החתונה היא כאב הראש. ירח הדבש הוא הפיצוי. אם פעם הזוג המאושר היה מסיים את הערב המרגש, מתאושש ואז מתחיל בשלל הסידורים הכלכליים, היום נוחות היא שם המשחק. בבוקר שאחרי, הכסף כבר בבנק. איך? בזכות שירותים חדשניים כמו של Easy2give, בזכותו המתנות מופקדות היישר לחשבון של בני הזוג. כל שנשאר להם הוא להגיע לטיסה. אבל גם כאן השתלט טרנד הנוחות.

"בעידן הלואו קוסט שמנו לב לטרנד מאוד בולט: המון אנשים נוסעים למיני ירח דבש, ורק בהמשך הם נוסעים לירח דבש הגדול", אומר אורן כהן מגורי, מנהל השיווק והמכירות של השטיח המעופף, "כלומר, הם מוותרים על השבת חתן, ומיד אחרי החתונה הם רצים להתאוורר ולנוח בחופשת בטן גב במיקונוס או באחד מאיי אגן הים התיכון. לעיתים הם מעדיפים לבלות סוף שבוע קצר באירופה, מעין 3-4 בעיר רומנטית כמו פראג, ורק לאחר חצי שנה הם נוסעים לחופשה ארוכה של חודש בעיקר בתאילנד או בדרום אמריקה. המון נוסעים למקסיקו והסביבה, אלו נסיעות של שבועיים בהם הם משלבים את ניו יורק עם מקסיקו".

עם זאת, בסופו של דבר מדובר בשאלה של תקציב. לא כל זוג יכול להרשות לעצמו שתי חופשות. "זוגות טריים נוסעים בעיקר בחופשת הקיץ לחופשת בטן גב במלונות מפנקים בכרתים או במיקונוס, או לסופי שבוע באירופה: בעיקר פראג, בודפשט, רומא או ברלין אשר זולים משמעותית בקיץ לעומת חופשות באירופה באמצע השבוע", אומר כהן מגורי.

כהן מגורי מציין שהאיים היווניים הם טרנד מאוד בולט, בעיקר מלונות לזוגות בלבד בסנטוריני, כרתים, רודוס או מיקונוס. "אלו מלונות שמציעים חדרים עם ברכה פרטית, במקום כמו מיקונוס, יעד שלא נוסעות אליו בכלל משפחות אלא בעיקר זוגות. בחופשות הללו, אנשים לא ייקחו חדרים סטנדרטיים אלא יתפנקו בחדרים משודרגים עם פסיליטי'ס פרטיים".

מקסיקו סיטי (צילום: Rafal Kubiak, Shutterstock)
מקסיקו סיטי. משלבים עם ניו יורק | צילום: Rafal Kubiak, Shutterstock

סיישל וזנזיבר מככבות

"יש זוגות שמתחתנים וירח הדבש לא נעשה מיד אחרי החתונה אלא בהתאם ללו"ז של הזוג, לפעמים גם 3-4 חודשים אחרי החתונה. מיקום ירח הדבש הוא בהתאם ליעד העונתי לאותה תקופה", אומרת גלית זכאי, מנהלת השיווק של אשת טורס, "הזוגות שמתחתנים בשנות ה-20-30 המוקדמות שלהם לוקחים את ירח הדבש כהזדמנות לטיול ליעד רחוק ושהייה ארוכת טווח ממש כמו טיול תרמילאים, הם נוסעים למזרח או לדרום אמריקה. זוגות שמתחתנים מאמצע שנות ה-30 וצפונה, מחפשים את החופשות המפנקות ופה נכנסים לתמונה יעדים כמו זנזיבר וסיישל, שהפכו להיות מאוד פופולאריים בשנים האחרונות. אי בתאילנד, ואפילו יעדים קרובים כמו קורפו ביוון. כשמדברים על נישואים שניים, יש כאן קהל מבוגר יותר, שנוטה לנסוע ליעדי אירופה הקלאסית, ומחפש בעיקר משהו קרוב ונוח, כמו פוליה בדרום איטליה, יעד פחות מוכר עם אווירה חמימה. אם בעבר זוגות נסעו מיד אחרי החתונה ולקחו חופשה באירופה הקלאסית, סף הריגוש של הישראלים, נעשה גבוה יותר".

קורפו  יום 2 - קורפו (צילום: דורון סרי, אשת טורס)
קורפו. חופשה מפנקת | צילום: דורון סרי, אשת טורס

אז איך מממנים את החופשה המהנה הזו? משתדלים שהוצאות החתונה לא יהיו ראוותניות ומנופחות מדי, אלא במסגרת התקציב שלכם, או בהתאם להערכה גסה של המתנות שתקבלו מהאורחים. אם אתם נמנים על הזוגות שירצו מיד להתעופף לחופשה בחו"ל, ומעדיפים שהכסף יופקד מיד לחשבונכם מבלי שתצטרכו לפתוח את מעטפות השיקים ולטרוח לעמוד בתור בבנק, עמדות Easy2give הן התשובה בשבילכם.

מדובר בעמדה שמאפשרת לאורחים להעניק את מתנת החתונה באשראי, ואפילו לחלק אותה לתשלומים. העמדות מפוזרות בכ-180 אולמות בכל רחבי הארץ. השימוש בהן קל ונגיש: מכניסים את כרטיס האשראי, מקישים סכום והעמדה מוציאה למעניק המתנה דמוי צ'ק סמלי. הזוג הטרי מקבל את הסכום לחשבון הבנק שלו בתוך 48 שעות, כך שבזמן שהכסף נמצא בחשבונכם, אתם תוכלו כבר לשכב על החוף ביעד הנבחר. 

ואם כל זה לא מספיק, זוגות שמשתמשים בשירות זכאים לשלל הטבות מפנקות לירח הדבש - טיסה לתאילנד, חופשה באירופה וחופשה בישראל ברשת מלונות פתאל. וכל זה בלי הגרלה.