הקמפיין ההיסטורי של ביל קלינטון תמצת את זה יפה: "זו הכלכלה, טמבל". בעוד שהקמפיינים העדכניים מבקשים מאיתנו להצביע על פה התבטאויות, הצהרות פומפוזיות ופליטות פה, החיים דורשים מעשים. ומאחורי כל הרעש, לחלק מהמפלגות יש גם תכניות של ממש. חלקן אולי אפילו יתגשמו.

לקראת הבחירות בשבוע הבא פנינו למפלגות המתמודדות לכנסת, כדי שיציגו לבוחרים את התכניות הכלכליות שלהם. מלבד הליכוד, ש"ס ורע"מ, כל המפלגות שיתפו פעולה וענו על השאלון המפורט ששלחנו.

עברו אל השאלות:

אבטלה 

איך יש להתמודד עם ממדי האבטלה, ולהחזיר כמה שיותר אנשים לשוק העבודה?

תקווה חדשה - נסבסד חזרה לעבודה על ידי מענקים לעובדים ולמעסיקים שמחזירים עובדים בחל"ת ומגייסים עובדים חדשים.

מגזרים אשר כתוצאה מההגבלות עדיין לא יוכלו לחזור לעבוד ימשיכו להיתמך על-ידי המדינה.

נוציא לפועל את מערך ההכשרות המקצועיות להשתלב במקצועות בעלי פריון גבוה.

נסייע לבעלי עסקים אשר נמצאים בפני הליכי פשיטת רגל כתוצאה מהמשבר ונפתח להם "דף חדש" כדי שיקימו עסקים חדשים ויצרו מקומות עבודה נוספים.

כחול-לבן – תוכנית הכוללת שילוב בין תמריצים למעסיקים לתמריצים לעובדים. בהתאם למצב התחלואה, נשאף גם לסיים את תקופת החל"ת, כך שלעובדים יהיה תמריץ נוסף לחזור לעבודה. התוכנית ליציאה מהמשבר כוללת גם השקעה בתשתיות הציבוריות, והאצת תוכניות ההכשרה למגזרים שאינם משתתפים בשיעורים גבוהים בתעסוקה האיכותית. כך, ניתן יהיה להגדיל את הפריון, ובאמצעות כך את הצמיחה במשק. נעודד את הצמיחה גם באמצעות העצמת החדשנות הטכנולוגית ופיזורה במדינה כולה.

מרצ - יש להאריך את דמי האבטלה והחל״ת עד לירידה משמעותית ביחס שבין דורשי העבודה לבין מקומות העבודה.

ליצור מקומות עבודה דרך השקעה ממשלתית בפרויקטים ציבוריים בתחומי הבריאות, החינוך והתשתיות ומודל של השתתפות המדינה ב30% בשכר (עד 12,000 לחודש) של כל עובד חדש בחברות עם מתחת ל-100 עובדים. המודל הזה יאפשר למעסיקים לצמצם את תעסוקת העובדים למספר שעות וימים בהתאם לאפשרות המימון שלהם, כאשר המדינה מסבסדת את חלק השכר הנותר. בדרך זו לאנשים יהיה תמריץ לחזור לשוק העבודה -השכר יהיה גבוה מדמי אבטלה והמעסיק יוכל להמשיך ולהרחיב את פעילות העסק.

יהדות התורה - לפי הדיווחים האחרונים קצב החזרה לעבודה משביע רצון והוא צפוי להתרחב עם החזרה לפעילות מלאה של המשק. אכן, קיימת 'אבטלה מרצון' בעקבות האפשרות שהוצעה לצאת לחל"ת, ומשום כך יש לבחון דרכים שימנעו מצב בו עובדים כשירים נותרים בבית רק כדי להרוויח את דמי האבטלה הללו.

הרשימה המשותפת - קביעת שכר מינימום בגובה של 60% מהשכר הממוצע במשק והעלאתו המידית לכ-6,000 שקל לחודש.

 אכיפת חוקי העבודה באמצעות הגדלת מספר הפקחים והכבדת הענישה על הפרתם.

 ביטול שיטת ההעסקה באמצעות חברות כוח-אדם וקבלנים והעברת עובדי הקבלן להעסקה ישירה.

יש עתיד - נבטל את מודל החל"ת ונדאג למובטלים לפי המודל הגרמני - את הכסף ניתן ישירות למעסיקים ונאפשר להם להחזיר לעבודה מלאה או חלקית עובדים כשהמדינה משתתפת במימון.  כיום יש אנשים רבים שלא שווה להם לצאת לעבודה כיוון שהם מקבלים בכל מקרה דמי אבטלה מהמדינה.

העבודה - כדי להמריץ את המשק חזרה לפעילות יש לנהוג במדיניות של הרחבה תקציבית. הפניית משאבים לטובת הרחבת תקנים בשירות הציבורי, לצד האצת השקעות בפרויקטי תשתית שיתבצעו על ידי חברות ישראליות, יגדילו את הביקוש לעובדים במשק. בנוסף, בעקבות קצב החיסונים המוגבר של ישראל, ניתן לעודד תיירות ולהחיות את תעשיית התיירות הגוועת.

בנוסף, ישנו צורך קריטי בהרחבת מנגנוני ההכשרה התעסוקתית הנוכחיים תוך שיתוף פעולה עם ארגוני המעסיקים.

נייצר מודל חל"ת גמיש המותאם לעידן הקורונה ובכך לבצע הרחבת תעסוקה ציבורית על-ידי השוואת התקנים בישראל לממוצע הOECD, במיוחד בכל הקשור למקצועות הנמצאים בחזית החוסן האזרחי כמו רופאות ואחיות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות ומורות.

הציונות הדתית - נדרוש בהסכם הקואליציוני לאחד את כלל הגופים הממשלתיים העוסקים בתחום התעסוקה ובהם זרוע העבודה, שירות התעסוקה ומנהלת התעסוקה במשרד האוצר ולקבוע שיהיה שר אחד ייעודי לתחום שבאחריותו להוביל, לתכלל ולוודא ביצוע של המדיניות והאסטרטגיה וכן את הקשר מול המעסיקים והעובדים.

נתמרץ מסלולים שונים ומגוונים בשיטת הוואוצ'רים בשיתוף המעסיקים ומוסדות להכשרה מקצועית בדגש על השמה בעבודה.

נפעל להתאמת מנגנון מס הכנסה שלילי לתקופת פוסט הקורונה.

נפעל למתן דמי חל"ת דיפרנציאליים – במטרה לאפשר חזרה מדורגת לשוק העבודה גם למשרות של חלקי משרה.

נקדם שינויים נדרשים בתחום דיני העבודה בהתאם למציאות החדשה לטווח הקצר והארוך, לרבות תיקון והסדרת ליקויים קיימים על מנת לשכלל ולשפר את שוק העבודה.

ימינה – תנאי יסוד לכל ממשלה שנקים היא "תכנית סינגפור" – התכנית שתזניק את הצמיחה במשק, תייצר מאות אלפי מקומות עבודה ותשאיר בכיס של המשפחות העובדות נטו גדול הרבה יותר. תכנית סינגפור היא התכנית הכלכלית הנועזת ביותר שאי פעם הוצגה בישראל, היא מתבססת על עבודת כלכלנים מקצועית ועל ניסיון מדינות אחרות.

בנוסף - חל"ת גמיש:

גמישות מלאה למעסיק להעסיק את העובדים בצורה חלקית. המדינה תסייע לעובד בשאר הזמן.

המעסיקים שיוכלו להחזיר עובדים לעבודה מלאה בכל רגע נתון מבלי לחשוש שהעובד יאבד את זכאותו לחל"ת.

תמריצים לעובד הנמצא בחל"ת יוכל לעבוד זמנית אצל מעסיק אחר במשרה מלאה או חלקית – מבלי לאבד את זכאותו לדמי אבטלה אלא כמנגנון הדרגתי יורד בהתאם לגובה השכר החלופי.

בתום המשבר, החל"ת לא יופסק באופן מיידי אלא באופן הדרגתי בהתאם לפרמטרים, וזאת על מנת למנוע הצפה של השוק במבקשי עבודה.

שוברי הכשרה: עקב הצטמצמות עסקים, יהיה מחסור גדול במשרות. לכן נפעיל תוכנית שוברים להכשרת מובטלים על ידי מעסיקיהם.

ישראל ביתנו - תוספת במס הכנסה שלילי לזוג עם ילדים, במצב בו שני בני הזוג עובדים.

העמקה והרחבת הסבסוד לצהרונים ולמעונות יום לזוגות עובדים.

הכרה בהוצאות מטפלת, דבר שיאפשר לנשים לצאת לעבודה ויעודד דיווח לרשויות המס.

מתן השתתפות בשכר כבר במועד ההכשרות להכשרות שיבוצעו על ידי המעסיק שיתחייב לקלוט את העובד בסיום ההכשרה, והן השתתפות בעלות ההכשרה של המעסיק שניתן להפעיל במהירות בענפים רבים כגון בנייה, תחבורה ציבורית, תעשייה וכו'.

סיוע לעובדים, עובדים בחל"ת ומובטלים בעלי שכר נמוך ועסקים קטנים ובינוניים.

דחיית תשלומים שונים לקרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות או פירעון מוקדם של חסכונות למיניהם ללא קנסות.

רשת ביטחון לאוכלוסיות מוחלשות - הכנסה מינימלית לאזרחים שחיים מהבטחת הכנסה בלבד עד ל- 70% משכר המינימום.

חזרה אל כל השאלות

עסקים קטנים סגורים קורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עצמאים ועסקים קטנים

מה המדיניות שלכם בנושא והאם תקדמו דמי אבטלה לעצמאים?

תקווה חדשה - נעניק לבעלי עסקים שנסגרו דמי אבטלה, שיאפשרו להם להתקיים, להתאושש ולשוב לעצמאות כלכלית. בנוסף, ניתן לעסקים הטבות מס וסיוע בחיסכון לעיתות משבר, כדי לאפשר להם להקים רשת ביטחון לעצמם ולצלוח את המשבר בהצלחה.

כחול-לבן - כן, כפי שפעלנו גם במהלך תקופת הקורונה, בהתאם לצורך. נמשיך לפעול באופן מאוזן ואחראי למען מגזר העצמאיים, ולהבטחת עתידם הכלכלי.

מרצ - על הממשלה להגדיל את המענקים לעסקים קטנים ובדגש על כאלה עם פחות מעשרה עובדים ולעסקים של אדם אחד (למשל אנשי תחזוקה, קוסמטיקאיות וקמעונאים קטנים). כחלק מהתוכנית, על הממשלה להעמיד ארבעה מיליארד שקלים כהלוואות ומענקים בלי תנאים לעסקים קטנים שאיבדו מעל 15 אחוז מהכנסתם בשנה האחרונה. במדינות רבות מועבר כסף ישירות לאזרחים בצורה פשוטה וקלה, ללא תבחינים כלל או עם תבחינים מועטים בלבד ותוך מתן אמון באזרחים שמצהירים שהם נזקקים לסיוע כזה ושהכנסותיהם ירדו. בנוסף, מענקים הניתנים לעסקים צריכים להיות מותנים בהימנעות מפיטורים ובהחזרת עובדים. לא יתכן כי המדינה תעביר סכומי עתק לחברות גדולות, ללא כל התחייבות מצדן לשמור על תעסוקה גבוהה.

לצד זה יש לחוקק חוק דמי אבטלה לעצמאיים המשווה את מצבו לעובד שכיר מבחינת דיני העבודה וזכויות סוציאליות.

יהדות התורה - דמי אבטלה לעצמאים יזכו לתמיכתנו, בתנאי ומדובר בעסקים קטנים שנקלעו למשבר חריג בעקבות הקורונה.

הרשימה המשותפת – תפעל לקידום חקיקה של אבטלה לעצמאים ולהשוואת התנאים הסוציאליים לעובדים העצמאיים (הקטנים בעיקר).

הקמת בנק השקעות עבור עסקים קטנים, אשר יפעל ללא מטרות רווח.

יש עתיד - נחוקק את חוק "דמי אבטלה לעצמאיים"; נעביר את חוק זכויות העובד העצמאי שתאפשר לראשונה לעובד העצמאי להוציא תלוש שכר ועל ידי כך לעגן עבור עצמו את רוב הזכויות הסוציאליות שלהן זכאי העובד השכיר: דמי אבטלה, דמי מחלה, דמי פגיעה מהיום הראשון, דמי לידה, קצבת שמירת הריון לנשים עצמאיות (גם בהיעדרות של פחות מ-30  ימים ברציפות); קיזוז הפסדים עסקיים מול רווחי העבר, החלת פחת מואץ גם על עסקים קטנים.

בנוסף, נפשט דיווח לדיווח משוער, צמצום גובה עמלות הסליקה; רפורמה להוזלת הארנונה העסקית; הכרה בהוצאות הקמת עסק, בהוצאות אש"ל והגדלת ההכרה בהוצאות רכב.

העדפה מתקנת של עסקים קטנים ובינוניים מהפריפריה במכרזים ממשלתיים.

העבודה - מפלגת העבודה תפעל כדי לגבש תכנית כלכלית לאומית שתוציא את המשק הישראלי מעמדת בלימה לדרך של צמיחה, וטיפול במצב העצמאיים הישראלים הם חלק מהותי מכך. לצד העמדת סיוע תקציבי למגזר העסקים הקטנים והבינוניים, נקדם מתווה חקיקה רחב להשוואת הזכויות הסוציאליות והתשלומים לעצמאיות ועצמאיים, כך שאלה יקבלו את אותם הגנות שיש לכל עובד ועובדת במשק לרבות דמי מחלה, דמי פגיעה, פיצוי אובדן פרנסה ועוד. כבר ב 2013 הקימה יו"ר המפלגה ח"כ מיכאלי את שדולת העצמאיות והעצמאים בכנסת, והיא מנהלת מאז מאבק להשוואת הזכויות  והחובות הסוציאליים של העצמאים שהןם עובדות ועובדים לכל דבר.

בנוסף, יש לקדם שורת הקלות משמעותיות בהליך רישוי וחידוש העסקים בישראל. הליך יעיל, מהיר ומקוון של קבלת רישוי עסק יתמרץ עסקים רבים להיכנס למעגל התעסוקה ויספק למשק הישראלי עוד חמצן שהוא כה זקוק לו במשבר הנוכחי.

ימינה – נבנה רשת בטחון וולונטרית לעצמאים. המדינה תציע מסלול רשת בטחון וולנטרית לבחירת העצמאים, שתאפשר להם להפריש חלק ממשכורתם למנגנון שיספק להם מטריית הגנה בימים גשומים.

נקטין את הפער בין ארנונה למגורים ועסקים.

ישראל ביתנו – קידמנו חוק דמי אבטלה לעצמאים גם בכנסת האחרונה ונמשיך לקדמו.

תמיכה ומענקים לעצמאיים יינתנו בהוכחת ירידה של 25% מהמחזור במקום 40% כיום.

מתן הלוואות עומדות שיומרו למענקים. אם העסק יעמוד ביעדים של החזרת עובדים לעבודה וחזרה לפעילות, התמיכה תהפוך למענק.

הגדלת ערבות קרן הסיוע מ- 15% היום לגובה של 33%.

מס הפוך. קיזוז ההפסדים הצפויים ב- 2020 על חשבון הרווחים שנרשמו בשנת 2019.

* עסק שספג הפסד בשנת 2020 כתוצאה מהמשבר, יוכל לקזז את ההפסדים כנגד הרווחים שהיו לו בשנת 2019 ולקבל החזר על תשלומי המס ששילם בגין רווחים אלו.

מענק לעסק קטן (המעסיק עד 10 עובדים) בגובה ההפרשות הסוציאליות עד לשכר של 10,000 ₪ ברוטו, למשך 6 חודשים.

הקלה בתשלומי ארנונה לבעלי עסקים.

חזרה אל כל השאלות

צילום אווירי  (צילום: Samion Buchas, shutterstock)
שכונת פסגות אפק בראש העין | צילום: Samion Buchas, shutterstock

מחירי הדיור

האם יש לכם תכנית סדורה לטובת זוגות צעירים ומשפרי דיור? האם תפעלו לייעול התהליכים בוועדות הקשורות לבנייה?

תקווה חדשה – התכנית שלנו בנויה ממספר מהלכים אשר יקרו במקביל:

תוכנית לאומית לדירה ראשונה - דירה ראשונה במחיר מופחת לזוגות צעירים ומשפחות.

מנהלת דיור לאומית - נרכז ב”מנהלת הדיור הלאומית” את כל גורמי הממשלה העוסקים ברגולציית הנדל”ן ובתחום הדיור: מנהל התכנון, רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי והשיכון, רשם המקרקעין והחברות הממשלתיות הרלוונטיות. נאגם את שרשרת ייצור הדירה ונייצר תהליך פשוט, קצר ומובנה.

75,000 דירות להשכרה לטווח ארוך באמצעות חברות  תוך 10 שנים - בניית מסלולי השקעה חלופיים למשקיעים. מהלך זה ייצר תחרות בשוק הדיור הכללי.

קיצוץ משמעותי בבירוקרטיה בתחום התכנון והבניה -  הפחתת הזמן הדרוש לקבלת טופס 4 מרגע שיווק הקרקע בכ-30%  - תוך 4 שנים.

התחדשות עירונית -  דגש על פרויקטים של פינוי-בינוי בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. נשים לעצמנו יעד של 5,000 מבנים בחמש שנים.

כחול-לבן - נמנה נציב יוקר מחייה שיקבל סט כלים שיאפשר לו לטפל בכשלי שוק, ובראשם הוזלת מוצרי צריכה ומזון וקידום פתרונות לבעיית יוקר הדיור. בתחום זה יתמקד הנציב בתכנון ארוך טווח, משולב עם פיתרונות תשתית לתחבורה ולתעסוקה בראי הצמיחה הדמוגרפית הצפויה בישראל.

שוק השכירות - אנו מאמינים בפיתוח והסדרת השוק, במיוחד השכירות לטווח ארוך במחירים מרוסנים. נפתח את פרויקט "דירה להשכיר" שמטרתו להעמיד מלאי של 150 אלף יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך בסטנדרט הבניה הגבוה ביותר, רבע מהן במחיר מפוקח. עיקר המימון לכך יגיע מהגורמים המוסדיים בשוק, וחלק מכספי מדינה.

נפעל לייעול הבירוקרטיה בתחום התכנון והבנייה. כיום נבנות כ-50 אלף יחידות דיור בשנה, מספר שאינו מתקרב לתת מענה לביקוש. נשחרר את החסמים הביורוקרטיים המעכבים השלמת פרויקטים קיימים כך שתתאפשר בניה בהיקף רחב יותר.

מרצ - לכל תושב זכות בסיסית לדיור ולכן על המדינה מוטלת החובה להבטיח לכל תושביה קורת גג ראויה. מרצ תפעל להפעלת תכנית חירום לאומית להסדרת משבר הדיור, שתכלול, בין היתר:

בנייה תקציבית של מאות אלפי יחידות דיור, הכנסת סעיפי דיור בר השגה בכל תכנית חדשה, חיסול התור בדיור הציבורי, פיתוח מודלים לשכירות ארוכת טווח ויצירת מנגנוני הגנה על שורי הדירות ופיקוח על שכר הדירה, שיווק בדרך של חכירת קרקעות ציבוריות במכרזים ממשלתיים, והפסקת מכרזי מחיר מקסימום, לשם הוזלה משמעותית של מחירי הדיור, הסדרה מידית של פתרונות למחוסרי דיור.

הרחבה מאסיבית של מאגרי הדיור הציבורי על בסיס כספי מכר הדירות בדיור הציבורי, בהתאם לעקרונות חוק הדיור הציבורי. הוספת כ15,000- דירות למאגרי הדיור הציבורי בתוך עשור. במקביל, יש לצאת במבצעי שיפוץ נרחבים של הדירות הקיימות בדיור הציבורי.

יהדות התורה - השר ליצמן פרסם אך לפני חודשים אחדים תוכנית מקיפה להקלת מצוקת הדיור בישראל, בדגש על אזורי פריפריה ועל זוגות צעירים, אנו מתכוונים להמשיך ולקדם את התוכנית הזו כפי שהוצגה.

שכירות - איננו רואים טעם בהגבלת מחירי השכירות, מדובר ברגולציה מיותרת והניסיון העולמי מוכיח שהיא נכשלה בכל מקום בו נוסתה ובשני היבטים – הן בכך שהיא לא כיסתה את המחסור ולא סייעה למחוסרי דיור, והן בכך שבעלי הדירות הקיימות מיהרו להיפטר מהן או נמנעו מתחזוקה הולמת שלהן. אין זה מתפקידה של מדינה להתערב באופן גס בשוק החופשי.

אנחנו פועלים ודוחפים כל העת לפישוט הליכים וקידום מזורז של בניה במדינת ישראל, כדאי לזכור שהציבור החרדי הוא המקופח ביותר בהיבט זה ולפיכך ייצור פתרונות מהירים קריטי עבורו.

הרשימה המשותפת – בנייה בהשקעת הממשלה ב-3 השנים הקרובות של 30,000 דירות, ובהמשך תבנה 5,000 דירות בכל שנה.

חיוב קרנות הפנסיה המופרטות להשקיע את החסכונות בקרן דיור ממשלתית, שתהיה אפיק מימון בטוח וארוך-טווח לחסכונות הציבור.

בכל מכרזי בנייה על קרקע מדינה, ייקבע בחוק כי 5% מהדירות בפרויקט ימסרו למדינה ויתווספו למלאי הדירות הציבורי.

הממשלה תסייע בשיפוץ מלאי הדירות הקיים למנוע סיכון לדיירים המתגוררים בו.

 דיירים יהיו שותפים בניהול חברות הדיור הממשלתיות ועירוניות.

משרד השיכון יגבש תוך שנה תוכנית ארצית להתחדשות עירונית, שתכלול חיזוק, עיבוי והתחדשות של ערים, יישובים ושכונות, לרבות שכונות עוני ויישובים ערביים. התכנון של שכונות מגורים יכלול מגוון של דירות, כולל מלאי גדול של דירות קטנות לצעירים ולמשפחות קטנות

קידום התכנון, הקצאות הקרקע וההשקעות ביישובים הערביים יאפשר לתקן אפליה מתמשכת של האזרחים הערבים, תוך התאמה של התכנון והיישום למבנה הבעלות על הקרקע ולהעדפות התושבים.

יש עתיד – נגדיל ההיצע לוועדה למתחמים מועדפים לדיור, אשר הקים לפיד בהיותו השר הממונה על קבינט הדיור.

נתמוך בהקפאת עבודת הוותמ"ל ומיקודו בתוכניות של התחדשות עירונית.

בעיית ההיצע הצטמצמה משמעותית ויש מלאים מוכנים מתוכננים של דירות בעיקר בפריפריה. החסם העיקרי היום בשוק הדיור הוא היעדר תשתיות, בעיקר תחבורה, בהן נטפל.

לא נבטל מהלכים והתחייבויות שיצאו לדרך ונעמוד מאחורי כל הסכמי "מחיר למשתכן"

כלשונם. נסבסד לזוגות צעירים דירות בעלות של עד 1.5 מיליון שקלים.

"דירה להשכיר" – פרויקט לבניית 150,000 דירות להשכרה, רבע מהן במחיר מפוקח, שיזם יאיר לפיד כשר האוצר לשעבר; בכל שיווק של קרקע מדינה באזורי ביקוש לפחות 40% מיחידות הדיור תיועדנה לפרויקטים לשכירות ארוכת טווח.

נסבסד עלויות פיתוח ונאפשר דחיית מע"מ בעת רכישת קרקע בפרויקט להשכרה ארוכת טווח.

העבודה - תחילה יש להוריד את מחירי הדיור ע"י הקלות בהליכי הרישוי, עידוד יזמים לבניית דיור בר השגה, הסדרה בשוק השכירות, ושחרור של רשות מקרקעי ישראל משליטת משרד האוצר. אנו נפעל בשותפות עם המגזר הפרטי על מנת להגדיל את היצע הדירות, ולהרחיב את מערך האשראי הבנקאי לתמיכה בפרוייקטי בניה. בנוסף נטפל בזכאי הדיור הציבורי, ונחזיר את תשתית הדיור הציבורי שנחרבה בשני העשורים האחרונים. נקדם תכניות מתאר בחברה הערבית והדרוזית שמתעכבות עשרות שנים. כמו כן, על מנת להקים תשתית תומכת דיור, נרחיב את התחבורה הציבורית היעילה שמחברת את הפריפריות לערים, במטרה לאפשר מחייה נוחה גם באזורים שאינם צמודים למוקדי תעסוקה מרכזיים.

הציונות הדתית - הטיפול בשוק הדיור צריך לבוא משני כיוונים - שוק הדיור - הגדלת ההיצע ושיפור הנגישות למקומות עבודה בפריפריה ומהפריפריה למרכז על ידי רשת תחבורה ציבורית ברמה גבוהה.

את ההיצע נגדיל על ידי בנייה מסיבית באזור יהודה ושומרון שם קיימות עתודות קרקע משמעותיות.

בנוסף נוביל בנייה מוזלת תוך מתן תמריצים למגורים בפריפריה. כמובן יחד עם תוכנית ברורה לתמרוץ התעסוקה בפריפריה.

שוק השכירות - אנו דוגלים בשוק חופשי ולכן לא נתמוך בצעדים לפיקוח על שכ"ד. יחד עם זאת, נדרש לאפשר מכרזים לחברות שמשכירות דירות כנהוג במדינות אחרות בעולם. בדרך זו שכ"ד במקומות הביקוש יושפעו משכ"ד אותו גובות החברות הגדולות מה שיביא להוזלה של שכ"ד בכלל.

ימינה - מדינת ישראל ושוק הדיור סבלו מספיק "מפתרונות קסם" ומניפולציות שונות של הממשלה שמתערבות בשוק. יש לנו תכנית סדורה להורדת מחירי הדיור בעזרת הגדלת היצע הדירות והורדת חסמים בירוקרטיים.

על מנת לבצע מהלך זה נפעל לתיקון כל העיוותים הקיימים במקטעים השונים בענף הבניה שיוצרים בירוקרטיה מכבידה ומקשים על הבניה בישראל (ניהול קרקעות המדינה, תכנון ושיווק הקרקעות, תשתיות ממשלתיות ורשויות מקומיות). 

שוק השכירות - מאמינים בשוק חופשי ולא תגביל את מחירי שכירות הדירה. התערבות כזאת יכולה לפגוע בשוק באופן שיביא לירידה חדה במספר הדירות המוצעות להשכרה ואפילו תביא לעליה במחירי הדירות לרכישה. בעזרת יישום תכנית סינגפור ותוכנית הדיור מחירי הדירות ירדו דבר שיביא גם לירידה במחירי השכירות בעזרת כוחות השוק.

ועדות הבנייה - נחזק את הועדות המחוזיות, ונהפוך אותן ל"וואן סטופ שופ" – הגוף שיוזם הקמת שכונה חדשה לא צריך להתרוצץ בין כל משרדי הממשלה.

נציגי המשרדים בוועדת התכנון יחויבו לייצג את המשרדים באמת, ולהביא את כל האינפורמציה והאישורים אל ועדת התכנון בזמן קצוב. משרד ממשלתי שמתנה את התכנון בהקמת תשתית יחוייב להכניס את הקמת התשתית לתקציבו ולתוכניות העבודה שלו ל-3 השנים הבאות.

תיקון העיוותים בשרשרת הערך של השלטון המקומי. יש להעצים את האשכולות האזוריים הכוללים מספר רשויות מקומיות. נושא הדיור ומוסדות התכנון והביצוע הרלוונטיים ירוכזו תחת האשכול האזורי. הועדות המחוזיות יפורקו לוועדות אזוריות והן יאפשרו תהליך מ-א' ועד ת' וכן ועדה אזורית לתחבורה וכן הלאה.

חזרה אל כל השאלות

טעיתם בהקלדה? צפו עיקול לחשבון (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
סניף מס הכנסה בירושלים | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

רגולציה

ישראל סובלת מעודף רגולציה ביחס למדינות מתקדמות אחרות בעולם. איך תפעלו לשינוי המצב? אילו רפורמות חדשות תקדמו בנושא?

תקווה חדשה  - נעביר חקיקה רחבה שתחייב את כל משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות לעבור לדיגיטציה מלאה (בדומה למודל האסטוני). נהפוך את ישראל למדינה ללא נייר ומדינה ללא תור.

 נקים מטה ייעודי במשרד ראש הממשלה בעל סמכויות רחבות שיעבוד לפי יעדים ברורים של הסרת רגולציה לא רלוונטית וחסימה של הצעות חוק ותקנות אשר מייצרות רגולציה חדשה ולא הכרחית.

נבצע רפורמות מבניות כחלק מהעברת תקציב מדינה וחוק הסדרים אשר ממשלות נתניהו לא ביצעו מאז מרץ 2018:

  • תחרות בעולם הבנקאות והקמה של בנקים דיגטליים חדשים
  • צמצום לוחות הזמנים בתחום התכנון והבנייה ונוריד את הזמן לבניית דירה חדשה.
  • נוריד חסמים ליבוא ונרכז סמכויות ממשלתיות למנהל יבוא אחד אשר יוריד את הקשיים הקיימים היום ליבואנים, כך נוריד את יוקר המחיה.

כחול-לבן - נפעל להפחית רגולציה ולצמצם ביורוקרטיה באמצעות התייעלות הסקטור הציבורי והממשלה.

מרצ - רגולציה על שוק ההון והשתלטות טייקונים על בתי השקעות וקרנות פנסיה מסכנים את החסכונות ארוכי הטווח של הציבור בישראל, פוגעים בתשואות וביציבות, ובסופו של דבר גם בצמיחה. מרצ תומכת בחיזוק מנגנוני הרגולציה ובשינוי מבנה הבעלות על קרנות הפנסיה וקופות הגמל בישראל במטרה להפוך אותם לגופים בבעלות העמיתים.

במנהל הציבורי בישראל קיימים ליקויים רבים באיכות השירות וקיים בלבול בין תפקידי הדרג הפוליטי לבין תפקידי הדרג המנהלי. כמו כן, אין יכולת תכנון לטווח רחוק וחוסר היעילות גדול. נדרשת רפורמה מקיפה במנהל הציבורי תוך שמירה על יחסי עבודה תקינים וכיבוד ההסכמים הקיבוציים של עובדי המנהל הציבורי.

הרפורמה תכלול: מבנה חדש לשירות המדינה לפיו, כל משרד יחולק למטה מקצועי העוסק ברגולציה, בקרה ומעקב, וליחידות ביצוע המופקדות על השירות היעיל לציבור.

יהדות התורה - כל צעד שיקל את הרגולציה, בדגש על העסקים הקטנים ועל תכנון ובניה – יזכה לתמיכת יהדות התורה. עם זאת, חשוב לנקוט צעדים של צמצום רגולציה מתוך אחריות ובחינה מדוקדקת ולא 'לשפוך את התינוק עם המים' ולהסיר גם רגולציות חיוניות.

אנחנו פועלים כל העת לצמצום והסרת חסמים ביורוקרטיים, המהווים אבן ריחיים על המשק והכלכלה הישראלית.  שתי הסוגיות הללו מתחברות יחד לשאלה השלישית אודות השוואת תנאים סוציאליים, אנו סבורים כי על המדינה להקל ככל האפשר ולעודד את בעלי העסקים הקטנים, לבטל חסמים ורגולציות, לשפר את שיטת ודרכי המיסוי והגשת הדו"חות ולאפשר להם מרווח נשימה כלכלי. נפעל ונתמוך בכל דרך שתועיל למטרות הללו, כפי שהוכיח יו"ר ועדת הכספים הרב גפני במהלך הקדנציה האחרונה ובכל שנותיו בתפקידו זה.

הרשימה המשותפת - ישראל לא סובלת מעודף רגולציה לעומת מדינות אחרות. אנו מציעים לבעלי ההון, תאגידים הגדולים ולזרים להפסיק להתבכיין ולשלם מסים בהתאם להכנסות שלהם.

יש עתיד - המגזר הציבורי מחייב שינוי סדר עמוק בשיטות העבודה ובמבנה פעולותיו באופן המאפשר נגישות וזמינות מקצועית ואיכותית לאזרח. יש עתיד הניחה הצעת חוק הקובעת הקמת נציבות לצמצום הרגולציה והבירוקרטיה הממשלתית. נציב הבירוקרטיה ירכז את המאבק ברגולציה עודפת, יקבע יעדים לצמצום רגולציה, יאשר רגולציה חדשה ויקבע לוחות זמנים מחייבים בממשק בין הרגולטורים לאזרחים.

