כולנו רוצים להצליח, רובנו מעדיפים להישאר בבוקר עד כמה שיותר מאוחר במיטה. זה לא מפתיע, אבל כנראה שיש סתירה בין השניים: ספר חדש בשם "הנס של חמש בבוקר" מסביר את הקשר בין הצלחה ובין השכמה מוקדמת, ומביא הרבה דוגמאות מחייהם של אנשים מצליחים שמתעוררים הרבה לפני השעה בה הם באמת צריכים לקום ולצאת מהבית.

עוד ב-mako כסף:

קים קרדשיאן, לפחות לפני שנולד לה התינוק החדש, נהגה לקום בשש בבוקר, לעבור על המיילים שלה, לבדוק שנורת' נושמת ולצאת לרכיבה או לריצה. מרתה סטיוארט מתעוררת בארבע וחצי, מנקה את המייל שלה ופותרת סודוקו בדרך לעבודה. דונאלד טראמפ קם בחמש וחצי, והדבר הראשון שהוא עושה זה לעבור על קטעי העיתונות שסיקרו אותו ביום הקודם. כל אחד ומה שנותן לו אנרגיה.

"בשביל הרבה אנשים, השעות השקטות של הבוקר הן הזמן היחידי שיש להם לעצמם", אמר ג'ף סנדרס, מחבר הספר, לניו יורק פוסט, "אלה הן השעות בהן אדם הוא הכי עירני. אנשים מצליחים אוהבים לקום אפילו שלוש שעות לפני שיום העבודה שלהם ממש מתחיל".

לדבריו של סנדרס, שעות הבוקר המוקדמות הן השעות בהן אתה במיטבך: הכי מפוקס, הכי מאורגן והכי חיוני לביצוע כל מטלה. הנה כמה פעילויות שהוא ממליץ לבצע עוד בטרם שאר העולם התעורר והתערב לך בחיים. כן, נשמע כאילו כדי להספיק ולעשות את כל הדברים האלה תצטרכו לקום בשלוש בלילה, ולכן כדאי אולי להישאר ממוקדים ולבחור ברעיון אחד או שניים מתוך הרשימה.

אובמה דופק חתונה (צילום: buzzfeed)
אייטם ראשון ברשימה, יש. עכשיו לדבר עם ביבי | צילום: buzzfeed

לתכנן את הבוקר בערב לפני

כשאתם רק מתעוררים, לוקח לכם קצת זמן להתאפס. לכן, עשו כמו הנשיא אובמה ותכננו את סדר היום ואת מטלות הבוקר שלכם כבר בערב שלפניו. כל מה שיישאר לכם הוא לקרוא מהדף – ולבצע.

שותה מים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כל כך קל, שזה נשמע מופרך | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

לשתות המון מים

מחקרים מראים שאפילו התייבשות קלה שבקלות, כזו שאתם לא מגישים בכלל, פוגמת בריכוז שלכם. סנדרס עצמו שותה 4 כוסות מים בכל בוקר לפני שהוא מתחיל את היום שלו. נסו גם אתם.

מדיטציה (צילום: Katrin Wuertemberger, GettyImages IL)
לא חייבים מדיטציה. אפשר פשוט ליהנות מהשקט | צילום: Katrin Wuertemberger, GettyImages IL

לעשות ריסטרט למוח

דיויד קמרון, ראש ממשלת אנגליה, משקיע כל בוקר בכמה דקות מדיטציה. המטרה: לרוקן את הראש, להירגע ולהתחיל יום חדש בצורה הכי רעננה שיש. גם אם אתם לא מתרגלים מדיטציה, אתם יכולים להקדיש כמה דקות לשקט פנימי: כבו את הרדיו ונסו לכבות גם את המוח, עד כמה שאפשר.

אנה ווינטור דייט
בדיוק הדעתי מהטניס. אנה וינטור

להתאמן

מספיקה חצי שעה של אימון גופני מסוג כלשהו כדי להניע את מחזור הדם ולהפוך את הגוף לאנרגטי ומוכן להסתערות על היום הזה. סנדרס טוען שפעילות גופנית על הבוקר מייצרת כמות עצומה של רעיונות ויצירתיות, ונותן כדוגמא את עורכת ווג המיתולוגית אנה וינטור, שפותחת את היום שלה במשחק טניס לפני שהיא יוצאת למשרד. אם אימון כושר הוא אינטנסיבי מדי בשבילכם על הבוקר, גם יוגה יכולה לעבוד.

ילדים הורסים (צילום: Mailonline  , צילום מסך)
משימה ראשונה: להעיר ולנקות אותו | צילום: Mailonline , צילום מסך

להתחיל עם המשימה הכי מעצבנת

את הדבר שהכי לא בא לנו לעשות אנחנו לנצח נדחה לסוף הרשימה, וסופו גם להידחות למחר ואז למחרתיים. נסו לתעדף את המטלה הגדולה והמרתיעה ביותר שיש לכם לאותו היום ולבצע אותה הכי מוקדם בבוקר, עוד לפני שהטלפונים והפגישות והמיילים יסתערו עליכם.

אישה שותה קפה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תנו למחשבות לרוץ, לכל הכיוונים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הקדישו לעצמכם זמן שקט

זו באמת נשמעת כמו פריווילגיה, אבל אולי אפשר לנסות לבודד לעצמכם עשר דקות של מחשבות עם עצמכם על כוס קפה, עשר דקות כאלה שיאפשרו לכם לשרבט על נייר כמה רעיונות חדשים ונקיים.

רק במקום השני, ביל גייטס (צילום: רויטרס, חדשות)
עדיין מחפש השראה. ביל גייטס | צילום: רויטרס, חדשות

לקבל השראה

ביל גייטס פותח כל בוקר בהאזנה להרצאה באינטרנט, וסנדרס ממליץ לכם לעשות כמוהו. נסו למצוא ספר או סרטון הדרכה שנוגע למשימה שלכם, בין אם היא לרדת במשקל או להצליח עם העסק העצמאי. הדרכות כאלה נותנות לא רק טיפים שימושיים אלא גם השראה ובוסט של מוטיבציה והתלהבות להתקדם עם הפרויקט שלכם.

מייל (צילום: Thinkstock)
כשתגיעו למצב הזה, תוכלו להתחיל את היום | צילום: Thinkstock

לרוקן את המייל שלך

רגע לפני שהוא מתמלא מחדש, שעות הבוקר המוקדמות הן זמן מצוין לעבור על התיבה, להעיף את המיילים שטופלו ולסמן את אלה הדורשים תשומת לב.

צילומי היריון עם כלבים (צילום: מירית קרמן, מערכת מאקו הורים)
לפני העבודה, תחשבו על המשפחה | צילום: מירית קרמן, מערכת מאקו הורים

לעשות משהו שהוא לא עבודה

סנדרס ממליץ לדחוף בין הפעילויות של הבוקר המוקדם גם כאלה שלא קשורות בכלל ליום העבודה שלכם. כמה דקות עם המשפחה, עם חיית המחמד או אפילו ביצוע של מטלת בית יכולים להיות חיוניים. "כשאתה דואג לבריאות שלך, למערכות היחסים ולדברים שאתה להוט אחריהם, האנרגיה הזו עוברת גם למטלות שלך במשרד", הוא אומר.