חברת הפוד-טק הישראלית Cannibble מנפיקה היום, ה-3 במרץ 2022, בבורסה הקנדית לפי שווי של כ-21 מיליון דולר קנדי. החברה גייסה עד כה סכום מצטבר של כ-3 מיליון דולר אמריקאי והייתה החברה הראשונה שגייסה כמיליון וחצי דולר אמריקאי בפלטפורמת ההשקעות 'פיפלביז' כשהיא זוכה לאמונם של יותר מ-1,500 משקיעים בפלטפורמה.

חברת Cannibble FoodTech LTD, שנוסדה בשנת 2018, היא חברת מזון ומשקאות מועשרים במרכיבים מצמח הקנאביס, פיתחה כ-100 מאכלים שונים, משקאות, תוספי תזונה ותבלינים מועשרים בזרעי המפ וקנבינואידים פעילים כגון CBD עם מינון מבוקר ומדוד. פריטי המזון של קניבל כוללים משקאות, תערובות עוגות וקינוחים, תבלינים, פופקורן וקו מוצרים מיוחד לספורטאים מועשר בחלבונים מזרעי הקנאביס מסוג המפ.

משפחות אלו של מוצרים מכסות את כל הספקטרום של צריכת מאכלי קנאביס כיום. החברה השיקה את מוצריה ב2020 בארה"ב. המוצרים כוללים בין היתר ותחת מותג החברה 'The Pelican', אבקות אפייה מיידיות לקאפקייקס ולפנקייק (CannaMix™); אבקות למשקאות חמים, קרים וקפואים (CannaShakes™); תבלינים לסלט ופיצה (CannaSpice™) ומוצרים טבעיים לספורטאים המושרים בחלבון קנבוס (Cannashakes Sports™). המוצרים נמכרים גם באונליין ומכוונים לחנויות מתמחות, בתי קפה, חנויות נוחות ורשתות סופרמרקטים ובתי מרקחת.

Cannible מצטרפת לחברות Innocan Pharma™ ו-NeuroSense Therapeuticsשגייסו השקעות בפלטפורמה של פיפלביז ויצאו להנפקה. הראשונה הונפקה בשנת 2019 בבורסה הקנדית והשנייה הונפקה בסוף שנת 2021 בנאסד"ק בניו יורק. כ-4,000 משקיעים שהשקיעו באמצעות פיפלביז בחברות שיצאו להנפקה זכו לאקזיט שיהפוך את ההשקעה שלהם לנזילה, סחירה ומניבה.

הנהלת Cannibble FoodTech  (צילום: יחסי ציבור)
הנהלת Cannibble FoodTech | צילום: יחסי ציבור

פיפלביז היא הפלטפורמה הגדולה בישראל וגם הראשונה שקיבלה רישיון 'רכז הצעה' מרשות ניירות ערך. רישיון זה מאפשר להנפיק חברות ללא תשקיף ולגייס השקעות ישירות מהציבור. עד היום הושקעו בפיפלביז כ-200 מיליון ש"ח בגיוסים עבור עשרות חברות. בקהילת המשקיעים של פיפלביז רשומים כ-50,000 משקיעים, ובכל יום מצטרפים משקיעים חדשים.

מנכ"ל החברה, יואב בר יוסף: "אנו מאושרים להגיע להנפקה אשר תוכננה זמן רב והושקעו בה אלפי שעות עבודה. אין לי ספק כי אלפי בעלי המניות שלנו ייהנו מפירות ההצלחה של החברה. תודות לפלטפורמת מימון ההמונים 'פיפלביז', החברה גייסה דרכה כ-5 מיליון ₪, מכ-1500 משקיעים שונים, ואנו גאים להיות החברה השלישית שמנפיקה באמצעות גיוס בפלטפורמה."