גדול המקובלים בארץ, הרב בניהו שמואלי טוען בכתב הגנה שהגיש לבית הדין הרבני בירושלים, שהרב מרדכי חסידים מי שמכונה "הרב של הסלבס" עבד אצלו בהתנדבות (משמש בקודש), אולם קיבל עשרות אלפי שקלים מידי שנה מסלבריטאים, תוך שהוא מנצל את קרבתו אליו כדי להעצים את שמו.

חסידים שימש במשך שנים רבות כעוזרו ונהגו של הרב שמואלי ורבים מהסלבריטאים נהגו להגיע אליו כדי לקבל ברכה. אלא שלפני כשלוש שנים עבר חתול שחור בין הרב לחסידים, והאחרון עזב את חצר הרב בטריקת דלת.

חסידים אף הגיש נגד הרב שמואלי ונגד העמותה שלו "נהר השלום" תביעה לבית הדין לעבודה בירושלים בסכום של 1.3 מיליון שקלים, בה טען כי במהלך עבודתו הביא לעמותה תרומות של עשרות מיליוני שקלים, תוך הבטחה לעמלה של 40 אחוז. לטענתו, הוא לא קיבל את העמלה מעולם.

על פי התביעה של חסידים, הובטח לו שמאחר ולא קיבל בונוסים עבור הכספים שהביא לעמותה - זו תרכוש עבורו דירה בסכום של בין 1.3 ל-1.5 מיליון שקל, הבטחה שלא קוימה. עוד טוען חסידים בתביעה כי הועסק בשחור וקיבל מידי חודש שכר של 12 אלף שקלים ללא תלוש משכורת. הוא תובע את הרב והעמותה על שכר שלא קיבל, חופשות, דמי הבראה, פיטורין ללא שימוע ועוד.

 בכתב ההגנה טוען הרב שמואלי, כי "חסידים בורך באישיות כריזמטית, אבל במקום לעסוק בתורה הוא העדיף לפתח לו קריירה משלו ואף זכה בתואר 'הרב של הסלבס'. חסידים מלווה אותם בסיורים מתוקשרים לכותל, לשכונת מאה שערים ולקברי צדיקים בירושלים. הוא מעביר להם שיעורי תורה ולוקח אותם לרבנים כדי לקבל מהם ברכה".

אבל, בעוד חסידים טוען בשיחות סגורות עם מקורביו, שמעולם לא קיבל שקל עבור שירותיו לאותם סלבריטאים, הרב שמואלי טוען שהוא קיבל תשלום ממפורסמים  אותם שירת. "די בעיון בפרסומים הרבים כדי להסיק  כי התובע הרוויח  סכומים מכובדים העולים עד כדי עשרות אלפי שקלים בשנה (אם לא יותר)", טוען הרב שמואלי.

 "הרגשתי כמו אישה מוכה על ידי בעלה"

אך כאן לא תמו הדין והדברים בין השניים. בכתב התביעה חושף חסידים אירוע נוסף שהתרחש לפני כשש שנים, במהלכו עבריינים מהעולם התחתון שהגיעו לישיבה של הרב הכניסו את חסידים לאחד החדרים והיכו אותו.

מרדכי חסידים וסטטיק (צילום: באדיבות מרדכי חסידים)
צילום: באדיבות מרדכי חסידים

"כשנכנסתי לחדר סגרו אותם אנשים את הדלת והחלו לחבוט בי בכל גופי מכות חזקות ונמרצות, בין היתר אגרופים וסטירות. הייתי חסר אונים ומופתע לגמרי. לא הבנתי מה קורה", טען חסידים בכתב התביעה, "הם אמרו שאני לא מביא כסף לרב, שכולם אוהבים אותי בחוץ ואני יכול להביא יותר כסף. במשך 10-15 דקות הם נתנו לי סטירות ואגרופים. בכיתי והתחננתי על נפשי... הרגשתי כמו אישה מוכה על ידי בעלה".

לטענת חסידים, הרב שמואלי ידע על כך שעבריינים היכו אותו, כיוון שהוא ישב לאחר האירוע בחדרו בנוכחות אותם עבריינים והטיח בו האשמות כבדות שהוא לא מביא כסף לעמותות.

חסידים טוען כי לא ערב את המשטרה בגלל שרחש כבוד לרב ולאנשיו אבל האירוע הזה הבהיר לו שהוא בדרך החוצה מחצר הרב.

מנגד, הרב שמואלי הכחיש את הדברים אודות העבריינים שהיכו את חסידים, וכן על אי תשלום השכר. "בגלל שחסידים עבד בהתנדבות אצל הרב ועבור העמותה הוא לא קיבל שכר ולכן לא מתקיימים בינו לבין חסידים יחסי עובד-מעביד", נטען הכתב הגנה. "הרב טען עוד כי קרבתו של חסידים לאותם סלבריטאים פגעה מאוד בתדמיתו".

הדיון בתביעה של חסידים נגד הרב שמואלי ייערך במהלך השבועות הקרובים.

חסידים מסר בתגובה: "אני לא מנהל הליכים משפטיים בתקשורת".