כתב תביעה נגד עיריית תל אביב הוגש לאחרונה לבית משפט השלום באמצעות עו״ד סיגל רייך-הלל. על פי כתב התביעה, לפני כ-10 חודשים פסעה אישה ברחוב הניירטה סולד בתל אביב, בסמוך לשער הכניסה לבית החולים ״איכילוב״. לפתע היא נתקלה באבן מדרכה בולטת ונפלה. בעקבות האירוע נגרמו לה שברים ביד ובכתף ומאישה עצמאית היא הפכה למוגבלת בכל תחומי החיים.

התובעת סיפרה כי ממקום התאונה היא פנתה באופן מידי לבית החולים איכילוב שם אובחנו חבלה עם כאבים בכתף ובזרוע שמאל, הגבלה בתנועה, נפיחות וחבלות בסנטר. צילום הרנטגן ובדיקת CT העלו בין היתר כי היא סובלת משבר מורכב בעצם הזרוע.

לדבריה, היא טופלה בבית החולים, קיבלה המלצה לאשפוז אך ביקשה להשתחרר. כתפה קובעה על ידי מתלה והיא שוחררה לביתה עם המלצות למנוחה, שימוש במשככי כאבים והמשך מעקב רפואי.

ואולם, לאחר התאונה היא המשיכה לסבול מכאבים קשים והגבלות בתנועת כתף שמאל ונזקקה לטיפולים נוספים בקופת חולים.

התובעת צירפה לכתב התביעה חוות דעת של מומחה בכירורגיה אורתופדית. המומחה העריך את נכותה הקבועה כתוצאה מהתאונה ב-20% בגין הגבלה בכתף שמאל שהיא היד הדומיננטית שלה. בנוסף הוא קבע לה נכות זמנית של 50% למשך שלושה חודשים מהתאונה ב-30% למשך שלושה חודשים נוספים.

בכתב התביעה נטען כי התובעת נפצעה בגלל רשלנות העירייה שלא תיקנה את המפגע מתוקף אחריותה לתקינות הרחובות והמדרכות. עוד נכתב כי הנתבעת הותירה קטע מדרכה גבוה ומשובש המהווה סכנה להולכי רגל והיה עליה לצפות כי המפגע עלול להביא לפגיעה ולמרות זאת היא לא נקטה באמצעים למניעת התממשות הסיכון.

עוד נטען כי הנתבעת לא התריעה והזהירה את הולכי הרגל באזור בדבר הסכנות הטמונות בהליכה על המדרכה ולא דאגה לתחזוקה נאותה ומתמדת של רחובות ומדרכות העיר בכלל ושל מקום התאונה בפרט. הנתבעת גם לא הציבה שילוט אזהרה או גידרה את קטע המדרכה המסוכן, כך על פי כתב התביעה.

לא מתפקדת

התובעת סיפרה כי ערב התאונה היא הייתה אישה בריאה, עצמאית ודינאמית שעבדה כאחות קופת חולים וניהלה את משק ביתה לבדה ללא כל מגבלה.

אך לדבריה, בעקבות התאונה, היא מרותקת לביתה נעדרה מעבודתה ונזקקה לעזרה וסיעוד מצד בני משפחתה. בנוסף, נגרמו לה הוצאות עבוד בדיקות, תרופות, משככי כאבים, טיפולי פיזיותרפיה, ביקורים אצל רופאים מומחים, נסיעות והוצאות נלוות אחרות.

התובעת הדגישה כי מאז התאונה היא סובלת מכאבים והגבלות בתנועת כתף שמאל. היא מתקשה בהרמת אחיזת ונשיאת משאות, נהיגה, לבוש, רחצה בישול ניקיון בביצוע עבודתה וכל פעולה הכרוכה במאמץ פיזי ואינה מתפקדת כלפנים.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי כתב התביעה התקבל אצלה בימים האחרונים. בשלב זה הטענות נבדקות והיא תגיב בבית המשפט.

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה

המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל