הוא התקשר אליי לאחר שקיבל המלצה חמה. מיד בתחילת השיחה אמר לי "רועי, אני רוצה להודות בשמי ובשם אשתי לקורונה". חשבתי שממש כמוני הוא פיתח ציניות כלפי המצב, אבל אז הוא הוסיף "אני ממש לא צוחק". התעקשתי שיסביר.

"מגפת הקורונה והנגיף גרמו לי להבין את מה שהתקשיתי להבין כל כך הרבה זמן... הבידוד הזה, ההסגר שנכפה עלינו, החיבור וההתנהלות עם הילדים – כל אלו זירזו וגרמו לי להבין את מה שהיה לי קשה להבין כבר כמה שנים. גם אשתי וגם אני מודים לקורונה – ורוצים להגיע לפגישה בדחיפות."

הזמנתי אותם למשרדי על מנת לבחון את המצב ולראות כיצד בכל זאת אוכל לסייע למי שכבר החליטו מה הם רוצים.

רוני ואסנת (שמות בדויים) בשנות ה-30 לחייהם, מתגוררים ברמת גן ונשואים כבר 12 שנים. הוא סמנכ"ל קריאייטיב במשרד פרסום, היא עוסקת מנהלת משאבי אנוש בחברת כוח אדם. יש להם גם שני ילדים משותפים בני 4 ו-5.5.

כשהגיעו אליי, שניהם היו כל כך בטוחים בעצמם, שלמים עם הדרך ויותר מזה – עם התוצאה. שניהם תיארו בפניי את המצב, ושבמשך כל כך הרבה שנים הם לא הצליחו לומר לעצמם "זהו". הם לא מצאו את הכוחות, ההבנה וההפנמה להשלים עם זה שלא טוב להם ביחד, שהם כל כך שונים אחד מהשני ושהגיע הזמן להתגרש.

אז הם פשוט ישבו מולי והודו כל אחד בדרכו שלו לקורונה. כששאלתי שוב, "למה תודה לקורונה?!", הם  השיבו שהקורונה כפתה עליהם חיים משותפים בסיר לחץ בין ארבע קירות, וגרמה להם להבין סופית שכבר מזמן לא טוב להם ושאין טעם להמשיך את הדרך המשותפת.

כל זוג מגיב אחרת

מנגד, ובאופן מעניין, התקשר אליי זוג אחר מצפון הארץ, מאיה ויוגב, שביקשו להגיע לגישור ביום חמישי האחרון. כן, ישבנו בריחוק והתנהלנו על פי ההנחיות החדשות שרק מוסיפות קושי לכל התהליך.

 

מאיה ויוגב רק רצו לפרוק, לבדוק, לשאול – אבל עבורם – הקורונה דווקא גרמה להם לעשות סדר ולהעריך, לעצור ולבדוק, לשאול ולקוות. הם רוצים מאוד להישאר ביחד – אבל לצד זאת הם מבינים שזוהי שעת כושר לדבר על הדברים, לתקן, להתמודד, להשתדל – ולא לקחת כלום כמובן מאליו.

עו"ד רועי חלפון (צילום: צילום עצמי, פסקדין)
עו"ד רועי חלפון | צילום: צילום עצמי, פסקדין

אז בהחלט אפשר לומר שהמצב הכפוי הזה עשוי או עלול להביא אותנו לתובנות. בינתיים, עד שנגיע לשם יש לנו שגרה חדשה לנהל.

זכרו! בימים אלה של חוסר וודאות בריאותית, עסקית ואישית – זה המקום להשתדל לשים את הכעסים בצד ולשתף פעולה, וכן - לזכור להודות ל"קורונה" שלצד הקושי שהיא מציבה, היא גם עשויה להוביל אותנו לתובנות שבלעדיה לא היינו מגיעים אליהן כל כך מהר.

עו"ד רועי חלפון הוא מגשר ובעלים של משרד עורכי דין בתחום דיני משפחה

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל