בית משפט השלום בפתח תקווה זיכה לאחרונה גבר מעבירות של איומים ותקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש. בכתב האישום נטען בין היתר שהגבר הפליא את אגרופיו על אשתו לשעבר, אלא שבהמשך התברר שהסימנים הכחולים בגופה נוצרו, ככל הנראה, כתוצאה מיחסי מין בין השניים. בנסיבות אלה החליטה השופטת אליאנא דניאלי לזכות את הגבר מהעבירות שיוחסו לו.

מדובר בבני זוג לשעבר מחבר העמים, שעד לפרוץ האירועים היו נשואים כשמונה שנים והביאו לעולם שני ילדים. כיום הם גרושים, והגבר התחתן בשנית.

בכתב האישום נטען, בין היתר, כי בדצמבר 2020 בשעת לילה מאוחרת התפתח ביניהם ויכוח בחדר המיטות, במסגרתו הגבר החל לנער את האישה ולהכות אותה באגרופים. כתוצאה מהמעשים, כך נטען, נגרמו לה שטפי דם במותניה ובפלג גופה העליון. באישום נוסף נטען כי מספר חודשים קודם לכן, איים הגבר על האישה שייקח אותה ליער, יהרוג אותה ויכרות את כל חלקי גופה כמו בסדרה "דקסטר".

לאחר האירוע הראשון הוזמנה משטרה לבית הצדדים, ובהזדמנות זו סיפרה המתלוננת לשוטרים על האיום ברצח לכאורה, ועל רצונותיה לעזוב את הארץ חזרה לבלארוס עם הילדים. עוד היא סיפרה כי הנאשם אמר לה שהיא והילדים הם טעות, ושהיא לא ישנה כל הלילה כי פחדה ממנו. כתב האישום הוגש ביולי 2021. את המדינה ייצג עו"ד גל גבאי.

מנגד טען הגבר באמצעות סנגורו עו"ד אלי ביטון, כי הסימנים על גופה של גרושתו מקורם בכלל באקט מיני ביניהם. הוא סיפר כי כחלק מהסקס רצה לנשק אותה ואחז במותניה, אך בגלל עורה העדין נגרמו לה סימנים. בהקשר לכך הוא ציין כי אשתו לשעבר "אהבה מין פרוע" וביקשה יחסי מין אגרסיביים שכוללים תפיסה חזקה של המותניים.

אשר לאיום ברצח, הגבר הודה כי נהג לצפות ב"דקסטר" בה רוצחים וכורתים איברים, אך הכחיש את האיומים וטען שהאירוע לא יכול היה להתרחש שכן אשתו לא הייתה בארץ 4 חודשים טרם תלונתה.

שלחה הודעות מתעתעות

השופטת דניאלי התקשתה עם עדות הגבר, אשר לא שללה באופן גורף אלימות כלשהי כלפי המתלוננת. בנוסף אישר הגבר בעדותו כי אכן אמר לגרושתו שהנישואים עמה, אחרי חודשיים בלבד של היכרות, היו טעות.

למרות זאת, השופטת קבעה שהמדינה לא עמדה בנטל להוכחת אשמת הגבר מעבר לכל ספק סביר. כך, ביחס לסוגיית האיום ברצח השופטת מצאה כי ייתכן שבאותו מועד המתלוננת אכן לא שהתה בארץ.

גם בנוגע לאלימות התקשתה השופטת לקבל את גרסת האישה, וזאת לנוכח הודעות מלבבות ששלחה לנאשם בסמוך לאירוע הנטען. כך, למחרת יחסי המין שגרמו לחבלתה לכאורה, כתבה האישה שהיא מאד אוהבת את הנאשם, שהוא החיים שלה, שהיא רוצה לחבק ולנשק אותו ושהיא מתגעגעת למילים "זנזונת שלי". בנוסף כתבה לו שהוא "מלך", "הכי טוב", ואף הודתה לו על "לילה משגע".

בהקשר לכך העלתה ההגנה אפשרות נוספת לחבלות הגופניות מהן סבלה המתלוננת – שהתעלפה ונפלה כמה ימים לפני האירוע במסגרת עבודתה כקונדיטורית.

השופטת סיכמה כי מסכת הראיות בתיק אינה מאפשרת לדבוק לחלוטין בגרסת האישה ולהרשיע על פיה בלבד את הנאשם. בנסיבות אלה היא הורתה על זיכויו משלל העבירות שיוחסו לו.  

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין. בהכנת הכתבה השתתפו צוות העורכים של אתר פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל. הוא מכיל מידע כולל ומגוון בתחום המשפט. האתר מופעל באמצעות חברת "פסק דין אתרי משפט בע"מ". המידע מסופק לשירות ציבור הגולשים לשימוש פרטי ולא-מסחרי בלבד. האתר והמידע המופיע בו מוגנים על ידי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל, אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.