בתחילת השבוע נשלח מכתב התראה מטעם הזמר קובי פרץ לעומרי חיון בעקבות פרסום  בפורטל חדשות הטלוויזיה והאינטרנט אותו הוא מפעיל שלפיו הזמר פרש מעולם המוזיקה והחל למכור סמים. עורכי דינו של פרץ כתבו לחיון, בין היתר, כי מדובר ברכילות לא מבוססת שמהווה לשון הרע והתגלגלה לתפוצה רחבה. חיון נדרש להסיר את הפרסומים בתוך 24 שעות ולפצות את הזמר על נזקיו.

במכתב ההתראה שנשלח באמצעות עורכת הדין יעל שטסל-יודוביץ ממשרד עורכי הדין סרור-בן הרוש נכתב כי לפני מספר ימים פורסמה באתר של חיון ידיעה שהכריזה על פרישתו של הזמר, לכאורה, מעסקי המוסיקה.

בכותרת הידיעה נכתב: ״הלם! קובי פרץ פורש מעסקי המוסיקה אחרי 20 שנה ומתחיל לעבוד במכירת סמים!?״ ובכותרת המשנה: ״30 שנה הוא זמר ועכשיו הוא עושה פנייה חדה בקריירה שלו – איך כל זה קשור לסמים?...לאחר שהוא השתחרר הוא ראה איך תעשייה שלמה מתרסקת בעקבות משבר הקורונה ועכשיו הוא יוצא לדרך חדשה בתחום מאוד מפתיע – קנאביס!״.

בגוף הידיעה נכתב כי ״אחד הזמרים המצליחים בישראל בעשור האחרון השתחרר לאחרונה מהכלא והחליט לשנות כיוון. ולא סתם שינוי כיוון אלא ממש פנייה חדה מהמוזיקה אחרי 30 שנה אל תחום הסמים הקלים. לפורטל עומרי חיון נודע כי הזמר קובי פרץ הבין כנראה שיהיה לו קשה לחזור להתפרנס טוב כמו קודם בתעשיית המוזיקה הישראלית והחליט לצאת לדרך חדשה ומפתיעה בתחום הקנאביס. הזמר פתח חברה להנפקת רישיונות קנאביס רשמים מהמדינה.״.

על פי באי כוחו של הזמר, מדובר בתיאור מוטעה ומסולף המוציא את הדברים מהקשרם באופן שמבזה את פרץ, מציג אותו באופן נלעג, מייחס ומשליך עליו מניעים או כוונות שאין בינו לבינן דבר וחצי דבר.

השלכות מרחיקות לכת

במכתב ההתראה הודגש כי מדובר בזמר מוביל וותיק ומוערך, בעל מוניטין רב והאמור בידיעה מרמז ומזהה אותו עם מעשים ופעולות בלתי חוקיים בעלי השלכות מרחיקות לכת על תפיסתו בקרב הציבור הרחב, חבריו ועמיתיו למקצוע.

זאת, בנוסף לעובדה כי הדברים הוצגו באופן המתיימר להיתפס כדיווח עיתונאי לכאורה אך למעשה מדובר בהגיג רכילותי, רסיס שמועות ומבלי שהתבקשה התייחסותו של הזמר או תגובתו.

עוד נטען כי הפרסום מהווה לשון הרע וזכה להדים רבים, פרסומי משנה ואזכורים ברחבי הרשתות החברתיות, מה שגרם לזמר שורה של נזקים. מעבר לכך, הידיעה עדיין מפורסמת באתר וזוכה לחשיפה גבוהה.

במכתב נדרש חיון להסיר את הידיעה מהאתר בתוך 24 שעות ולפרסם הודעת הבהרה והתנצלות בתפוצה רחבה וזהה לזו של הפרסום המקורי.

עוד נדרש חיון לפצות את פרץ ב-400,000 שקל על הפרסומים בתוספת הוצאות בסך 3,000 שקל בטרם פנייה לערכאות המשפטיות. 

עומרי חיון מסר בתגובה: ״המכתב נשלח לבית של אמא שלי לפני כמה דקות - כנראה קובי פרץ למד את המהלכים האלה בכלא. כולי פחד ורעידות בכל חלקי הגוף. אנשים נורמלים שולחים מכתב התראה למייל לא עושים מופע איומים לאישה שנושקת לגיל 60 שבשבוע שעבר סיימה לשבת שבעה על אחותה שהלכה לעולמה מקורונה. דקות אחרי פרסום הכתבה פנתה אשתו של קובי פרץ אלי ונהלנו שיחה ארוכה והכתבה שונתה כמה פעמים וגם הכותרת לפי בקשתם, גם פירסומים ברשתות החברתיות הוסרו או שונו. קובי פתח עסק והכריז עליו ברשת וקיבל ביקורת שהוא מנצל אנשים מהחברה החלשה ביותר, חולים ואנשים במצוקה ולמעשה עושה רווח אישי מזה. עצוב ומעצבן. אולי בגלל הביקורת הזאת בחר פרץ לעשות את כל הדרמה הזאת. רק על כל ההטרלה הזאת מגיעה לו תביעה חזרה. המילים ״מכירת סמים״ הוסרו מהידיעה לאחר כמה דקות ורשום שהוא פתח חברה להנפקת אישורים לשימוש בסמים קלים״. 

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל