בהתאם לדיווח מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת השנה נהרגו 243 בני אדם. מדובר בעליה במספר ההרוגים ביחס לשנה שעברה.

תאונת דרכים היא אירוע טראומטי לכל המעורבים בה. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מבטיח כי נפגעי תאונות יפוצו על הנזקים הפיזיים או הנפשיים שנגרמו להם.

חשוב לציין, כי בתאונת דרכים שבה מעורבים מספר כלי רכב, חלה על הנהג אחריות לנזקי הגוף של הנוסעים ברכב שלו. כל נוסע זכאי לתבוע את פוליסת הביטוח של הרכב בו נסע.

סכום הפיצויים נקבע לפי כמה פרמטרים, בהם בין היתר גיל הנפגע, שכרו עובר לתאונה, אובדן השתכרות, הוצאות רפואיות וגובה נכות רפואית.

במידה שתאונת הדרכים אירעה במהלך העבודה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה, ניתן להגיש בנוסף תביעה לתאונת עבודה בביטוח לאומי. במידה שנקבעה בביטוח לאומי דרגת נכות בעקבות התאונה, הנכות שנקבעה מחייבת את חברת הביטוח במסגרת התביעה לפיצויים.

למשרדנו פנה לקוח שעבר תאונת דרכים בשנות ה-40 לחייו.

עובר לתאונה הוא עבד והשתכר 7,000 שקל בחודש בממוצע. למרבה הצער במהלך עבודתו אירעה לו תאונת דרכים שבעקבותיה נגרמו לו נזקי גוף, ביניהם פגיעה בצוואר אשר מגבילה אותו בתנועותיו ומונעת ממנו לעשות פעולות יומיומיות פשוטות. כמו כן נגרמו לו הפסדי שכר רבים והוא נזקק לעזרת הזולת. הלקוח פנה למשרדנו כשהוא מבולבל, נסער ואינו יודע כיצד עליו לממש את זכויותיו. משרדנו ליווה את הלקוח, הפנה אותו למומחים רפואיים, ופעל רבות למימוש זכויותיו. מאחר שמדובר בתאונת עבודה הוגשה תביעה למוסד לביטוח לאומי אשר קבע לו נכויות זמניות ולאחר ערר נקבעו 10% נכות צמיתה בגין הפגיעה בצוואר. מהמוסד לביטוח לאומי קיבל מרשנו פיצוי חד פעמי בסך 30,000 שקל.

כמו כן הוגשה תביעה משפטית לבית משפט השלום ברחובות כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה ולבסוף אושרה פשרה בסך של 99,000 שקל למבוטח עבור מכלול נזקיו. סך הכל קיבל הלקוח 129,000 שקל מביטוח לאומי ומחברת הביטוח.

עו"ד בת-חן טייץ (צילום: דן לוין)
עו"ד בת-חן טייץ | צילום: דן לוין

משרדנו שם לעצמו למטרה לממש את מלוא זכויותיהם של הנפגעים בתאונות דרכים אשר שרויים במצב לא פשוט ובמצוקה גדולה לאחר שעברו חוויה טראומטית ותפקידנו לסייע לנפגעים לממש את זכויותיהם הרפואיות והמשפטיות.

עו"ד בת חן טייץ עוסקת בתאונות דרכים, תאונות עבודה, נזיקין וביטוח

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל