ביונסה בהופעה בטקס פרסי הגראמי (צילום: GettyImages -Kevin Winter)
חיים של מלכה | צילום: GettyImages -Kevin Winter

הקריירה של ביונסה היא כמעט בגילה. היא התחילה לשיר בגיל מאוד צעיר, אבל את הקריירה הרשמית, זאת שגם הפכה אותה למי שהיא והתחילה לגלגל לכיסה לא מעט מזומנים, החלה בגיל 13. היום, כשהיא בת 37, חצי מפאוור קאפל ואמא לשלושה, היא כבר מוגדרת כמולטי מיליונרית, ושוויה עומד על 355 מיליון דולר נטו. נכון להיות. בינתיים. על פי פורבס, הסכום הזה הופך אותה לאחת הסלבס המשתכרות הגבוהות בעולם. ועוד לא דיברנו על השווי של בן הזוג. המפיק המוזיקלי בעל הקריירה הלא פחות מהדהדת משלה שווה נכון להיום 810 מיליון דולר, קצת יותר מכפול מאשתו. בקיצור, לביונסה וג'יי זי אין ממש דאגות כלכליות.

ביונסה עבדה קשה מאוד כדי להגיע לסטטוס מעורר הקנאה הזה. והיא בהחלט יכולה להרשות לעצמה לחיות חיי מותרות ופינוקים. וכמו רוב מי שמרופד במיליונים, היא גם בהחלט מחבבת את החיים הטובים. הרבה מהונה הולך על חופשות, נדל"ן, ותחבורה אקסלוסיבית, מלתחות עתק וטיפולי יופי.  היא גם אוהבת להעניק מתנות ליקרים לה, וידועה גם בתור פילנתרופית התורמת למטרות שהיא מאמינה בהן.

הכסף ממשיך לזרום

לפי איך שזה נראה כרגע, להון העצום שביונסה וג'ייזי צוברים לא נשקפת סכנה. 355 מיליון הדולר נטו שהיא שווה כרגע התצטברו במהלך השנים מהופעות, אלבומים ולא מעט חסויות. בין 2016 ל-2017 ביונסה הרוויחה 60 מיליון דולר. רוב הסכום נכנס לה לחשבון הודות לסיבוב ההופעות העולמי שלה, שגרף סכום ברוטו בלתי נתפס של 250 מיליון דולר. נכון לעכשיו ביונסה וג'ייזי מסותבבים בעולם עם הטור שלהם On the run II, שצפוי להכניס סכום דומה. או במילים אחרות – הזוג הזה מכניס לקופת סיבוב ההופעות כחמישה מיליון דולר מדי ערב.

ובכלל, נדמה שהשנה האחרונה הייתה מוצלחת מאוד עבור ביונסה. רגע לפני שהיא יצאה למסע ההופעות המשותף עם הבעל, היא הובילה את פסטיבל קואוצ'ילה. עיתוני כלכלה מעריכים שהיא הרוויחה על התענוג הזה שלושה מיליון דולר.

אבל היי, סכום כזה לא עושים רק מלהופיע מול מיליאניאלז בג'ינס קצר וחזיית קרושה, או סתם מלעשות מוזיקה. תסמכו על הגברת שהיא יודעת גם לעשות עסקים. ביונסה גם מחזיקה חלק ניכר מ-Tidal, חברת הסטרימינג המוזיקלי של ג'ייזי ששווה על פי הדיווחים כ-600 מיליון דולר. היא גם טובלת את ידיה במיזמים עסקיים, ככה כדי לא להשתעמם. ב-2015 היא הקימה עסק בשם 22 Days Nutrition שעוסק בתכניות תזונה טבעוניות ומשלוח ארוחות מוכנות לכל דכפין.

גם על תחום הפאשן היא כמובן לא פסחה. בגדים ומרצ'נדייז שלה נמכרו כמו גרעינים לאחר שהשיקה ב-2016 ליין בגדים אקטיביים בשם Ivy park עם חברת טופשופ. הפריטים בקולקצייה עלו משהו בין 15-265 דולר. באותה שנה היא גם השיקה את Beyoncé Heat, הבושם שנושא את שמה וביום הראשון שיצא לשום מכר ב-75 אלף דולר. נכון להיום מדווח שהיא מכרה ניחוחות בשווי של 400 מיליון דולר.

חשבתם שנגמר? היומן שלה עדיין עמוס לעייפה. היא גם משמשת בתור הפנים של שלל חברות מסחריות ועושה הון מחסויות. היא כיכבה בפרסומת לבושם של ג'ורג'יו ארמני, והשיקה גם את הניחוח של טומי הילפיגר True Star – ללא ספק אין שם מתאים מזה לגברת – והיא קיבלה רבע מיליון דולר עבור התענוג. היא גם חתמה חוזי קידום עם נינטנדו, לוריאל ואמריקן אקספרס. כי צריך הרי לגוון.

ב-2012 היא חתמה על חוזה של 50 מיליון דולר עם חברת פפסי, שכללה פרסומת חדשה בשביל הסופר בול. על פי הדיווחים ביונסה די מחליטה ושולטת במה בדיוק החלק שלה בשותפות הזו עם חברת המשקאות הקלים.

ושלא נשכח שביונסה גם השיקה קריירת משחק. על התפקיד שלה ב-Dreamgirls היא הרוויחה, כך פורסם, 12.5 מיליון דולר, וזה מבלי שכללנו את המיליונים בתמלוגים שהיא מרוויחה מהפסקול.

אז מה היא עושה עם כל ההון הזה?

בית על החוף בהאמפטונס (צילום: By Dafna A.meron)
בית על החוף בהאמפטונס | צילום: By Dafna A.meron


1. השקעה בנדל"ן: הפאוור קאפל אוהבים להשתכשך בהמפטונז, מעוז האמריקאיות הלבנה והעשירה. הם שכרו שם אחוזה שעלות מופרכת של 400 אלף דולר לחודש. מאוחר יותר הם זזו קצת לקו המים ושילמו עבור התענוג חצי מיליון בחודש.

סלון באחוזה של ביונסה וג'יי זי בהאמפטונס (צילום: ויקיפדיה)
סלון באחוזה של ביונסה וג'יי זי בהאמפטונס | צילום: ויקיפדיה

2. ב-2017 הם החליטו שדי עם הבזבוז הזה על שכירות, ורכשו בית קיט בהמפטונז בעבור 26 מיליון דולר. השכנים: מרתה סטיוארט וסטיבן ספילברג.

שכונת בל אייר בלוס אנג'לס (צילום: By Dafna A.meron)
שכונת בל אייר בלוס אנג'לס | צילום: By Dafna A.meron

3. באותה שנה שילמו השניים 88 מיליון דולר עבור אחוזתם בבל אייר, כנראה המכירה היקרה ביותר של השנה במחוז לוס אנג'לס. הם לקחו משכנתא של 52 מיליון. נקווה שההורים עוזרים.

כנסייה בניו אורלינס בבעלות ביונסה (צילום: google maps)
כנסייה בניו אורלינס בבעלות ביונסה | צילום: google maps

4. ביונסה היא גם הבעלים הגאה של כנסייה בניו אורלינס, שעליה שילמו השניים 2.6 מיליון דולר.

ביונסה בהופעה בריו (צילום: GettyImages - Buda Mendes)
ביונסה בהופעה בריו | צילום: GettyImages - Buda Mendes

5. כשהיא הייתה בהריון עם סר ורומי, ביונסה שכרה וילה במאליבו עבור חצי מיליון דולר בחודש, סתם כדי שהיא תהנה קצת בחופשת הלידה. לאחרונה הווילה נמכרה בעבור 50 מיליון דולר.

הבית של אמא של ביונסה (צילום: ויקיפדיה)
הבית של אמה של ביונסה | צילום: ויקיפדיה

6. עוד בתחום הנדל"ן – ביונסה רכשה נכס ביוסטון בעבור 5.9 מיליון עבור אמא שלה. היא גם השקיעה באם 40 מיליון דולר כשרכשה את האחוזה לשעבר של שר במאליבו. את הדירה שלה בניו יורק היא דווקא מכרה בעבור עשרה מיליון דולרים.

ביונסה בחופשה בקאריביים (צילום:  Photo by Flash90)
ביונסה בחופשה בקאריביים | צילום: Photo by Flash90

7. ביונסה וג'ייזי לא מבלים את כל זמנם בשלל המעונות שלהם. לאחרונה הם חפשו ברפובליקה הדומיניקנית שם ישנו באחוזה של 3,500 מ"ר ששווה 19.5 מיליון. כשהם מבקרים לעיתים קרובות בפריז, הם ישנים בפנטהאוז של מלון לה מוריס, בעבור 20 אלף דולר ללילה. הם גם חושפים באיביזה, איטליה וברזיל.

היאכטה גלקטיקה סטאר (צילום: אתר החברה)
היאכטה גלקטיקה סטאר | צילום: אתר החברה

8. אחת החופשות מנקרות העיניים שלהם הייתה על סיפון הסופר יאכטה גלקטיקה סטאר, השווה 73 מיליון דולר. בערך מיליון דולר לשבוע ואתם יכולים לשכור אותה גם.

ביונסה ג'יי זי ובלו אייווי בטקס פרסי הגראמי 2018 (צילום: GettyImages - Christopher Polk)
ביונסה ג'יי זי ובלו אייווי בטקס פרסי הגראמי 2018 | צילום: GettyImages - Christopher Polk

9. ביונסה אוהבת לקנות מתנות מפנקות. היא נתנה לג'ייזי ליום הנישואים שלהם בוגאטי ויירון, השווה שני מיליון דולר. ליום הולדתו ה-41 הוא קיבל מטוס פרטי בשווי 40 מיליון. אחרי הלידה של בלו אייווי היא העניקה לו טבעת עם אבן ספיר בשווי חצי מיליון. מפנקת. 

מרצדס ואן (צילום: GettyImages - Scott Olson)
מרצדס ואן | צילום: GettyImages - Scott Olson

10. גם על עצמה היא לא חוסכת בתחבורה: ביונסה מסתובבת בוואן מרצדס שעולה מיליון דולר. יש בו גם שירותים ומערכת סאונד שעולה 150 אלף דולר.

ביונסה בהופעה ביפן 2009 (צילום: GettyImages - Koichi Kamoshida)
ביונסה בהופעה ביפן 2009 | צילום: GettyImages - Koichi Kamoshida

11. יופי ותפנוקים? בערימות. רק דוגמה אחת – ביונסה מסתובבת עם ריסים מלאכותיים של חברת mink שעולים 60 דולר הזוג. היא משליכה אותם לאחר שימוש אחד. בשנה היא כנראה מוציאה 21 אלף דולר על התענוג. היא גם מוציאה למעלה מ-1,000 דולר על מניקור.

ביונסה, בלו אייווי, ג'יי זי ומייקל בי גורדן במשחק האולסטאר של ה-NB (צילום: GettyImages - Theo Wargo)
ביונסה, בלו אייווי, ג'יי זי ומייקל בי גורדן במשחק האולסטאר של ה-NBA | צילום: GettyImages - Theo Wargo

12. אופנה ואקססוריז? כמובן. היא לקוחה קבועה של Jacob the Jeweler, שמוכר שעונים ותכשיטים לאליטות בעלויות שבין 200 אלף דולר למיליון עבור פריט אחד. ולא נתחיל לדבר על הארון שלה. כל פריט שהיא נצפית בו, אפילו במשחק כדורסל, יעלה בין אלפים עד עשרות אלפים.

ביונסה וג'יי זי שותים יין במסיבה 2008 (צילום: GettyImages - Alexander Hassenstein)
ביונסה וג'יי זי שותים יין במסיבה 2008 | צילום: GettyImages - Alexander Hassenstein

13. היא גם אוהבת אוכל טוב ודרינקים. היא בזבזה כ-100 אלף דולר על משקאות לאורחיה במועדון לילה באטלנטה. השניים גם סועדים במיטב המסעדות. Le Cirque בניו יורק היא אחת החביבות עליהן. כשהיא לא אוכלת במסעדות, היא מעסיקה שף בעלות של 7,500 דולר בחודש, ודיאטנית בעלות של 4,000 בחודש.

בית החולים לנוקס היל בניו יורק (צילום: ap)
בית החולים לנוקס היל בניו יורק | צילום: ap

14. היא לא חוסכת גם על הילדים: היא ילדה את בלו אייווי בסוויטת לידה אקסקלוסיבית שעולה 1,700 דולר ללילה. ליום הולדתה הראשון של הילדה, ביונסה העניקה לה ברבי משובצת יהלומים בשווי 80 אלף דולר. מסיבת יום ההולדת עלתה מעל 100 אלף דולר.

ביונסה ובתה בלו איווי קארטר (צילום: GettyImages - Larry Busacca)
ביונסה ובתה בלו איווי קארטר | צילום: GettyImages - Larry Busacca

15. בלו אייווי לבושה במיטב בגדי המעצבים. 2,100 דולר עבור שמלה של גוצ'י? בקטנה. עשרת אלפים דולר לשמלה של Mischka Aoki המשובצת באבני סוורובסקי? יאללה בכיף.

ביונסה והתינוקות (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של melsevieri)
ביונסה והתינוקות, יוני 2018 | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של melsevieri

16. התאומים רומי וסר נשלחו לישון מיד אחרי לידתם בעריסות זהב תואמות בעלות של 75 אלף דולר.

ביונסה בפתיחת בית הספר לקוסמטיקה (צילום: GettyImages - Jason Kempin)
ביונסה בפתיחת בית הספר לקוסמטיקה | צילום: GettyImages - Jason Kempin

17. ביונסה היא פילנתרופית ידועה ואוהבת לפזר את המיליונים שלה גם מעבר למשפחה. לאחרונה היא הודיעה שהיא תורמת מאה אלף דולר לקולג'ים ואוניברסיטאות שהיו בעבר מיועדים לשחורים.

בית דירות שתרמה ביונסה לנפגעי הוריקן קתרינה (צילום: google maps)
בית דירות שתרמה ביונסה לנפגעי הוריקן קתרינה | צילום: google maps

18. אחת התרומות החביבות עליה היא לנפגעי אסונות טבע. אחרי הוריקן הארווי ביוסטון היא תרמה ארוחות לנזקקים, אחרי הוריקן קתרינה היא הקימה בית דירות על שמה עבור אלה שנותקו מבתיהם בסופה. הדיווחים מדברים על תרומה של שבעה מיליון דולר כדי שהמקום הזה ימשיך לעבוד. ב-2017 היא ביקרה בהאיטי שעדיין מתאוששת מרעידת האדמה שהחריבה אותה, ותרמה סכומים ניכרים לשיקום.

תלמידים שקיבלו תיקים בעזרת קרן בייגוד (צילום: GettyImages - Desiree Navarro)
תלמידים שקיבלו תיקים בעזרת קרן בייגוד | צילום: GettyImages - Desiree Navarro

19. קווין בי גם הקימה קרן פילנתרופית משלה בשם beyGOOD. הקרן מממנת מלגות ועובדת עם יוניצף במאבק על שיוויון מגדרי, וכן אוספת כסף לטובת נפגעי אסונות טבע. עד היום היא תמכה ועבדה ב-31 ארגוני צדקה, לא פלא שהאוהדים קוראים לה קווין בי.