העבודה - ישראל סובלת מרגולציה שאינה מעודכנת. דוגמה טובה לכך היא מערכת המס הנשענת על יסודות שהונחו ב-1940 ומערכת רישוי עסקים שדרושה רענון. מפלגת העבודה תוביל בחינה מחודשת של מערכת המס מתוך ההבנה כי היא נטל הרגולציה המשמעותי על האזרח והחברה.

הציונות הדתית - נאפשר שימוש בתקנים אירופאים ואמריקאים כתחליף לקשיים המוערמים במכון התקנים הישראלי.

נצמצם את הרגולציה המיותרת בכל משרדי הממשלה.

נקטין את כוחם של האיגודים המקצועיים ביצירת חסמי כניסה למקצוע, תוך כדי ניגוד עניינים מוחלט.

נייצר ודאות באכיפת חוזים שנחתמו מתוך הסכמה הדדית.

נחתור להקלה רגולטורית על העסקת עובדים על ידי פישוט חוקי העסקה.

ימינה - נחיל מנגנון השמדה לרגולציה פגת תוקף, לחוקים ותקנות יהיה תוקף של 5 שנים. על מנת לחדש רגולציה, יצטרך הרגולטור לעבוד קשה ולהוכיח בכלים מדידים שהרגולציה עדיין רלוונטית. רגולציה פגת-תוקף תושלך לפח באופן אוטומטי.

רפורמה בתקנים - ביטול של הצורך בתקנים ייחודיים לישראל, שמנפחים את יוקר המחיה ופוגעים בעיקר בעסקים הקטנים שטובעים במבוך של בדיקות מעבדה יקרות ומיותרות. מה שטוב לנורבגים ולבריטים טוב גם לישראלים – אלא אם רגולטור ספציפי הוכיח אחרת בוועדת חריגים. נפטור את היבואנים מבדיקות תקינה לרוב המוצרים, ונאפשר להם לייבא על בסיס הצהרות על עמידה בתקנים ובדיקות מדגמיות בשווקים.

חזרה אל כל השאלות

רולס רויס בנמל יפו (צילום: נתי שוחט, יונתן זינדל, רועי אלימה, פלאש 90)
רולס רויס בנמל יפו. למסות עשירים? | צילום: נתי שוחט, יונתן זינדל, רועי אלימה, פלאש 90

מיסוי

האם תתמכו בהעלאות מיסים כדי לכסות את הגירעונות?

תקווה חדשה - לא. הדגש בתקופה הקרובה יעמוד על הגדלת הפריון והחזרת המשק למסלול של צמיחה מהירה ולשיקום נזקי הקורונה. לכן לא נעלה מיסים. שהעלאת מיסים רק תפגע בצמיחה.

כחול-לבן – לא. אנו מאמינים כי ניתן לצמצם את הגרעון באמצעות התייעלות במגזר הציבורי, ובאמצעות הגדלת ההכנסות ממשאבי טבע.

מרצ - כצעד משלים להגדלה משמעותית בתקציב המדינה וכדי לממן את ההשקעה הדחופה של הממשלה במשק ובאזרחיה, יש לחוקק את חוק סולידריות כלכלית הגובה 2.5% מההון של 120 המשפחות העשירות בישראל. היטל מס חד פעמי כזה יכניס לקופת המדינה 15 מיליארד שקל.

לצד המדיניות הזאת, יש לקדם מס ירושה פרוגרסיבי לירושות מעל 10 מיליוני ש"ח, העלאת מס החברות שהכנסותיהן גדולות מ 1.2 מיליון ומדרגת מס נוספת בגבוה של 55% למשתכרים מעל 60 אלף ש״ח בחודש ( 720,000 ש"ח בשנה) ומדרגת מס עליונה של 70% על כל שקל מעל פי 100 מההכנסה הממוצעת במשק.

חשוב להדגיש, גרעון הוא מקור תקציבי. בסביבת ריבית קרובה לאפס העלות של הגדלת הגרעון לצורך מימון שירותים ציבוריים היא נמוכה מאוד. מרצ תומכת בהצבת יעד של יחס חוב-תוצר של 80% ובמקביל עלייה הדרגתית של שיעור ההוצאה הממשלתית מהתוצר לממוצע המדינות המפותחות. מדובר בעלייה של 6.5% תוצר בעשר השנים הבאות.

יהדות התורה - אנו סבורים כי אין מקום להעלאות מיסים, בפרט אם המיסים הללו עשויים לפגוע בשכבות החלשות באופן ישיר או עקיף. בכל הקשור להפחתת מיסוי חברות, אנו סומכים על שיקול דעתו וניסיונו הכלכלי של רוה"מ, שכבר הוכיח את עצמו בתחום זה, במידה והדבר אכן יועיל לפיתוח המשק הישראלי.

הרשימה המשותפת -  העלאת המדרגה העליונה של מס ההכנסה מ-45% ל-50%.

הנהגת "מס עשירים" על מי שהכנסתו למעלה ממיליון שקלים בשנה, כך שעל הכנסותיו העולות על הסכום החייב בדרגת מס ההכנסה המירבית ישלם 55%.

הנהגתו מחדש של מס עיזבון בגובה של 10% על כל עיזבון העולה על 3 מיליון שקל. ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) אמר על כך: "אני קורא להטיל בישראל מיסי ירושה, הון ועושר ממנו גם יכוסו הוצאות משבר הקורונה. הגיע הזמן שגם עשירי ישראל יישאו בנטל".

יש עתיד - נתנגד להעלאות מיסים כדי לכסות את הגירעונות. בשלב הזה ניתן לעשות מספר מהלכים כדי להתמודד עם הגירעון. צריך להרחיב את יחס החוב תוצר של ישראל לאזור 82%-85% (זה עדיין נמוך מהממוצע האירופי) ולהשקיע הרבה יותר במערכת הבריאות, בחינוך, בהשכלה הגבוהה, בהכשרות לעבודה של חרדים וערבים, בצעירים שרוצים להקים עסק יזמי.

במקום להעלות המיסים נתמודד עם הגירעון על ידי האצה של מנועי צמיחה. מקידום מאסיבי של הכשרה מקצועית שממוקד באוכלוסיות לא עובדות, ועד מעבר לעולם היי טק. נגדיל את מס המועסקים בתחום החדשנות שעומד היום על 9% ל-15% בתוך 3 שנים ול20% בתוך 5 שנים.

העבודה - תשלום מסים הוא לא רק חובה אזרחית חשובה, אלא בסיס היכולת של המדינה לייצר מערכת שירותים והשקעות למען הציבור. לכן, מעצם טבעו, נטל המס צריך להתחלק בין האזרחים בצורה הוגנת אך לא שיוויונית. באופן שבו בנויה מערכת המס הישראלית כיום, חלקים מסוימים בחברה, הנמנים לרוב על האחוזונים העליונים בה, מסוגלים להתחמק מתשלום מלוא המסים על-ידי תרגילי מס כמו שימוש במקלטי מס וכלכלה שחורה. לכן ראשית עלינו לוודא כי כלל האנשים האמורים לשלם מסים עושים זאת ולא מתחמקים מחובתם האזרחים. שנית, על-מנת לאזן את הנטל, עלינו לעשות רפורמה מקיפה במערכת המס, הבנויה טלאי על טלאי על בסיס פקודה בריטית מ1940, כך שכל חלקי החברה יטלו את חלקם בנטל המס והאחריות החברתית

הציונות הדתית - הפחתת הגרעון על ידי העלאת מיסים כללית היא צעד שגוי בימים אלו, בהם המגזר הפרטי נאנק תחת אבטלה וסגירת עסקים, ומשקי בית רבים מתקשים לסגור את החודש.

נפעל להפחתת הגירעון בטווח הזמן הקצר על ידי הטלת מס קורונה זמני על עובדי המגזר הציבורי, בדומה להיטל לעידוד צמיחה שהוטל על המגזר הציבורי לאחר המשבר הכלכלי ב 2003 . המס יהיה בתוקף לשנתיים, ויהיה מדורג, כך שעובדים בכירים עם שכר גבוה ישלמו מס באחוז גבוה יותר מאשר עובדים בשכר נמוך.

ימינה - החזון של תכנית סינגפור הוא לפתוח את הפקק שמונע מכלכלת ישראל לעשות זינוק אדיר ולייצר כאן עושר לאזרחים. עקרונות התכנית מתבססים על קיצוץ דרמטי במיסים, התייעלות השומנים במגזר הציבורי ופתיחת חסמים ביורוקרטיים ורגולטוריים.

האם תתמכו בהורדת מיסי היבוא כדי להגדיל תחרות?

תקווה חדשה - אנחנו בעד הורדת חסמים ומעבר לשוק חופשי, אנחנו נפעל למעבר מתמיכות עקיפות לתמיכות ישירות בתעשייה וחקלאות ישראלית במקום מכסים וחסמים אחרים.

כחול-לבן - אנו מאמינים בחיזוק התעשייה המקומית והפיכתה לתחרותית יותר, בין השאר באמצעות עדכון חוק עידוד השקעות הון ואמצעים נוספים. הורדת מיסי היבוא באה בחשבון בתחומים שלא יפכעו בביטחון התזונתי של אזרחי ישראל בטווח הרחוק.

יהדות התורה - אנו תומכים בהפחתת מיסי הייבוא, הצרכן הישראלי אינו אמור לשלם יותר רק כדי להחזיק יצרן כזה או אחר שאינו מסוגל להחזיק עסק רווחי ותחרותי. אין מקום להתערבות של המדינה בתחרותיות ובשוק החופשי.

ימינה - אנחנו בעד פתיחת השווקים לתחרות בריאה והורדת יוקר המחיה. יש לנו תכניות שיקלו על חקלאים מקומיים ויצרנים מקומיים בהעברת התמיכה לתמיכה ישירה והורדת עלויות רגולציה כדי שיוכלו להתחרות באופן הגון והוגן. נגן על היצרנים והחקלאות הישראלית ונוריד את יוקר המחיה בתחרות בריאה.

חזרה אל כל השאלות

תלמידי תיכון (צילום: פלאש 90)
תלמידי תיכון | צילום: פלאש 90

תקציב המדינה

באילו סעיפים לדעתכם חשוב להשקיע את מרבית התקציב ואיך לדעתכם צריכה להתחלק העוגה באחוזים נכון למשבר הקורונה?

תקווה חדשה - המטרה חייבת להיות השקעה במנועי צמיחה אשר יביאו להגדלת העוגה התקציבית. נשקיע בסעיפים אשר יאפשרו צמיחה ושיקום של המשק ביציאה ממשבר הקורונה דוגמת תשתיות של תחבורה חכמה, בריאות דיגיטלית, דיגיטציה וטכנולוגיה וכמו-כן חיזוק השירותים חברתיים של בריאות, חינוך ורווחה.

כחול-לבן - נדרשת השקעה מאסיבית במערכת הבריאות ותשתיותיה – השקעה שבטווח הארוך תמנע אישפוזים מיותרים ותחלואה, ותחסוך מיליארדים. נוסף על כך, אנו מאמינים בהשקעה אינטנסיבית במערכת החינוך, משום שהילדים של היום הם העתיד שלנו – הלאומי, התרבותי והכלכלי. השקעה בילדים של היום, תניב פירות בטווח הבינוני והרחוק. על כן, החינוך, הבריאות, התשתיות והרווחה יעמדו בראש סדר העדיפויות הלאומי, מבלי לפגוע בביטחון. 

מרצ - השקעה מסיבית במערכת הבריאות, החינוך, ובחיזוק התשתיות של מדינת ישראל במקום קיצוצים מיותרים במגזר הציבורי. קיצוצים כאלה יגרמו לאבדן הכנסות של מאות אלפי עובדים, ביניהם עובדי השירותים החברתיים, החינוך והבריאות יפגעו קשות בצריכה שלהם ולפיכך בביקושים במשק, ויפגעו אנושות במערכות החברתיות החיוניות ביותר שגם כך הורעבו במשך שנים עד כדי קריסה. במסגרת התוכנית הזאת אנו מציעים:

א. תשלום הולם לעובדי השירותים החברתיים, הבריאות החינוך והרווחה, שניצבים בחזית המאבק במגיפה, ועוד יידרשו לימים מאומצים וקשים. רובם עובדים בתת תנאים, עם משכורות מעליבות ובלי מספיק תקנים. מדינות רבות בעולם, כמו גרמניה וצרפת, כבר דאגו להם למענקים ולשיפור שכר. יש לעשות זאת בדחיפות גם  בישראל.

ב. "מענק קורונה" מיוחד לכל הצוותים שניצבים בחזית המאבק בנגיף.

ג. חקיקת חוק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים. כל ילד בישראל יהיה זכאי לחינוך חינם מגיל שלושה חודשים ועד לסיום בית ספר תיכון. זאת בכפוף להתאמת המבנים, הגדלת הצוות והקטנת הנורמה בגילאי 1-1 ל-11 ילדים על 1 אנשי צוות.

ד. הגדלת מספר מיטות האשפוז (ובפרט האשפוז הסיעודי) פי שניים ממספר המיטות השנתי שמייעד משרד הבריאות – 600 במקום 300.

ה. להגדיל את מספר חדרי הניתוח ברפואה הציבורית כהשקעה ראשונית, וכן להאריך את משך שעות העבודה של חדרי הניתוח הקיימים ולתקצב את כוח האדם הדרוש לכך.

יהדות התורה - תקציב המדינה מיועד בראש ובראשונה לצרכי היסוד של כלל אזרחי ישראל – ביטחון, חינוך, רווחה, תשתיות ובריאות. ממילא, עיקר התקציב אמור להיות מוכוון למטרות הללו ופחות למטרות של פנאי ושעשועים, דוגמת תרבות וספורט. נדמה לנו כי אין טעם לפרט בשורות קצרות חלוקה מדוקדקת של תקציב המדינה הראוי לפי טעמנו.

הרשימה המשותפת - צריך לשנות מן הקצה אל הקצה את הרכב תקציב המדינה. קודם כל להפסיק הזרמת תקציב העתק להמשך הכיבוש של השטחים הפלסטינים (התנחלויות, צבא, משטרה ועוד ועוד). להגדיל משמעותית תקציבי הבריאות והחינוך. יש לבטל את התקרה להוצאה התקציבית (חוק הפחתת הגרעון), ומימון התוספות הנחוצות לשירותים החברתיים באמצעות הגדלת הגבייה של המסים הישירים מהעשירים (מס הכנסה ומס חברות, מס עזבון והגדלת התשלומים של המעבידים לביטוח הלאומי); הרחבת הפיקוח על המחירים, כך שיחול על 50 מוצרים ושירותים בסיסיים.

הקמה ביוזמת הממשלה ובניהול ציבורי, של קרן פנסיה שלא למטרות רווח, אשר תשקיע את החסכונות ברמת סיכון נמוכה ותגבה דמי ניהול מירביים של 0.5%.

ביטול "חוק ההסדרים" האנטי-חברתי והאנטי-דמוקרטי.

הגנה על המשק הישראלי מפני תכתיבים של חברות רב-לאומיות והגנה על הייצור המקומי מפני יבוא בתנאי היצף והכפלת התמלוגים שמשלמות החברות להפקת גז; גביית תמלוגים זהים מכל החברות העוסקות בכרייה ובניצול של משאבי טבע.

יש עתיד - הדבר הראשון שנעשה הוא להקים בישראל ממשלה מתפקדת, יעילה, חסכונית, ממוקדת. 18 שרים לכל היותר, לכל שר סמכויות ומטרות מוגדרות. נבטל המשרדים החדשים שהוקמו רק בתוך סידור עבודה, כמו משרד הדגיטל הלאומי, משרד להשכלה גבוהה והמשלימה, משרד ההתיישבות והמשרד לחיזוק וקידום קהילתי, משרד המים.

נחוקק חוק שאוסר מתן כספים קואליציוניים. נפעל למתן תקציבים ייעודיים שקופים במקום כספים קואליציוניים. כספי תקציב המוקצים למקבל באופן ישיר תמורת תמיכה פוליטית הם כר פורה להתנהלות מושחתת ואינם משקפים התנהלות כלכלית מושכלת אלא כניעה לקבוצות לחץ פוליטיות.

כדי להחזיר את המשק למסלול נשב סביב שולחן עגול עם המעסיקים, עם האיגודים המקצועיים ועם נציגי המדינה. נעביר עסקת חבילה גדולה למשק לשלוש השנים הקרובות. עסקה כוללת שתקפיא את השכר, תייעל את המשרדים הממשלתיים, תייצר גמישות תעסוקתית בלי לפגוע בזכויות העובדים.

עסקה כזו צריכה לכלול גם את ארגוני המורים, שיחד איתם יחד צריך להוריד את שבוע הלימודים לחמישה ימים, אבל לקצר את החופשות כדי שיתאימו לשוק העבודה.

העבודה - ראשית עלינו לחזק את מערכות השירות הציבורי שעמד בחזית הקורונה תוך חיזוק משמעותי למערכת החינוך והבריאות. עלינו להפסיק לזרוק כסף על התנחלויות מבודדות והסכמים פוליטיים ולחזור להשקיע כסף בציבור הישראלי. מפלגת העבודה תהיה שותפה לעיצוב תקציב מדינה לאחר שלא היה תקציב בשלוש השנים האחרונות, תקציב שיבטא סדר עדיפות של השקעה ולא צמצום.

הציונות הדתית – בנוסף להטלת מס קורונה זמני על עובדי המגזר הציבורי, נגבש תוכניות התייעלות במגזר הציבורי שתכלול הפחתת תקנים מיותרים ומיצוי התקנים הקיימים לטובת תפעול חכם ונכון יותר של המערכת הממשלתית. נקדם חוק לבוררות חובה בשירותים חיוניים שיגן על האזרחים מפני שביתות פרועות.

נאסור על שביתות הזדהות ועל שביתות פוליטיות.

נגדיל את גמישות העסקתם של העובדים על ידי ביטול מוסד הקביעות בשירות המדינה. כך נגדיל את התפוקה של המגזר הציבורי ונשפר את השירות שניתן לאזרחים.

ימינה - תוכנית סינגפור למעשה קובעת שינוי יסודי לתקציב המדינה: יותר כסף למורים, רופאים, עובדים סוציאליים ושוטרים. פחות כסף למנגנונים מנופחים, משרדים מיותרים כמו משרד המים שלו יש סמנכ"לים, עובדים ומשרדים ללא צורך ופחות טופסולוגיה וחוסר יעילות. אנו מציעים, לצד הורדת המיסים הדרמטית שתשאיר עוד כסף רב בכיסו של האזרח, להקפיא את תקציב המדינה למשך חמש שנים ולמעשה לאלץ את המשרדים להתייעל – להעביר תקציבים ותקנים למקומות שצריך, לדרג השטח שנוגע באזרח, ולוותר על בורות השומן הלא נחוצים. כך שחלוקת העוגה תשתנה בתוך תקציבי המשרדים – יותר יעילות, יותר שירות לאזרח.

בנוסף, הצהרנו שנגדיל משמעותית את התקנים והמשאבים לאכיפת החוק והסדר בנגב ובגליל ובכלל זה יותר אכיפה.

חזרה אל כל השאלות

עבודות תשתית ברכבת ישראל (צילום: רכבת ישראל )
צילום: רכבת ישראל

פרויקטים לאומיים

אילו פרויקטים תהיו מעוניינים לקדם?

תקווה חדשה - הזנקת מערכת החינוך של ישראל לעשיריה המובילה בעולם - באמצעות מספר צעדים ובראשם חיזוק מעמד המורה והמנהל ומתן אוטונומיה רחבה למנהלים.

מדינה ללא נייר וללא תור - הפיכת כלל משרדי הממשלה למשרדים דיגיטליים. נחסוך מאזרחי ישראל עוגמת נפש ובזבוז של ימי עבודה וימי חופשה.

הקמת אוניברסיטה בגליל עם אלפי יחידות דיור למעונות סטודנטים. נהפוך את אזור הצפון למוקד ידע עולמי בתחומי מדעי החיים, מדעי המים ומדעי המזון.

הגדלה של מספר האנשים המועסקים בהיי-טק ל-20% - באמצעות הכשרות מקצועיות ותמרוץ ללימודים גבוהים רלוונטיים.

הורדת הבירוקרטיה במשרדי הממשלה והסחבת בבתי המשפט.

תוכנית לאומית להזנקת מערכת הבריאות:- נפעל לשפר את רמתה של מערכת הבריאות בקהילה ובבתי החולים, להפחית את העומס, לסגור פערים בשירותים הרפואיים בין הפריפריה למרכז, להגדיל הכשרת סטודנטים לרפואה וכוח אדם סיעוד, וכך להפוך את ישראל לחזית הרפואה העולמית במחקר, בשירות ובטכנולוגיה רפואית. נהפוך את הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה למשק באמצעות יזמות פרטית.

כחול-לבן - הפרויקט המשמעותי ביותר לתפיסתנו, הוא חיבור הפריפריה למרכז, באמצעות שיפור תשתיות התחבורה והדיור, הוספת מקומות תעסוקה והשקעה בחינוך, בתרבות ועוד – במטרה להפוך את הפריפריה הגיאוגרפית לאטרקטיבית.

מרצ - בתחום התחבורה הציבורית בישראל - נפעל לקידום הנושאים הבאים:

הגדרת יעד ממשלתי להעברת נסיעה מהתחבורה הפרטית לציבורית.

העדפה משמעותית לתחבורה הציבורית והשקעה מסיבית בתשתית התחבורה הציבורית. הנחת מתקני תשתית אלה תיעשה בצורה מחושבת על מנת לחסוך בכספי ציבור, להגביר יעילות צפויה ולמנוע פגיעה בערכי טבע נדירים (כמו נחל יתלה.)

