שכן מרמת גן שכינה את שכנו בכינויים: גנב, חזיר, שקרן, ורמז על נטיותיו המיניות במסגרת סכסוך שכנים שפרץ ביניהם ישלם לשכנו פיצוי של 120 אלף שקל. כך פסק באחרונה שופט בית משפט השלום בתל אביב, עדי הדר.

מדובר בשכנים המתגוררים באותו בניין ונפגשים מעת לעת כדי לדון בעניינים שונים במסגרת אסיפת דיירים ומקבלים עדכונים בקבוצת וואטאספ בה היו חברים על הנעשה בכספי מס הוועד.

לטענת ר', ששימש כחבר בוועד הבניין אחד השכנים התחיל להשמיץ אותו ולפגוע בשמו הטוב אם זה בפני השכנים או בהודעות וואטסאפ בקבוצה בה הם חברים, לדבריו אותו שכן יצא נגדו בקמפיין שקרי ונבזי.

"הוא כינה אותי גנב, חזיר, נוכל, שקרן ורמז על הנטיות המיניות שלי", קבל ר', "הוא טען שמעלתי בכספי הוועד. העניין נבדק על ידי האגודה לתרבות הדיור והתברר כשקרי. במקום להתנצל ולהודות בטעות הוא המשיך להשמיץ אותי וכינה אותי חלאה ורמז על הנטיות המיניות שלי".

בכתב תביעה שהגיש ר' נגד השכן בגין תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בתל אביב הוא צירף הודעות וואטסאפ שכתב נגדו השכן הנתבע: "יצאת מלוכלך גנב ושקרן. אתה איש נוכל. אתה אשפה מהלכת. גנב תחזיר את הכסף שגנבת מהשכנים זה לא ריב. תחזיר את הכסף שגנבת  ממני והשכנים. אני מציע לך לצאת מהבית עם חזייה וחצאית, עוד שכנה אחת תגלה שאתה לא גבר ואז תגור בחדר האשפה. שם מקומך".

השכן לא חזר בו בבית המשפט ובכתב ההגנה שהגיש ציין שהוא עומד מאחורי הדברים שאמר. בנוסף הוא הגיש תביעה נגדית נגד ר' על דברים שאמר על בנו.

השופט עדי הדר שדן בתביעה ושמע את הצדדים קבע, כי השכן הנתבע לא הוכיח שהדברים שאמר הם אמת והוא בחר שלא להעיד בבית המשפט ולא לזמן עדים מהוועד שיאמתו את הדברים שפרסם.

לדברי השופט אין המדובר במעידה חד פעמית או בסערת רגשות של השכן הנתבע אלא בסדרת מסרונים חסרי בסיס שפרסם אודות ר'. הוא ציין שלא עומדת לנתבע הגנת פרסום בתום לב וכי במדובר בלשון הרע.

"אין להשלים עם עשיית דין עצמי שכוללת הפצת מסקנות וממצאים כביכול בדבר ביצוע עבירות פליליות מתובלים בגידופים", ציין השופט בפסק הדין ופסק כי השכן ישלם ל-ר' פיצוי של 120 אלף שקל.