בהגרלת הלוטו מתאריך 8.12.2020 "נולדו" 3 מיליונרים חדשים, שזכו כל אחד בפרס הראשון. זוכה אחד זכה בכ-8.3 מיליון שקלים במסלול הלוטו ושני זוכים נוספים זכו בכ-16.6 מיליון שקלים במסלול הדאבל לוטו.

אחד הזוכים, רווק בתחילת שנות ה-40 לחייו, הגיעה חודשיים לאחר שהתקיימה ההגרלה בלוויית אימו. הוא מתגורר באחת מערי השפלה, עוסק בתחום ההוראה, ובשל משבר הקורונה מצא את עצמו, כמו רבים אחרים, בחופשה ללא תשלום במשך תקופה ארוכה.

"יש לי מספרים קבועים שמלווים אותי לאורך השנים. למספרים עצמם אין משמעות מיוחדת, אלה מספרים שבחרתי לעצמי באופן אקראי לחלוטין בזמנו", מספר הזוכה. אני נוהג לשלוח טופס לוטו בדרך כלל רק כשהפרס גבוה במיוחד. באותה הגרלה הפרס הגיע לעד 50 מיליון שקלים בדאבל לוטו, ולאור זאת החלטתי לשלוח טופס".
יום לאחר ההגרלה, נכנס הזוכה לאתר מפעל הפיס על מנת לצפות בתוצאות. "די מהר הבנתי שהצלחתי לנחש שישה מספרים ואת המספר החזק. ידעתי שגובה הפרס הוא 50 מיליון באותה הגרלה, ובתחילה חשבתי שאני הזוכה היחיד. כשגללתי את הדף מטה ראיתי את טבלת התפלגות הזכיות והבנתי למעשה שאני מתחלק בפרס עם עוד שני זוכים. לפחות מילאתי דאבל לוטו, ככה ש'הרווחתי כפול'. מכיוון שידעתי שבשל הסגר משרדי מפעל הפיס ללא קבלת קהל, שמתי את הטופס במקום בטוח בבית ולא סיפרתי לאף אחד על דבר הזכייה. אפילו לא לאמא שלי".

הזוכה מתגורר עם אימו המבוגרת. "לי ולאמא שלי יש קשר טוב, אולם למרות זאת, במשך שבועיים, לא סיפרתי לה. אנחנו גרים ביחד ולא חסר לנו למעשה שום דבר. ניסיתי לחשוב מה אני יכול לעשות עם כספי הזכייה, ומהר מאוד הבנתי שטוב לי בחיים ושאין שום דבר חומרי שאני רוצה. שבועיים לאחר ההגרלה, כבר לא יכולתי להתאפק, ושיתפתי אותה", הוא מספר בהתרגשות.

"הדבר הראשון שאמי, אישה מאמינה, אמרה היה: 'הודו לשם כי טוב כי לעולם חסדו'", הוא מספר ואימו מוסיפה: ""אחת מתפילותיי הקבועות היא שבורא עולם ייתן פרנסה קבועה. בני השנה נמצא בחל"ת, וזה כמובן השפיע על הפרנסה".

יש כבר תכנונים לגבי הכסף?

"שוחחנו קצת והתלבטנו ביחד מה לעשות עם כספי הזכייה", הודה הזוכה. "החלטנו לתת מעשר וגם לתמוך בקרובת משפחה שנקלעה לקשיים כלכליים. מעבר לכך, אנחנו לא מתכוונים לעשות דבר. אין לנו רצון להחליף מקום מגורים או לשדרג את הרכב שלי. אנחנו אנשים צנועים, תמיד הסתפקנו במה שיש".

"אני מאותם אנשים שתמיד צמאים לידע. זאת הסיבה שמגיל צעיר אני שוקד בלימודים וגם בחרתי לעסוק בפועל בתחום ההוראה. למרות זאת, תמיד הרגשתי שאני מסוגל ליותר, וזאת הסיבה שהמשכתי את לימודיי והרחבתי את אופקיי המקצועיים. לפני כשנה סיימתי לימודי עריכת דין, אחרי שקבלתי השראה גדולה מהסדרה 'חוק וסדר' שבה הייתי צופה אדוק לאורך שנים רבות. לא שאני מתכוון כרגע לעסוק בתחום, אבל עצם העובדה שצברתי ידע נוסף, תורמת לי רבות. אולי בגלל שאני כל הזמן לומד ומצוי סביב תקופות מבחנים שלא נגמרות, זנחתי לאורך הזמן את כל נושא האהבה – וזאת הסיבה שאני עדיין רווק", הוא משתף.

"אולי עכשיו אוריד קצת הילוך עם הלימודים, ואתרכז במציאת אישה טובה על מנת שאוכל להקים משפחה ולהמשיך להתפתח בחיים, מעבר ללימודים ולמרדף האינסופי אחר הקריירה".

הזוכה במקום השני: בת 24 שמתכננת לרכוש דירה

באותו יום הגיעה לבית מפעל הפיס גם הזוכה בפרס השני בהגרלת הלוטו מתאריך 12.1.2021. בהגרלה זו היו סך הכל 4 זוכים בפרס השני – 2 במסלול הלוטו ו-2 במסלול הדאבל לוטו. הזוכה זכתה במסלול הדאבל לוטו בסכום של: 1,125,000 שקלים.

הזוכה, צעירה כבת 24, רווקה ממרכז הארץ, נוהגת מעת לעת להשתתף בהגרלות הפיס. "עברתי ליד חנות המוכרת את מוצרי הפיס וראיתי מודעה שהפרס הוא עד 16 מיליון שקלים בדאבל לוטו, והחלטתי לנסות את מזלי".

בערב ההגרלה, ביחד עם משפחתה היא צפתה בטלוויזיה, ובהגרלה עצמה. "כשהופיעו הכדורים עם המספרים ישר זיהיתי אותם, אבל לא הייתי בטוחה שכולם באותה טבלה. למחרת חזרתי לחנות שממנה רכשתי את טופס ההשתתפות, הזכיין בדק עבורי את הטופס ואמר לי: 'יש לך פרס גבוה במיוחד, עליך להגיע לבית מפעל הפיס'. נכנסתי לאתר הפיס וראיתי מה סכום הזכייה. חזרתי מיד הביתה, כולי נסערת ונרגשת. אספתי את כל בני המשפחה ובישרתי להם שזכיתי בפרס השני בדאבל לוטו. השמחה בבית הייתה גדולה".

הזוכה, שעבודת בתחום הביטחון, כבר יודעת מה היא מתכוונת לעשות עם כספי הזכייה. "דבר ראשון אעזור להוריי ולאחיי. עם יתרת הכסף, אוכל לקבל מהבנק משכנתא, וארכוש לעצמי דירה קטנה ליד המשפחה".