הרבה בדרנים הוליוודיים הם עשירים ביותר - אבל הרבה פחות ממה שאתם חושבים. למעשה , רק 6 מהם הם מילארדרים וזה בזכות העובדה שהם למדו למנף את הצלחתם מעבר לתעשיית הבידור, והשקיעו במיזמים שסיפקו להם הכנסה משמעותית.

מועדון המיליארדרים בהוליווד כולל בין השאר גם את ג'יי זי, קניה ווסט וטיילר פרי - שהפכו למיליארדרים בשנתיים האחרונות בלבד, הודות לאסטרטגיות ההשקעה שלהם. חברה נוספת שנהנתה מהתואר בשנה שעברה לפני שהוא נלקח ממנה עקב נטענה שניפחה את עושרה בכוונה הייתה קיילי ג'נר.

קנייה ווסט (צילום: Splashnews)
קנייה ווסט. טען שהוא שווה בפועל 3.3 מיליארד דולר | צילום: Splashnews

קניה ווסט הוא מיליארדר, אם כי שוויו המדוייק שנוי במחלוקת

ווסט אולי עשה הרבה כסף מאלבומי הלהיטים שלו, אבל דווקא מותג בגדי הרחוב Yeezy הוא שהפך אותו למיליארדר.

העיתון פורבס מעריך כי שווי ווסט הוא 1.3 מיליארד דולר. לטענת פורבס, הונו של ווסט מתחלק ל- 1.26 מיליארד דולר במותג הלבוש הספורטיבי Yeezy , 17 מיליון דולר במזומן, 35 מיליון דולר במניות, 21 מיליון דולר בנדל"ן, רכבים בשווי 3,845,162 דולר, 297,050 דולר על בעלי חיים, וחוב של 53 מיליון דולר שהוא חולק עם אשתו קים קרדשיאן ווסט.

בינתיים, ווסט שלא אהב את ההערכות שהתפרסמו -טען שהוא שווה בפועל 3.3 מיליארד דולר.

שטיח אדום (צילום: Mike Coppola, GettyImages IL)
ג'ייזי. חלק גדול מעושרו נובע ממיזמיו העסקיים | צילום: Mike Coppola, GettyImages IL

ההשקעות של ג'יי זי הפכו אותו לראפר המיליארדר הראשון בעולם, עם שווי של מיליארד דולר

ג'יי זי הכניס לכיסו כ -500 מיליון דולר מ-14 אלבומיו לפני מיסים, אך חלק גדול מעושרו נובע ממיזמיו העסקיים, כך דיווח פורבס בשנת 2019. הוא הקים קו בגדים אותו מכר לאייקוניקס תמורת 204 מיליון דולר, בשנת 2007 ואוחז בבעלות משותפת על מותג הקוניאק D'Ussé, בנוסף לבעלות על שירות המוזיקה Tidal.

ג'יי זי רכש את טיידל תמורת 56 מיליון דולר בשנת 2015. בשנת 2017, כבר רכשה חברת ספרינט 33 אחוזים ממניות החברה תמורת 200 מיליון דולר, מה שהעמיד את הערכת השווי של החברה על 600 מיליון דולר. הנתח של ג'יי זי היה שווה 100 מיליון דולר בשנה שעברה, על פי פורבס.

רק בשנת 2019 ג'יי זי הרוויח בסך הכל 81 מיליון דולר, שהציבה אותו במקום ה -20 בין הסלבריטאים המרוויחים ביותר בשנה.

אופרה ווינפרי מתוך גלובוס הזהב 2018 (צילום: Gettyimages IL)
אופרה ווינפרי. מינפה את הצלחת התוכנית שלה כדי לבנות אימפריה תקשורתית | צילום: Gettyimages IL

ענקית התקשורת אופרה ווינפרי שווה 2.5 מיליארד דולר

היא נולדה לאם חד הורית במיסיסיפי הכפרית, נשלחה למשפחות אומנה, שם עברה ממשפחה למשפחה עד שהגיעה לפנימייה משם נזרקה בעקבות מחסור במיטות. בגיל צעיר עברה מספר מקרי אונס. בגיל 14 היא נכנסה להיריון לא רצוי, וילדה תינוק שסבל מבעיות בריאותיות ומת כעבור שבועיים.

ווינפרי החלה את דרכה כמגישת חדשות לפני שבילתה 25 שנה בהנחיית "המופע של אופרה וינפרי". ההשקעות שווינפרי ביצעה עם חלקה ברווחי התוכנית שוות כעת כ-2 מיליארד דולר, כך מעריך פורבס. היא הפכה למיליארדרית בשנת 2003, על פי הלוס אנג'לס טיימס.

