בית משפט השלום ברחובות אישר לאחרונה הסכם פשרה שנכרת בין חברת הביטוח "הכשרה" לבין גבר ששבר את היד בתאונת טרקטורון שהתרחשה ביום כיף מטעם העבודה. בהתאם להסכם התחייבה חברת הביטוח לשלם לו פיצויים של 350 אלף שקל, שיתווספו לתגמולים של כ-1.2 מיליון שקל שקיבל מהמוסד לביטוח הלאומי שהכיר באירוע כתאונת עבודה.

ב-2016 הוציאה חברת מכשור רפואי את העובדים ליום כיף שכלל רכיבה על טרקטורונים מסוג "ריינג'ר" ביישוב נחושה הסמוך לעמק האלה. השמחה הושבתה בעקבות תאונת דרכים שעבר אחד העובדים (34).

מיד לאחר התאונה העובד הובהל לבית החולים ברזילי שבאשקלון כשהוא סובל מכאבים עזים ביד שמאל ובגב העליון. בבית החולים אובחן אצלו שבר מרוסק ביד שמאל והוא נאלץ לעבור ארבעה ניתוחים לקיבוע, שחזור והשתלת עור. הוא היה מאושפז למשך 35 ימים ולאחר ששוחרר נותר עם פגיעה עצבית והגבלות תנועה ביד ובגב.

בעקבות התאונה תבע הנפגע באמצעות עו"ד אדיר שויגמן ממשרד אונגר-שויגמן תגמולים מביטוח לאומי על תאונת עבודה, וכן את חברת הביטוח "הכשרה" שביטחה את הטרקטורון עליו רכב.

בתביעה נגד המבטחת נטען כי בעקבות התאונה סובל התובע מכאבים עזים, מגבלות תנועה ונזקים עצביים ואף פוטר מהעבודה בשל מצבו. מעבר לכך נטען כי מאז התאונה הוא מתקשה בביצוע פעולות יומיומיות ונזקק לעזרה. משכך התבקש בית המשפט להורות לחברת הביטוח לשלם לו פיצויים על כאב וסבל, הפסדי שכר, עזרה וסיוע, הוצאות רפואיות וכן הוצאות הסעות ושימוש במוניות שכן אינו מסוגל לנהוג.

חברת הביטוח הודתה בהתרחשות התאונה אך בכתב ההגנה שהגישה באמצעות עו"ד אבי מאיר ממשרד קמין-סילש טענה כי הנזקים ועוצמת הפגיעה שתוארו בתביעה מופרזים ומוגזמים. עוד נטען כי מכל סכום פיצוי שייפסק לתובע יש לנכות תגמולי ביטוח לאומי להם הוא זכאי.

עם זאת, משא ומתן שהתנהל בין עורכי הדין הוביל לגיבושו של הסכם פשרה, במסגרתו התחייבה חברת הביטוח לשלם לתובע פיצויים של 350 אלף שקל מעבר לתגמולי הביטוח הלאומי שיקבל. לאחרונה השופטת שרון צנציפר הלמן מבית משפט השלום ברחובות אישרה את ההסכם ונתנה לו תוקף של פסק דין.

במקביל, לאחר ניהול הליך מורכב מול הביטוח הלאומי הוכר התובע כנפגע עבודה, וזכה בתגמולים של 1,227,972 שקל.

בסך הכל זכה התובע בפיצויים ותגמולים של 1,577,972 שקל על הנזקים שנגרמו לו בעקבות התאונה.

ב"כ התובע: עו"ד אדיר שויגמן ממשרד אונגר-שויגמן

ב"כ חברת הביטוח: עו"ד אבי מאיר ממשרד קמין-סילש

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל