הדבר שהכי קשה למצוא היום באזור המרכז הוא לא חניה אלא עוזרי בית טובים. הקושי למצוא מישהי או מישהו אמינים, יסודיים ויציבים הוא כבר לא הקושי היחידי אתו מתמודדים בעלי הבתים. בשנים האחרונות נוספו דרישות רבות להעסקת מנקים. הבעיה - רבים מהם לא מוכנים לכך וגורמים למעסיקים שרוצים לעבוד לפי הספר לעבור על החוק.

ליאת צימר מגבעת שמואל ניסתה לעבוד באופן חוקי, וגילתה שמדובר בעניין לא פשוט. "פרסמתי בקבוצת אימהות בפייסבוק שאני מחפשת באופן נואש עוזרת בית. כתבה לי אחת מהן, שאצלה עובדת עוזרת כבר תשע שנים והיות והם עוברים לגור בצפון היא נאלצת להפסיק את עבודתה. כאשר העוזרת הגיעה לביתי הוקסמתי ממנה, מהאישיות ומהעבודה וביקשתי ממנה את מספר תעודת הזהות כדי לשלם לה ביטוח לאומי, פנסיה וכל מה שחובה לשלם. "יומיים לאחר מכן, קיבלתי תשובה: 'אין לי אפשרות לתת לך את הפרטים שלי היות ובעלי מקבל קצבה, לכן אני מפסיקה את עבודתי אצלך, אלא אם את מוכנה שאעבוד ללא כל תנאים סוציאליים'".

עוד ב-mako כסף:

מכיוון שליאת לא הסכימה לעבור על החוק היא נאלצה לוותר על שרותיה ומאז היא מנקה לבד:  "מאז אותו מקרה אני מחפשת עוזרת. 90% מהן לא מוכנות לעבוד ולתת פרטים. ו-10% הנותרות פשוט לא התאימו לי".

ישנן שתי דרכים חוקיות להעסיק עוזרי בית: עוזרי בית עצמאיים או עוזרי בית שעובדים באמצעות חברות כוח אדם המספקות עוזרות בית מקצועיות. בדקנו מה יותר משתלם לחמש שעות עבודה שבועיות (20 שעות בחודש): עוזרים עצמאיים במחיר שעתי של 50 שקל לשעה או עוזרים המועסקים דרך חברה ב75 שקל לשעה.

בייביסטר מנקה
לפחות משלמים לי הבראה | צילום: graham heywood, Istock

עוזרת בית עצמאית

ההבדל המהותי בין העסקת עובדים עצמאיים לכאלה שמגיעים דרך חברה הוא השכר השעתי. פער המחירים לשעה יכול להגיע לארבעים אחוז לטובת עוזרי הבית העצמאיים. כמעסיקים של עוזרת בית, אתם נחשבים למעסיק "מינורי" ולא מעסיק "רגיל", מכיוון ששעות העבודה של העוזרת מסתכמות בממוצע רק פעם בשבוע במשך 4-5 שעות, ובסך הכל 16-20 שעות בחודש.

עם זאת, על אף ההגדרה המשפטית השונה, אתם נדרשים לשלם את כל ההפרשות החלות על מעסיק רגיל.

שכר מינימום. עוזרי הבית שלכם זכאים לשכר שלא יפחת מ-25.94 שקל לשעה. מעבר לכך, השכר בפועל נקבע לפי ביקוש והיצע - ככל שהאזור בו מועסקת עוזרת הבית נחשב לאמיד יותר, או אזורים מחוץ למטרופולין הדורשים זמן נסיעה רב כך העוזרים יצפו לקבל שכר גבוה יותר.
השכר המקובל לשעה עומד על 50 שקל לשעה.

ביטוח פנסיוני. על פי חוק עליכם להפריש כספים לטובת ביטוח פנסיוני מקיף לעוזרי הבית שלכם. העובדים הם שצריכים לבחור את קרן הפנסיה אליה יועברו הכספים ואם לא יעשו זאת, האחראיות מוטלת עליכם. ההפרשה הכוללת לפנסיה עבור עוזרי הבית היא בגובה 12% משכרם (5.75% ממומנים על ידם ו-6.25% ממומנים מכיסכם).

כך לדוגמא עבור שכר של 1,000 שקל בחודש יש להפריש 120 שקל כאשר 52.5 ינוכו משכרה של העוזרים ו-62.5 ישולמו על ידיכם. בכל מקרה חל איסור חמור להתחמק מחובת ההפרשה לקרן פנסיה אלא אם כן אתם מעוניינים לזכותה תשלומים לקרן הפנסיה במשך 30 שנה, או לשלם פיצוי גדול אם חלילה היא תיפגע במהלך עבודתה בביתכם. אין צרוך ללכת לחברה על מנת לפתוח קרן פנסיה וניתן לעשות זאת בקלות ברשת כמו שירות "פנסיה בקליק".
עלות תוספת הביטוח הפנסיוני: חצי שקל לשעת עבודה.

דמי ביטוח לאומי. חובה לרשום את פרטי עוזרי הבית כולל שמם ומספר תעודת הזהות שלהם באתר המוסד לביטוח לאומי. באתר התשלומים אפשר לדווח על העובדים או מקבלי הפנסיה ולשלם עליהם בכרטיס אשראי או בהעברה בנקאית. גובה התשלום הוא 7.25% מהשכר (2% מנוכה ממשכורת העובד ו5.25% מוסיף המעביד). רישום העוזרים בביטוח לאומי מבטיח את זכויותיהם למקרה של תאונה, דמי לידה, פנסיית שאירים, דמי אבטלה וקצבת זקנה.
עלות הביטוח הלאומי: תוספת של 1.625 שקלים לשעה.

פיצויים והודעה מוקדמת. החלטתם לפטר את עוזרת הבית? היא זכאית לפיצויים לפי השכר שקיבלה במשך חודש, כפול מספר שנות העבודה שהועסקה אצלכם אך רק במידה ועבדה אצלכם מעל שנה. אם, למשל, העוזרת הועסקה אצלכם תמורת 50 שקל לשעת עבודה במשך 5 שעות בשבוע, למשך 5 שנים הפיצוי שישולם לה יהיה כ-10,000 שקל. בנוסף, על המעסיק להפריש מידי חודש 6% לפיצויים במסגרת הפנסיה. זמן ההודעה מוקדמת מחושב עבור יום אחד עבור כל חודש של עבודה. (למשל, בתום שנה של עבודה העובדות זכאיות להודעת פיטורין מוקדמת בת 12 ימים). במהלך תקופת ההודעה המוקדמת העובדת זכאית להמשיך לעבוד כרגיל (בימי העבודה והשעות הרגילים שלה) ולקבל שכר. המעסיק יכול לוותר על העבודה בפועל אבל מחויב לשלם לה.
עלות הפיצויים: תוספת של 3 שקלים לשעה.

תחקיר:
מי שלא משלם, מסתכן | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

החזר הוצאות נסיעה. אם עוזרת הבית מגיעה לביתכם בתחבורה ציבורית, היא זכאית להחזר הוצאות נסיעה עד תקרה של 22.60 שקל ליום עבודה. בפועל רוב המעסיקים מסכמים על החזר נסיעות מלא.

בנוסף, קיימים מספר תשלומים שכל מעסיק חייב לשלם, אולם הם מינוריים או נדירים למדי במקרה של העסקה של עוזרת בית עצמאית.

מס הכנסה. חובת תשלום מס הכנסה חלה גם על העסקת עוזרת בית. אלא שבפועל רק עבור עוזרות בית מעטות יש לשלם מס הכנסה. הסיבה: סף המס, הסכום שמעליו חלה חובת תשלום מס הכנסה, הוא כיום 4,433 שקל לגבר, 5,141 שקל לאישה בלי ילדים ו-6,455 שקל לנשואה +1. רוב עוזרות הבית פשוט אינן מגיעות לסף המס.

חופשה שנתית. עובדת במשק הבית שאינה נחשבת עובדת במשרה מלאה אבל זכאית כמו כולם לחופשה, זכאית לתשלום עבור 8 שעות עבודה, מבלי שהיא תעבוד בפועל עבור ממוצע של 4 שעות עבודה שבועיות בשנה. (החוק מחייב מתן חופשה של שבועיים בהן העוזרת לא תגיע בפועל לביתכם ולא תסתפק בתוספת תשלום כפי שנהוג לחשוב). עובדות במשק בית שהועסקו באופן זמני בתקופה שאינה עולה על 75 ימים רצופים (כלומר מועסקות אצל המעסיק פחות מחודשיים וחצי) אינן זכאיות לחופשה בפועל אלא לתשלום תמורת חופשה (בשונה מעובדים הזכאים לצאת לחופשה שנתית, ולקבל עבור ימי החופשה דמי חופשה).
תשלום תמורת חופשה יתווסף על השכר הרגיל של העובדים.

דמי מחלה. עוזרי הבית זכאים לדמי מחלה על פי החוק, החל מהיום השני למחלתם וכתנאי להצגת אישור רפואי. בעבור ימי המחלה השני והשלישי הם זכאים לקבל 50% מסך שכרן היומי. בעבור כל אחד מימי המחלה הבאים - 100% מסך שכרן היומי. עליכן להתייחס לספירת הימים מנקודת המבט של העובדת החולה: אם יום המחלה הרביעי של העובדת חל ביום העבודה הקבוע אצל המעסיק, ישלם אותו מעסיק 100% מהשכר.

דמי הבראה. עוזרת בית, ככל עובד אחר, זכאית לדמי הבראה במידה ועבדה מעל שנה. אך בעוד שעובד במשרה מלאה זכאי לדמי הבראה בסכום ממוצע של 1,700 שקל בשנה הראשונה לעבודתו, עוזרת בית זכאית ל-378 שקלים בממוצע עבור השנה הראשונה.

ימי אבל. עובדת שנעדרה מעבודתה בשל מות קרוב משפחה מדרגה ראשונה (אח, אחות, הורה, ילדים או בן זוג) והיא מקיימת מנהג אבלות דתי (כגון שבעה), זכאית לקבל שכר עבור כל ימי העבודה שמהם נעדרה במהלך אותם שבעה ימים, בתנאי שעבדה אצל אותו מעסיק שלושה חודשים לפחות.

חוק עבודת נשים. חוק זה, על כל סעיפיו, חל על עוזרת הבית. למשל, אם העוזרת נכנסת להריון, קיימת הגבלה על פיטוריה ויש צורך באישור משרד התמ"ת כדי לפטרה. העובדת שבה מחופשת לידה? לא ניתן לפטרה, אלא רק 60 יום לאחר ששבה לעבודה.

סיכום: כדי לעמוד בכל ההתחייבויות החוקיות שלכם לעוזרי הבית, תצטרכו לשלם 60 שקל לשעה, לא כולל נסיעות.

קורס הכנה ללידה - נשים בהריון נושמות
העוזרת בהיריון? לא תוכלו לפטר אותה | צילום: Wavebreakmedia, Thinkstock

עוזרי בית המועסקים באמצעות חברת כוח אדם

לאחר שהתעייפתם מלקרוא את הזכויות המגיעות לעובדים שלכן, יכול להיות שתחליטו לפשט את העניינים עבורכם ולשלם בממוצע 15 שקל יותר לשעה עבור עוזרת שתגיע דרך חברת כוח אדם. במקרה כזה תשלמו רק עבור העבודה והנסיעות, והחברה תדאג לביטוח ולתנאים סוציאליים. יש חברות כוח אדם שאינן דורשות גם תשלום דמי נסיעות.

לעוזרים שמגיעים אליכם דרך חברה יש יתרון מרכזי: הם מקצועיים לגמרי. זהו עיקר עיסוקם, ובכל מקרה של תלונה תוכלו להתלונן עליהם בחברת כוח אדם ולהחליפם בעובד או עובדת אחרים. בנוסף, ברוב החברות אינכם מתחייבים ליום קבוע ואתם יכולים להחליט על הזמנת עוזרת עד 24 שעות לפני המועד המבוקש. ברוב החברות גם יתנו שירותים יותר מקצועיים במקרה של צורף בפוליש, ניקוי ספות ועוד והכי חשוב - בעוד שחלק מעוזרות הבית העצמאיות יציבו לכם תנאים מקדימים כמו סוגיית ניקוי  חלונות ותריסים כאשר אתם מזמינים עוזרת בית דרך חברת כוח אדם אתם יכולים להזמין מנקה לבית מיוחדת ולציין מראש למה אתם מצפים.

החיסרון הגדול, לבד מסוגיית התשלום הוא בכך שאין עובד קבוע שמכיר את הבית ואת רצונותיכם. יש תחלופה גבוהה של עובדי ניקיון, ומאוד יכול להיות שעובד הניקיון, שממנו הייתם כל כך מרוצים, מחר כבר לא יהיה שם.

אם החלטתם לבחור בחברת ניקיון, דאגו לברר קודם החתימה על הסכם העבודה מספר דברים כמו העובדה שהעוזרת אכן מקבלת את כל מה שמגיע לה, וכי החברה עומדת בכל תנאי ההעסקה. יש להתעקש על ביקור מטעם נציג החברה, כדי שיתרשם מגודל הדירה, ממצבה ועוד. ציינו בחוזה את המחיר הסופי לפני תחילת העבודה, ואת תנאי התשלום. בנוסף יש לוודא שלחברת הניקיון יש ביטוח רחב שמכסה כל נזק אפשרי ובמקרה שהעוזרת מביאה עמה את חומרי הניקיון - וודאו שמדובר בחומרי ניקיון איכותיים ומתאימים שלא יפגעו ברכושכם.

ממוצע תשלומים: 75 שקל לשעה לא כולל נסיעות.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il