ווינפרי, כיום בת 66, מינפה את הצלחת התוכנית שלה כדי לבנות אימפריה תקשורתית וצברה הון של 2.5 מיליארד דולר בתהליך. היא מחזיקה ב -25.5 אחוזים מרשת הטלוויזיה שלה, ו- 8% ממניות WW הבינלאומית, ויש לה חוזה יצירת תוכן עם Apple TV +.

אופרה גם דיבבה דמויות בסרט המצויר "חוות הקסמים", "כוורת בסרט ו- "הנסיכה והצפרדע". בנוסף שיחקה בסרטים: "המשרת", "סלמה" ו-"קמט בזמן".

סטיבן שפילברג (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
סטיבן שפילברג.מרבית הונו של מגיע מסרטיו | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

הבמאי זוכה האוסקר, סטיבן ספילברג, שווה 3.7 מיליארד דולר

ההצלחה הקופתית של "מלתעות", "אי.טי", ו-"פארק היורה", בין היתר, הפכו את ספילברג לבמאי המרוויח ביותר בכל הזמנים.

על פי פורבס, מרבית הונו של שפילברג מגיע מסרטיו, אך הוא גם הרוויח מתפקידו כיועץ לפארקי השעשועים יוניברסל ומכירת אולפני האנימציה DreamWorks ל- NBCUniversal תמורת 3.8 מיליארד דולר ב -2016.
ספילברג הקים את DreamWorks Pictures לצד ג'פרי קצנברג ודייוויד גפן. בעוד שפורבס מעריך שהוא שווה 3.7 מיליארד דולר, מדד המיליארדרים של בלומברג מעמיד את השווי הנקי שלו על סכום גדול בהרבה: 6.75 מיליארד דולר.

 

ג'ורג' לוקאס ובנותיו (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
ג'ורג' לוקאס. שאף במקור להיות נהג מכוניות מירוץ | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ג'ורג' לוקאס, היוצר של "מלחמת הכוכבים" ו"אינדיאנה ג'ונס", שווה 5.7 מיליארד דולר

לוקאס הוא המוח מאחורי שתיים מאגדות הקולנוע הידועות ביותר של זמננו, אך הוא עשה את מרבית כספו בכך שהוא מכר את אולפן ההפקה שלו "לוקאספילם" לדיסני תמורת 4.05 מיליארד דולר במזומן ובמניות בשנת 2012, על פי בלומברג. 

"מלחמת הכוכבים: פרק א אימת הפנטום", שיצא ב -1999, היה הסרט שהניב את הרווחים הגבוהים ביותר שלוקאס גרף לכיסו, והרוויח על פי אתר IMDB, כמעט 1.03 מיליארד דולר ברחבי העולם.

בעוד שפורבס מעריך כי שוויו של לוקאס הוא 5.7 מיליארד דולר, מדד המיליארדרים של בלומברג מעריך את שוויו הנקי בסכום גבוה משמעותית: 7.36 מיליארד דולר.

לוקאס עצמו שאף במקור להיות נהג מכוניות מירוץ, אך הוא החליט להמשיך ביצירת סרטים לאחר שכמעט נהרג בתאונת דרכים. לוקאס למד קולנוע ב- USC לפני שהקים את לוקאספילם, ופרש מהאולפן שלו בשנת 2012 במטרה להקדיש את זמנו לסרטים עצמאיים.

Getty Images (צילום: mako)
טיילר פרי, ידוע בתור בעל השליטה היחידי על כל דבר שיוצא תחת ידו | צילום: mako

טיילר פרי הוא המיליארדר החדש ביותר בהוליווד, עם שווי נקי של מיליארד דולר

טיילר פרי הוא סופר, מפיק ושחקן מאטלנטה, המוכר לציבור הרחב בעיקר בשל בימוי של סרטים נישתיים המיועדים לקהל האפרו-אמריקאי בארה"ב. כך שהגעתו לסטטוס כלכלי הדומה לזה של אופרה ווינפרי, סטיבן ספילברג וג'ורג' לוקאס עשויה להפתיע רבים, שאולי לא נחשפו לפועלו של האיש. הוא ידוע בעיקר בזכות סרטי Madea, המבוססים על דמותה של קשישה קשוחה שיצר והציג.

פרי כאמור הוא במאי אבל גם שחקן, תסריטאי ומפיק, והוא ידוע בתור בעל השליטה היחידי על כל דבר שיוצא תחת ידו, מה שאומר שהוא לבדו שולט בכל התהליך היצירתי של הסרטים והסדרות שלו. הוא הכניס 1.4 מיליארד דולר להכנסות לפני מס מאז 2005 - אסטרטגיה עסקית הזו שהוא יישם בעצת המיליארדרית ההוליוודית אופרה ווינפרי.