עידוד השימוש בתחבורה הציבורית, תוך הקצאת משאבים הולמים, הגברת תדירויות וזמינות, מערך מודיעין וכרטוס משולב. מחירי התחבורה הציבורית יסובסדו בשיעור של 80% לזקנים, ילדים, סטודנטים ואנשים עם מוגבלות.

סלילת לפחות 50 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית בשנה עם אכיפה קבועה.

הפעלת תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה, כבסיס לשיפור וקידום אוכלוסיות מוחלשות, לקירוב פריפריה למרכז ולצמצום השימוש ברכב הפרטי על השלכותיו השליליות לסביבה.

בתחום החינוך - השוואת ממוצע התלמידים בכיתה לזה של ה OECD -  21 תלמידים בכיתה. המשבר הראה כמה עמוסות הכיתות בישראל וכמה קשה ליצור קפסולות בהן. זהו חסם חינוכי חמור גם בהיעדר משבר, והקורונה רק חשפה אותו.

יהדות התורה - אנו סבורים כי תכנון והקמת ערים חדשות בגליל ובנגב הוא פרויקט חיוני לאומי, לצד שיפור והרחבת תשתיות התחבורה במרכז הארץ. גם בנושא זה, אנו סבורים כי הציבור החרדי מקופח באופן דרסטי ביחס לציבורים אחרים, ונפעל לתיקון המעוות.

הרשימה המשותפת – שני פרויקטים עיקריים שצריך לקדם: בריאות - מערכת הרפואה הציבורית כמערכת שוויונית ונגישה וביטול התכניות להפרטת בתי-החולים ורפואה פרטית בבתי-החולים; להנהיג מחדש את "המס המקביל" בגובה של 5% מהשכר שמשלמים המעבידים, ואשר יהיה מיועד כולו למימון שירותי הבריאות הציבורית. מילוי קפדני של התחייבות הממשלה להשלמת המימון הדרוש ליישום חוק ביטוח בריאות ממלכתי; ביטול תשלומי ההשתתפות בביקור אצל רופא ובתרופות שבסל; הכללת בריאות השן והביטוח הסיעודי בסל הבריאות; קביעת מנגנון לעדכון קבוע בחוק של 2% בשנה לסל הבריאות, תוך מתן מענה להזדקנות האוכלוסייה ולשינויים הטכנולוגיים, לרבות להכללתן של תרופות חדשות; הבטחת מקומות אשפוז הולמים לכל החולים הסיעודיים וחיסול תור הממתינים; הפעלת תוכנית לאומית לצמצום הפערים במדדי הבריאות בין תושבים ערבים לתושבים יהודים; הגדלת התקציבים לגמילה מסמים ולמאבק בסחר בסמים.

חינוך - הבטחת חינוך חינם, הלכה למעשה, בכל המסגרות החינוכיות-לימודיות ממעונות היום ועד לאוניברסיטה; חקיקת חוק זכויות הילד; העדפה מתקנת לקבוצות המקופחות בקרב הילדים והנוער; סגירת פערים בחינוך שנוצרו עקב מחסור במחשוב ובתשתיות רשת בקרב משפחות עניות וביישובים הלא מוכרים בנגב; שיפור התנאים הפיסיים ופתרון בעיות הבטיחות בבתי-הספר; כולל פתרון כולל למגבלות הקורונה והענקת מחשבים לתלמידים משכבות מוחלשות, יהודים וערבים; העלאת שכר המורים ושיפור תנאי עבודתם; בלימת תהליכי המסחור במערכת החינוך; ביטול ההעדפה התקציבית לבתי-ספר יחודיים; צמצום המספר המרבי של התלמידים בכיתה ל-25; הנהגת מפעל הזנה בתשלום סמלי בכל בתי הספר שבהם פועל יום חינוך ארוך; ביטול שכר הלימוד במוסדות הציבוריים להשכלה גבוהה; קידום זכויות הסטודנטים ונגד כל פגיעה בחופש הביטוי וההתארגנות הפוליטית שלהם; העלאת תקציבי הממשלה המיועדים להשכלה הגבוהה.

יש עתיד –  תחבורה - קידום והטמעה מהירה של מהפכת התחבורה החכמה עד שנת 2030 ; נקל על העומס בכבישים באופן מידי באמצעות פתרונות נקודתיים ויצירתיים; נקדם תחבורה שיתופית; נפעל ליצירת קווי תחבורה ציבורית מהירים לאזורי תעסוקה; נילחם בתאונות הדרכים - נגדיל את תקציב הרלב"ד, את מספר הניידות המשטרתיות, נחוקק עונשי מינימום על עבירות חמורות. נטמיע מערכות טכנולוגיות מצילות חיים כגון טכנולוגיות למניעת שכחת ילדים, מניעת היסח דעת ואיבוד ריכוז, הטמעת רמזורים חכמים עם תאורה נרחבת עם שעון סופר לאחור ועוד.

אנרגיה - נפעל ליצירת משק אנרגיה יעיל המוריד את יוקר המחייה ומחזק את התעשייה ואת הביטחון האנרגטי. התייעלות אנרגטית בכל הגופים הממשלתיים; עידוד פיתוח ושימוש באנרגיות מתחדשות.

היי-טק - נקדם השקעה מסיבית בתשתיות, בעיקר דיגיטליות ומדעיות והצבת יעד של 30% מהמועסקים יעסקו בהייטק עד 2025.

חינוך - נפעל לתכנית יסוד ללימודי בסיס ובמיוחד לימודי אנגלית ומתמטיקה.

העבודה - נקדם את תוכניות השוויון במשפחה, לרבות חופשת לידה שוויניות לשני ההורים וחינוך ציבורי איכותי וחינמי, מתום החופשה ועד האוניברסיטה. במקביל מפלגת העבודה תקדם את התוכנית למניעת אלימות מינית הכוללת הקמת מחלקות מיוחדות לעבירות מין בפרקליטות, במשטרה ובבתי המשפט זאת לצד מעטפת סוציאלית נרחבת לנפגעות ונפגעים ושיקום אמיתי לפוגעים.

הציונות הדתית – נפעל לחיזוק והגברת האמון במערכת הבריאות הציבורית, בעיקר בבתי החולים; נאפשר למטופל חופש בחירה מלא בבית החולים וברופא המטפל בתוך המערכת הציבורית ללא תשלום נוסף.

נקדם בחוק חובת השקת מדדי איכות אחידים בכל המחלקות בבתי החולים המעידים על איכות הטיפול, אדיבות הצוות ואורך התורים. המדדים יכללו דיווח על הצלחת הטיפולים ושיעור הסיבוכים ויסייעו לציבור להשוות בין המחלקות השונות.

חיזוק הרפואה בפריפריה על ידי הגדלת התחרות בין קופות החולים בישובים קטנים ושינוי מבנה התגמולים של בתי החולים.

תיאגוד בתי החולים הממשלתיים והפיכתם למוסדות עצמאיים (מלכ"רים). באופן כזה ימנע ניגוד האינטרסים כיום כאשר משרד הבריאות מתפקד גם כגוף מפקח וגם כגוף מפוקח. כל בתי החולים ידרשו לעצמאות תקציבית ולהתנהלות כלכלית מאוזנת.

שיפור תפעול מערכת החינוך - נפעל להפחתת הריכוזיות וביזור סמכויות רבות יותר בחינוך לשלטון המקומי ולמנהלי בתי הספר.

נפעל למתן חופש בחירה גדול יותר להורים בבחירת בית הספר לילדיהם.

נאפשר להורים להקים בתי ספר על פי גישתם החינוכית, תוך כדי רגולציה ממשלתית מינימלית.

ימינה - פרוייקט ראשון במעלה שלנו הוא החזרת הביטחון והסדר לכלל אזרחי ישראל בכל פינה בארץ. לא הגיוני שעסקים ואזרחים בנגב ובגליל סובלים מהיעדר בטחון אישי, פרוטקשן וגניבות. כדי לשים קץ למצב המטריד הזה יש צורך בראש ממשלה וממשלה שלמה שפועלת בסנכרון מלא. זאת תהיה משימה חשובה שלנו שתחזיר את הבטחון ואת הצמיחה לשני שלישים מהמדינה שהופקרו.

ישראל ביתנו - לתת עדיפות לפרויקטים תשתיתיים שניתן לבצע בשיטת B.O.T שיטה שבה מקור המימון של הפרויקטים יבוא מהשוק הפרטי ולא מתקציב המדינה.

הגודש בכבישי ישראל הוא מהנוראים והקשים בין מדינות ה-OECD.

יציאה לפרויקטים לשיפור תשתיות תחבורתיות וקיצור הפקקים האינסופיים, תביא לשיפור בבעיית הבעיות בכלכלה הישראלית.

השקעה בתשתיות התקשורת תוך מתן דגש לפריסת סיבים אופטיים ופס רחב בכל הארץ, כך שהקדמה תגיע גם לירוחם וגם לשלומי.

הגדלת תקציב מחקר ופיתוח, לשמירת מעמדה של מדינת ישראל כמובילה בתחום לצד המדינות המפותחות.

חזרה אל כל השאלות

הפגנה נגד אלימות כלפי נשים (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

אי שיוויון

האם ואיך תפעלו לטובת השוואת תנאים ושכר בין נשים וגברים במשק?

תקווה חדשה - שמה לה ליעד לקדם את מעמד האישה בישראל ואת השוויון בין המינים. לכן פרסמנו את תוכנית תקווה חדשה לתעסוקת נשים, עיקרי התוכנית הם:

  1. הכרה לצורכי מס לעצמאיות בהוצאה על מעונות וטיפול בילדים.
  2. תמריצים לנשים ללימודי מקצועות בפריון גבוה (STEM) – משלב התיכון, דרך השתלבות ביחידות ביחידות הטכנולוגיות בצה”ל, ונקדם תכנית מלגות למכינות קדם אקדמיות לקראת התארים הרלוונטיים.
  3. קורסים מקצועיים לשיפור פריון תעסוקתי לנשים מעל גיל 40
  4. 4. נעודד מעסיקים לסבסד פתרונות טיפול לילדים של נשים עובדות באמצעות מענקים והכרה במס בהוצאות אלה.

כחול-לבן - דרך אחת לפעול להשוואת תנאים ושכר, היא באמצעות עידוד הגברים לקחת חלק משמעותי יותר בגידול הילדים, ובתפקידים שנתפסו באופן שגוי כ"אמהיים". חופשת לידה לגברים, שאנו תומכים בה, היא אמצעי אחד. אמצעים נוספים, הם מינוי נשים לתפקידי מפתח, וקמפיינים שונים.

מרצ - מרצ מחויבת למאבק להשגת שוויון מלא בין נשים לגברים. מרצ תפעל לקידום הנושאים הבאים:

העלאת שכר ב'מקצועות נשיים,' מקצועות השירות: אחיות, סייעות, גננות, מורות, עובדות סוציאליות, עצירת הפרטה של מקצועות אלו והחזרת הפעלתם במסגרת ציבורית, באחריות המדינה.

