיקה

  מוזיקה יכולה להכניס אתכם למצב רוח מרגיע או פרודוקטיבי. הפעילו צלילים מרגיעים או מוזיקה משמחת, ותראו איך מצב הרוח שלכם מתחיל להשתפר פלאים.
 4. ערכו שגרת אימון בוקר

  כדי לשמור על המוח שלכם פעיל, תצטרכו לשמור גם על הגוף פעיל. הבוקר הוא הזמן האולטימטיבי להעיר את השרירים שלכם – באמצעות מתיחות או אירובי, או שילוב של השניים. האנרגיה ששגרת האימון מעניקה אולי תגרום לכם בסופו של דבר לוותר על כוס הקפה של הבוקר.
 5. אכלו ארוחת בוקר בריאה

  ארוחת הבוקר היא אחת הארוחות החשובות ביותר ביום. זהו הזמן האופטימלי לצרוך את מרב הקלוריות, מכיוון שתצטרכו לשמור על אנרגיה לאורך כל היום. רק שימו לב שארוחת בוקר כזו אינה כוללת הפוך וקרואסון אלא את המרכיבים החיוניים, הכוללים פחמימות בריאות, חלבונים ושומנים.
 6. תרגלו מדיטציה

  מדיטציה היא תרגול שבמסגרתו אתם מאמנים את תשומת הלב והמודעות שלכם ומרגיעים את המוח, על ידי הרחקת הפוקוס ממחשבות המעיבות על השיפוט שלכם. אפילו תרגול של 10–15 דקות כל בוקר יכול לחולל השפעה עצומה על היום שלכם. מדיטציה, ממש כמו גמילה ממסכים, מאפשר לכם להתרחק מהעומס והמורכבות של החיים, כדי להתמודד עם היום שלכם בקלות רבה יותר.
  ארוחת בוקר (צילום: Shutterstock)
  ארוחת בוקר היא מרכיב חשוב בהפיכתכם לאנשים מוצלחים | צילום: Shutterstock
 7. נהלו יומן 

  ניהול יומן יכול להפוך בקלות להרגל פרודוקטיבי. ניהול יומן מאפשר לכם להסתכל על התמונה הכללית, להגדיר לעצמכם יעדים, לפרק אותם למשימות קטנות וישימות ולהתקדם צעד אחר צעד בדרך להפוך להיות בני אדם מצליחים יותר. ברגע שאתם כותבים את היעדים שאתם באמת רוצים להשיג בחיים, בדיוק כמו העשירים , המטרות הופכות להיות יותר קלות לביצוע. במקום לתת ליום לנהל אתכם – אתם מנהלים אותו.
 8. תרגלו הכרת תודה

  זה לא סוד שאנשים מאושרים הם אנשים מצליחים יותר. על פי מחקר של בית הספר לרפואה בהרווארד על פסיכולוגיה חיובית, הכרת תודה קשורה באופן חזק ועקבי לתחושת אושר גדולה יותר. איך עושים את זה בפועל? אתם יכול לכתוב יומן ובו אתם צריכים לכתוב כל יום את הדברים שעליהם אתם מודים, לומר אותם בקול, להתפלל, לעשות מדיטציה או לבחור כל דרך אחרת שתגרום לכם להבין עד כמה אתם בני מזל. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, ואף אחת מהן אינה שגויה.

  >>>  11 טיפים ממיליונרים: כך תתעשרו בקלות
  >>> החלטות לשנה החדשה: כך תהיו עשירים ב- 10 צעדים
  >>> שבעה דברים שרק עשירים מבינים, ואתם לא
 9. בחרו שלוש מטרות יומיות

  לעתים קרובות רשימות המטלות שלנו היא אינסופית , ואנחנו מסיימים את ימינו בתחושה של חוסר הישג, מכיוון שהעומס לא מאפשר לנו להשלים מטלה מתחילתה ועד סופה. במקום לנסות לסמן "וי" על כמה שיותר דברים במהלך היום נסו להתמקד רק בשלוש משימות בכל יום.

  ומה עושים אם נכנסים בלת"מים? אם זה משהו שסובל דיחוי- עצרו ותחשבו כמה הבלת"מ באמת חשוב. זה בסדר גם להגיד לא, אם אתם רואים שאתם לא מספיקים להשלים את המשימות שהצבתם לעצמכם. אפשרות נוספת היא לשקול להאציל את המשימות הפחות חיוניות הללו על מישהו אחר שיכול לעזור, על מנת לשפר את הפרודוקטיביות שלכם.
 10. שלטו בשוק

  בין אם תבחרו להגדיר התראת Google עבור מילות מפתח מסוימות, להירשם לקומץ מהניוזלטרים המועדפים עליכם או לעקוב אחרי בלוגרים או פודקאסטים- חשוב להישאר מעודכנים בתחום בו אתם עוסקים. זה יאפשר לך להתעדכן בנושאים עכשוויים ועיקריים, כגון טרנדים ומגמות ששולטים בשוק שלכם עכשיו.  זכרו- מי שמגיב ראשון ומתאים את העסק או המוצר למגמות הבולטות – הוא העסק שיצליח יותר.
  חופשה בים (צילום: Antclausen, Thinkstock)
  קריאת ספרי מוטיבציה תעזור לתת "בוסט" לפעולה | צילום: Antclausen, Thinkstock
 11. קראו ספרי מוטיבציה

  לעתים קרובות אנחנו כל כך עסוקים במטלות היומיומיות שלנו, שאנחנו שוכחים לראות את התמונה הגדולה. עם זאת, האנשים המצליחים ביותר (מבעלי עסקים קטנים ועד מנכ"לים של חברות גדולות) תמיד רואים בעיני רוחם את החלומות והשאיפות שלהם מתעוררים לחיים. זה כיף, זה מספק, וכמובן - זה מרכיב מרכזי של יזמות. אם אינכם בטוחים מה החלומות שלכם או איך מציבים מטרות בדרך לשם- מומלץ לקרוא ספרי מוטיבציה, להאזין לפודקאסטים, לקרוא בלוגים מעוררי השראה או כל סוג אחר של תוכן שיניע אתכם לפעולה.
 12. הקיפו את עצמכם באנשים אופטימיים

  כולנו שמענו גרסה של האמירה, "אתה שילוב של חמשת האנשים שאתה מבלים איתם הכי הרבה." אם תהיתם- האמירה הזו די מדויקת. ידוע שאנשים משפיעים זה על מצב רוחו של זה, אז אם אתם מבלים את היום שלכם בתלונות על עומס העבודה יחד עם עמיתיך לעבודה- אתם לא תרגישו יותר טוב עם עצמכם, ובטח לא תתקדמו בחיים. ומנגד,  אם חבריך הקרובים ביותר מצליחים, זה בהחלט ישליך גם עליכם.
 13. קבעו בלוקים" קבועים ביומן

  היומן שלכם לא נועד רק לפגישות אלא לניהול לוח זמנים אישי שלכם. קבעו לעצמיכם זמנים קבועים ובלתי ניתנים להזזה ביומן, שבהם אתם מתרכזים רק בדברים שחשובים לכם באמת. זה יכול להיות קידום פרויקט אישי, שעות מיקוד בעבודה בהם לא קובעים פגישות, אימון כושר, זמן משפחה, ואפילו זמן עם חברים. העיקר שהלוח יהיה קבוע ושיהיה ברור מה עושים עם הזמן שהקצבתם למשימה.
 14. מצאו זמן להירגע

  כמובן שחשוב להיות פרודוקטיביים, אבל אתם צריכים גם לאפשר למוח ולגוף שלכם זמן להיטען מחדש. הגדירו רגעי הרפיה ומנוחה כתגמול על משימות שהצלחתם לבצע. לדוגמה, נסו להתמקד במשך שעה אחת, ואז הקדישו חמש דקות לקריאת מאמר מעורר השראה או צאו לטיול קצר. זה ימנע את השחיקה ויאפשר לכם לחשוב בצורה ברורה יותר לאורך היום שלכם.
  עשירים (צילום: shutterstock_Por Roman Samborskyi)
  השקיעו בקשרים אישיים במקום העבודה. זה יעזור לכם להתקדם | צילום: shutterstock_Por Roman Samborskyi
 15. הקפידו על אורח חיים בריא

  לחיים בריאים יש השפעה עצומה על חיי היום-יום שלכם, מהיכולת להתמקד במשימות ועד לרמת האנרגיה הכוללת שלכם. מעבר לבחירות המזון שלכם, אורח חיים בריא קשור גם לאיכות השינה שלכם, לניהול רמות הלחץ ועוד. אם אינכם בטוחים כיצד לפעול, עבדו עם מאמן כושר או דיאטנית מוסמכת, קראו על הטרנדים הבריאותיים העדכניים ביותר, או אפילו התחילו פשוט לשתות כמות מספקת של מים בכל יום ולהתאמן.
 16. הזיזו את הגוף לאורך היום

  אולי תירצתם לעצמכם שפשוט אין לכם זמן להתאמן לפני או אחרי העבודה, אבל זה עדיין לא תירוץ לא להזיז את הגוף. למעשה, גם חמש דקות פה ושם במהלך היום שלכם שמוקדשות להליכות נמרצות יהפוך אותכם ליותר פרודוקטיביים. אפשר לדוגמה לבצע שיחות עבודה תוך כדי הליכה, או לקחת צעד קדימה ולהציע לערוך פגישות בפארק. העיקר שלא תשבו כל היום על הכיסא.
 17. הקפידו על סדר וניקיון

  חלל עבודה נקי ומסודר יוצר בהירות. יש סיכוי גבוה יותר שתרגישו פרודוקטיביים כשסביבת העבודה שלכם נקייה ומאורגנת.

  אם אתם עובדים מהבית, אמצו את חוק ה- 30 דקות בו אתם מנסים להספיק לנקות ולסדר כמה שיותר דברים. נועו במעגל והתמקדו בכל פעם בפינה אחרת בבית. ככה תרוויחו גם סדר וניקיון, המחשבות שלכם לא ינדדו לערמת הכלים בכיור וגם תזכו על הדרך בפעילות אקטיבית מבלי ללבוש בגדי ספורט.
  יומן בסמארטפון (צילום: Africa Studio)
  תנעצו ביומן זמנים קבועים לקידום מטרות חשובות לכם | צילום: Africa Studio
 18. השקיעו בקשרים אישיים בעבודה

  הקדשו זמן לשתות קפה או לאכול ארוחת צהרים עם עמיתים לעבודה, הקפידו להשתתף באירועי חברה מטעם העבודה, או קבעו פגישה עם עמית שממזמן לא התעדכנתם בשלומו. תתפלאו לשמוע שגם שיחות מסדרון או במטבח יכולות לתרום פלאים למעמדכם החברתי. יצירת קשרים אישיים בעבודה יכולה בקלות להזניק את הקריירה שלכם קדימה, לקדם פרויקטים שונים שדורשים יותר מאיש צוות אחד, ותתרום למצב רוחכם הכללי ולהערכה העצמית שלכם.
 19. השקיעו בטיפוח עצמי

  בין אם מדובר במסכת פנים, אמבטיית מלחים, מניקור או מסאג' טוב- טיפוח עצמי חשוב ביותר לבריאותכם. אתם חייבים להקדיש זמן בשביל עצמכם למעם הבריאות הנפשית שלכם. אנשים מצליחים יודעים לעשות הפסקה מידי פעם, לאגור כוחות, לנוח, ולטפח את עצמם כדי לחזור מלאי כוחות ומוכנים להסתער על העולם חזרה.
 20. הקפידו על שינה מספקת

  זהו אחד ההרגלים היומיומיים הכי חשובים של אנשים מצליחים. שינה היא הדבר הכי בריא שאנחנו יכולים לעשות לעצמנו. ללא מספיק שינה, לא רק שתרגישו את השחיקה, אלא תמשיכו לעבוד לאט יותר ויותר. כמה זמן צריך לישון? מחקרים קבעו כי אדם בוגר צריך לישון 7-9 שעות בכל לילה. אז לא רק שאנשים מצליחים קמים מוקדם- הם גם הולכים לישון מוקדם. דמיינו את ההשפעה שתהיה על היכולת שלכם להיות פרודוקטיביים אם רק תבצעו את זה.