עידוד תעסוקת נשים ומתן הכשרות מקצועיות בדגש רב גילאי, כולל לנשים באמצע החיים, מכל קבוצות האוכלוסייה.

שינוי השיעור שיורד מגמלה בשל הכנסה ועבודה, שינוי התכנים של "מהי הכנסה" בביטוח לאומי.

הסרת מידת הפגיעה בנשים שמקבלות גמלה על מזונות בשל הכנסה מעבודה. הרחבת מערכת מעונות היום לגיל הרך, כולל במקומות עבודה, ויישום חוק יום לימודים ארוך על מנת לאפשר לשני בני הזוג לצאת לעבודה במשרה מלאה.

מימון הוצאות לטיפול בילדים עד גיל 8 למשפחות עובדות.

קידום חופשת לידה לאבות, במקביל לזו של האם ולא במקום.

קביעת גיל פרישה גמיש ולא כפייה של העלאת גיל הפרישה לנשים. יש לאפשר לנשים ולגברים לפרוש, בהתאם לצרכיהם ולסוג עבודתם ויש לאפשר קבלת קצבה ופנסיה בהתאם.

יהדות התורה - נושא זה חשוב במיוחד ליהדות התורה, מאחר ובמשפחות חרדיות רבות האישה נושאת בנטל הפרנסה, והאפליה הקיימת כיום פוגעת בכפל כפליים. אנחנו דורשים השוואה מלאה וביטול מוחלט של האפליה בשכר בין נשים לגברים.

הרשימה המשותפת – אנחנו מחויבים להשוואת תנאי השכר, תנאי העבודה וסולם קידום שווה לעובדות ולעובדים.

יש עתיד – נפעל להקטנת הפער בין שכר נשים וגברים; העדפה מתקנת לעסקי נשים במכרזי הרשויות המקומיות; העלאת גיל הפרישה לנשים; פתיחת כל מקצועות צה"ל בפני נשים ועוד.

העבודה – נפעל לקביעת איסור על תשלום שכר מפלה על רקע מין העובד/ת.

ימינה - נייצר משק פרטי ושירות ציבורי שבהם מתוגמלים העובדים על פי כשרונם ועבודתם ולא על פי מקורביזם או תנאים מופרכים כגון ותק. גברים ונשים ירוויחו מזה כל עוד הם עובדים.

ישראל ביתנו – אנחנו בעד שוויון בתנאים ובשכר בין נשים וגברים.

חזרה אל כל השאלות

התחסנות נגד קורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
התחסנות נגד קורונה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מגזר חרדי

האם תפעלו לצמצום התקציבים המיועדים לישיבות? האם תפעלו כדי לעודד את המגזר להיכנס לשוק העבודה ואם כן באילו כלים?

תקווה חדשה - אנו רואים חשיבות עליונה בשילובם של חרדים בשוק העבודה, והדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא בדרך של תמריצים והידברות. את התהליכים טבעיים שמתרחשים במגזר החרדי שצריך לעודד ולא לדכא. לכן, נרחיב את המסלולים המותאמים לחרדים בצבא, נדאג למלגות לעידוד לימודים באקדמיה, למסלולים תואמים, להשמה לתעסוקה שתואמת את צרכיהם ועוד. כמו כן, יש לחזק את לימודי הליבה ולאפשר לימודי מתמטיקה, אנגלית ומדעים גם מחוץ לשעות הלימודים לכלל התלמידים החרדים ולחזק את הזרם הממלכתי-חרדי.

בנוסף, אנו נפעל להקים תוכנית לשירות לאומי ואזרחי שתקדם ותעודד את השתלבותם של צעירים מהחברה החרדית במסגרות של שירות אזרחי או שירות לאומי שיפעלו ברמה הארצית או ברמה המקומית לשם תועלתן של הקהילות מהן באו. בוגרים של שירות זה יזכו לקבל הכשרה מקצועית או שנת מכינה אשר תאפשר להם להשתלב בשוק התעסוקה ו/או בלימודים אקדמיים.

מרצ - הדגש צריך לעבור משיוויון בנטל השירות הצבאי, להשתתפות בשוק העבודה.

מרצ תפעל בהתניית כל התקציבים לחינוך החרדי בלימודי ליבה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים, שהם תנאי בסיסי להשתלבות הגברים החרדים בשוק העבודה של המאה ה 21.

כחול-לבן - המתווה שהגשנו לאחרונה הוא הפתרון הטוב ביותר בעינינו למצוקת התעסוקה והיעדר ההשתלבות המספקת של החברה החרדית בשוק התעסוקה. באמצעות שינוי החוק, ניתן להקל על החרדים להשתלב בשוק התעסוקה, ולאפשר להם שירות צבאי או אזרחי המתאים להם. לתפיסתנו, זוהי משימה לאומית, משום שהמשך הצמיחה של מדינת ישראל, תלוי בהגדלת הפריון התעסוקתי בחברה החרדית והערבית.

יהדות התורה - הישיבות הן לב לבו וזכות קיומו של העם היהודי; מיותר לציין את הידוע לכל, כי גם כיום תקציב הישיבות הוא שבריר זעיר מהכספים המועברים ל'מדעי הרוח' למיניהם ולמטרות שונות חיוניות פחות. אנו דורשים לשמר את כבשת הרש הזו ולעגן אותה היטב בבסיס התקציב, ובמידת האפשר, אף להרחיב אותה. אין עמנו עם אלא בתורתו.

אין צורך "לעודד" את החרדים להשתלב בשוק התעסוקה. מדובר בתהליך המתרחש בלאו הכי, כאשר רבבות חרדים עובדים ומתפרנסים. לצערנו, שורה ארוכה של חסמים מלאכותיים ומיותרים ניצבים בפניו של החרדי המעוניין להשתלב בשוק התעסוקה, ויהדות התורה נאבקת להסיר את החסמים הללו. לשם כך קידמנו אפליה מתקנת בשירות המדינה לטובת מועסקים מהמגזר החרדי, ולשם כך נמשיך וניאבק גם הלאה למען שוויון זכויות ותנאים לעובד ולעובדת החרדים.

יש עתיד - כן. בתקופתנו תקציבי הישיבות קוצצו. בתקופת הממשלה האחרונה הם הגיעו לשיא של כל הזמנים. במקביל נפעל ליישום השוויון בנטל השירות בצבא כך שיכלול גם את החרדים.

העבודה - אנו רואים בחרדים שותפים מלאים ומאמינים כי חובה עלינו להעמיד לרשותם מערכת חינוך ציבורי ממלכתי אשר יאפשר לימוד בסיס משותפים והכנה לשותפות בקיום המשותף שלנו כאן. מפלגת העבודה לא תהיה שותפה להמשך ההפרדה של הציבור החרדי מיתר החברה בידי מנהיגו.

ימינה - יש לנו תכנית מסודרת להכללת החרדים בשוק התעסוקה. בבסיס התכנית ביטול החסמים המונעים מהם לצאת לעבודה בגילאים צעירים בשל החקיקה שכובלת אותם לישיבות. צעד זה ישחרר את החרדים הצעירים המעוניינים לעבוד למשק ויזניק את רמת החיים במגזר החרדי.

ישראל ביתנו - העלאת שיעור התעסוקה של הגברים החרדים במגזר החרדי, שנכון להיום מגיע ל- 52.5% לעומת הגברים היהודים בשאר האוכלוסייה הלא חרדים, שמגיע ל- 88%, במקביל להגדלת פוטנציאל ההשתכרות שלהם.

התניית מימון ממשלתי במסגרות חינוך שילמדו לימודי ליבה.

ביטול חוק נהרי שמחייב רשות מקומית שמשתתפת בתקציבי מוסדות חינוך רשמיים הפועלים בתחומה להשתתף בתקציביהם של מוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים הפועלים בתחומה בהתאם לשיעורים ולתנאים היחסיים שבהם תומכת המדינה במוסדות המוכרים הרשמיים.

קיצוץ אמיתי בקצבאות הילדים מילד חמישי ומעלה והפסקת קצבאות חודשיות לאלפי אברכים ותלמידי ישיבות שרובם צעירים בגילאי תעסוקה בין 38-18. הקיצוץ הנ"ל גם יחסוך לתקציב המדינה כמה מיליארדי שקלים שיושקעו בפרויקטים בתחום התשתיות.

האם יש לכם תוכנית השקעה במגזר הערבי? ואם כן על אילו סעיפים אתם מעוניינים לשים דגש?

תקווה חדשה -

פתרונות בתחום התכנון והבנייה - נבנה מסלול ירוק לאישור תכניות מתאר ובנין ערים לרשויות ערביות, בדואיות, דרוזיות, נוצריות וצ'רקסיות, מתוך מטרה לקדם פתרונות למצוקת הדיור הקשה הקיימת במגזרי המיעוטים.

השקעה בתשתיות ושירותים - נשפר את התשתיות העירוניות ביישובים הערבים והדרוזים ונדאג להקים אזורי מסחר ותעשייה בתוך היישובים. נשפר את הנגישות הפיזית לישובים הערבים ובפרט את התחבורה הציבורית. כמו כן, נפעל להנגשת שירותי הבריאות ביישובים הערבים, ובמיוחד טיפול לגיל הרך ולבני גיל הזהב.

 שילוב האוכלוסייה הערבית בשוק העבודה הישראלי - נפעל לשילוב כלל האוכלוסייה הערבית בכל תחומי החיים. נעשה זאת באמצעות השקעה בתחום החינוך עם דגש על החינוך הטכנולוגי ובאמצעות פיתוח מערך הכשרות מקצועיות אשר יעניק להם סיכוי טוב יותר להשתלב בשוק התעסוקה. כמו כן, נדאג לקידום מעמדן החברתי של נשים בחברה הערבית באמצעות עידוד שילובם בתעסוקה על ידי מתן תמריצים למעסיקים.

קידום שירות אזרחי או שירות לאומי - נגדיל את מספר התקנים המוקצים למסיימי התיכונים הערבים לטובת שירות אזרחי או לאומי ונעודד את השתלבותם בשירות האזרחי.

כחול-לבן - צמצום הפערים בחינוך באמצעות הגדלת התקצוב הדיפרנציאלי למוסדות החינוך במגזר הערבי והבדואי ובחינוך הבלתי פורמלי, וכן באמצעות חיזוק לימודי העברית והחינוך הטכנולוגי.

נאיץ את אישורן של תוכנית מתאר ונקבע פיתרון קבע לסוגיית הבנייה הבלתי חוקית, כפי שעשינו כבר בקדנציה הנוכחית בהשהיית חוק קמיניץ ובעבודה על פיתרונות ארוכי טווח. נקצה ונשווק קרקעות בהיקפים הנדרשים לקצב הגידול של האוכלוסייה הערבית, ונקדם תכנון מפורת לכל יישוב, כולל הקצאת שטחים לפיתוח אזורי תעשייה ועוד.

מרצ – הראשון בסדר העדיפויות הוא התופעה של פשיעה ואלימות בחברה הערבית הדורשת טיפול רחב ומעמיק. כל פיתרון צריך לבוא לידי ביטוי כחלק מתוכנית ממשלתית מקיפה ולא כטיפול נקודתי בלבד. עקרונות התוכנית שלנו הם:

על הממשלה לתקצב בין 2.5-3 מיליארד שקל ולהבטיח תקציבית את המשך התוכניות. 

התוכנית מחייבת שיתוף פעולה בין גורמי החברה האזרחית הערבית הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה. בכדי ליישם את התוכנית יש להקים מנהלה לפיתוח חברתי למניעת אלימות שתטפל בתופעות האלימות בחברה הערבית המורכבת מאנשי מקצוע ערבים, נציגי משרדי ממשלה, נציגי ועדת ראשי הרשויות הערביות, מנהיגים ערבים וארגוני החברה האזרחית. לצד זה יש להקים צוות בין-משרדי לטיפול בבעיית הפשיעה ביישובים הערביים, אשר ייתן מענה לגורמי העומק של התופעה (רשויות המקומיות, משרדי הממשלה והמשטרה)

 התמקדות בשיטור כלפי אירגוני פשיעה ולא יצירת מצב של שיטור יתר קהילתי.

למרות שקשורים זו לזו האלימות והפשיעה בחברה הערבית דורשות טיפול בנפרד ומדיניות יחודית.

יהדות התורה - הערבים הם אזרחי ישראל ולכן זכאים לתנאים שווים ככל אזרח, ועל המדינה לוודא כי הם אינם מקופחים לרעה. הן בנושא המרכזי הניצב כיום על סדר היום של ביטחון אזרחי והן בנושאים אחרים כמו תשתיות, חינוך ועוד.

נסבסד תחבורה מהישובים הערבים והבדואיים למוקדי תעשיה ותעסוקה, נתעדף הקמת מעונות יום שיסיעו לנשים ערביות ובדואיות לצאת לעבודה, נקים חממות טכנולוגיות ייעודיות ועוד. חלק ניכר מפעולות אלה כבר התחלנו לבצע בקדנציה הנוכחית.

הרשימה המשותפת - אין צדק חלוקתי הקרקעות בישראל מאז הקמת המדינה. הרשימה דורשת הפסקת הפקעת הקרקעות הערביות, במישרין או בעקיפין, לרבות באמצעות קביעה מקפחת של שטחי השיפוט, הפוגעת ביישובים ובתושבים ערבים; הפסקת מדיניות הריסת הבתים וביטול חוק קמיניץ; הכרה בכל היישובים הערביים הלא-מוכרים בצפון ובנגב והקמת רשויות מקומיות בהם; מימוש זכותם של תושבי איקרית ובירעם, גאבסיה וכפרים אחרים לשוב לכפריהם; הכרה בזכויות העקורים והפליטים, שכפריהם נהרסו ב-1948; הכרה בזכותם של ערביי הנגב להמשיך להתגורר במקומותיהם ולהקים יישובים חקלאיים; החזרתן לבעליהן של קרקעות, שהופקעו "לצרכי ציבור" ולא נעשה בהן שימוש במשך שנים, או שמוצעות כעת למכירה במסגרת הפרטת אדמות המדינה.

שוויון העובדת והעובד הערבים בהשגת עבודה, בשכר ובתנאים הנלווים.

יש עתיד - נפעל לשילובן של נשים ערביות בלתי מועסקות על ידי הפעלת תוכניות להכשרה תעסוקתית במגזר הערבי. נחזק את התוכנית להשמת אקדמאים מהמגזר הערבי שמטרתם לאתר, ללוות ולהכשיר סטודנטים ואקדמאים בעלי השכלה טכנולוגית מהחברה הערבית ולשלבם בתעשייה עתירת הידע.

העבודה - ממשלות ישראל לאורך השנים כשלו בתכנון אסטרטגי נכון של תשתיות היישובים בחברה הערבית, ולאחר שכשלו עוד הגדילו והעבירו את חוק קמיניץ שהפך רבים מהם לעברייני בנייה. מפלגת העבודה תפעל לביטול חוק קמיניץ ולתכנון תוכניות מתאר ביישובים בחברה הערבית אשר יאפשרו התרחבות ויצירת מקומות תעסוקה ביישובים אלה. במקביל עלינו לחזק את ההשקעה במערכת החינוך הממלכתית ביישובים הערבים אשר סובלת מהזנחה רבת שנים בידי שרי חינוך כושלים.

ימינה - אנו מאמינים שכלל אזרחי ישראל ובוודאי החברה הערבית ייהנו מהפחתת המיסים הדרמטית שבבסיס תכנית סינגפור ומייעול השירות הציבורי לאזרח. כיום האוכלוסייה הערבית, שבה ישנם עצמאים ובעלי חברות רבים, סובלת מעיוותים כלכליים המקשים על מי שמעוניין להתפרנס בכבוד. התכנית הזאת תאפשר לכל עובד ועצמאי למצות את כשרונו ולהרוויח בענק כפי שקורה במדינות העשירות ביותר בעולם. החברה הערבית תהיה בין הנהנות העיקריות מהשינוי הזה.

ישראל ביתנו - העלאת שיעור התעסוקה בקרב המגזר הערבי, בעיקר בקרב נשים ערביות, תוך הגדלה משמעותית של תקציבי מסלולי הכשרה מקצועית לנשים ערביות וצמצום תופעת העבודה בשחור.

חזרה אל כל השאלות

מעבדת קנאביס (צילום: Zaltrona, shutterstock)
צילום: Zaltrona, shutterstock

לגליזציה של קנאביס

האם אתם בעד או נגד לגליזציה?

תקווה חדשה -  אנחנו המפלגה הראשונה במערכת הבחירות שמציבה את נושא הסדרת הקנאביס על סדר היום עם תכנית ברורה. היעדר מדיניות קיימת בנושא, הופכת, הלכה למעשה, אזרחים רבים בישראל לעבריינים פליליים, פוגעת בזכויות הפרט ומערערת את האמון בין האזרחים למערכות המשפט ואכיפת החוק. לכן נאשר בחוק אי-הפללה אמיתית של קנאביס ובמקביל, נקדם אסדרה אחראית של שוק הקנאביס, תוך הוצאת גורמי הפשיעה והטרור מהתחום והפניית הכנסות המדינה להסברה ולמניעת התמכרויות.   

כחול-לבן – אנחנו בעד, אך באופן אחראי ומפוקח, כפי שקידמנו במהלך השנה האחרונה במשרד המשפטים בצוות בינמשרדי שהגיש מסקנותיו וניסינו להעלות בממשלה אך לצערנו לא קיבלנו את הסכמת הליכוד. 

מרצ - ישראל מובילה בעולם במחקר וגידול קנאביס, ואי מימוש מתווה יצוא הקנאביס שכבר אושר בממשלה, אך נחסם על ידה, גורם להפסדים של רווחים פוטנציאליים אדירים למשק הישראלי, ולמתחרותיה של ישראל להדביק את הפער.

נפעל לקידום הנושאים הבאים:

קידום לגליזציה של קנביס ומוצריו במודל הסדרה מלאה ומפוקחת, לרבות הסדרת הגידול לשימוש עצמי, מיסוי, קניה ומכירה.

מחיקת רישומית פליליים על הרשאות עבר בעבירת השימוש העצמי.

הכרה חוקית בקנביס כחומר בעל תועלת רפואית והחרגה של מוצרי קנביס שאינם בעלי חומר משנה תודעה מפקודת הסמים.

יהדות התורה – כשר הבריאות, יעקב ליצמן קידם רפורמה מקיפה בנושא הקנאביס עבור חולים שצמח הקנאביס מסייע להם. באופן אבסורדי, יהדות התורה ונציגיה היא המפלגה היחידה שגם קידמה בפועל פתרון בנושא זה.

יש עתיד - יש עתיד תומכת במודל קולורדו של לגליזציה עם אחריות. יש לקדם הסדרה של השימוש בקנאביס על בסיס המודל המחמיר המיושם בקולורדו מבחינת החזקה, שימוש, שיווק ומיסוי תוך התאמות נדרשות למאפייניה הייחודיים של ישראל ובראשם – שירות החובה בצה"ל.

האם אתם בעד ייצוא של קנאביס לחו"ל? אם כן, מדוע?

תקווה חדשה - בעד. השפעה נוספת של הרגולציה הנוקשה על גידול קנאביס היא העובדה שישראל ממוקמת במקום הראשון בעולם בייבוא קנאביס. אנו יכולים וצריכים להפוך את הקנאביס למנוע צמיחה כלכלי משמעותי למשק. נהפוך את ישראל ליצואנית מובילה, נספק פרנסה לחקלאי ישראל ולתעשיות הנלוות, נגדיל את הכנסות המדינה, נקצר את שרשרת הייצור ונספק מחיר זול ומגוון לחולים.

כחול-לבן - בעד, משום שמדובר בהכנסות של מאות מיליוני שקלים למדינת ישראל, ואפשרות נוספת לחקלאי ישראל להתפרנס בכבוד.

יש עתיד - תומכים מאוד. יצוא קנאביס לחו"ל באופן חוקי יכול להיות ענף רווחי שיעסיק עובדים רבים בתחום, יפתח את ענף החקלאות ויכניס כסף רב למדינה. יש שימושים רבים גם ברפואה שנעשים בקנאביס ואין שום סיבה שמדינת ישראל לא תהפוך ליצואנית בתחום ותהנה מהפירות.

העבודה - בעד הסדרה כוללת של ענף הקנאביס בישראל, לרבות אי-הפללה של שימוש עצמי בקנאביס למטרות פנאי. תעשיית הקנאביס הישראלית השכילה להבין את מלוא הסגולות הרפואיות  והמסחריות הקיימות בצמח הקנאביס ועל כן יש לפתח אותה כולל פתיחתה לייצוא. יו"ר מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, תמכה בכנסת ה-23 בהצעת החוק של מועמד המפלגה רם שפע להסדרת שוק הקנאביס לצריכה עצמית, אשר עברה בקריאה טרומית. פיתוח משמעותי של תעשיית הקנאביס יוכל להניב הזדמנויות צמיחה רבות למשק הישראלי, על אחת פי כמה וכמה בעת משבר הקורונה. כמובן שקידום הלגליזציה של צריכת קנאביס בישראל יצטרך להיות מלווה בהקמת מערך רגולטורי יסודי, שיקבע  סטנדרטים, פיקוח ואכיפה לכל אורך שרשרת הגידול והשיווק של הקנאביס.

ימינה - אנחנו בעד לגליזציה לחומרים שלא מסכנים את בריאות הציבור. הקביעה מה בטוח ומה לא היא קביעה מקצועית רפואית ולא פוליטית. אנחנו לא מכירים את הנושא לעומק במישור הזה, אם נראה חוות דעת רפואיות שקובעות באופן ברור כי אין סכנה לבריאות הציבור, נטייתנו תהיה לתמוך.

חזרה אל כל השאלות