איש העסקים טדי שגיא נחשב לאחד הישראלים העשירים בעולם עם הון מוערך של כארבעה מיליארד דולר. הוא החל בשנות התשעים כמשקיע בשוק ההון, ישב בכלא תשעה חודשים על עבירות ניירות ערך, ובתחילת שנות האלפיים עשה את הונו מעסקי הימורים באינטרנט. עכשיו הוא משקיע בעיקר בהיי טק ובנדל"ן.

הוא סרבן ראיונות, אבל בריאיון בלעדי כשהוא חונך את הקומה הגבוהה בישראל עם המתחם השיתופי שלו LABS, הוא מספר על תכניותיו העסקיות, וגם על הקשר שלו למדורי הרכילות.

"תחום ההימורים עבר רגולציה מאוד כבדה", הוא מסביר את ההתנקות שלו מעסקי ההימורים. "וההחלטה שלי הייתה לגוון בעסקים, להיכנס לתחומים אחרים שיש בהם גם לא פחות פוטנציאל".

שגיא גם מאשר שהוא נמצא בשלבים סופיים של משא ומתן לרכישת עסקי הדיוטי פרי של סקאל. "זאת עוד אחת מההזדמנויות שיש בארץ. זה תחום שעוד לא נגע באי-קומרס".

שגיא נחשב לאחד המיליארדרים הנזילים שיש. הוא יכול לבצע עסקאות ענק באופן כמעט מיידי. אז למה זה עדיין לא קרה? "עדיין לא נפלה ההזדמנות", הוא מחייך. "לא ראיתי עדיין שום הזדמנות בכסף גדול. אני אשמח אם זה יקרה".

באופן אישי, שגיא מתנגד לברקזיט במדינה שבה עשה את הונו, אבל הוא מאמין שאנגליה תישאר חזקה וימשיכו לנהור אליה משקיעים ויזמים.

ואי אפשר בלי הפן האישי. בת הזוג של שגיא היא יעל ניזרי, מלכת יופי לשעבר, עומר אדם הוא חבר טוב, ואולי שותף עסקי לעתיד. איך הוא מרגיש עם הנדידה בין מדורי הכלכלה לרכילות? "אשתי בהיריון, אני לא שם לזה לב", הוא אומר. "עומר אדם הוא חבר טוב. אני אוהב אותו. אני חושב שהוא תגלית למדינה. יש לו עוד המון לאן להגיע. אני מאמין בלא פשוט להיות פשוט. פשטות לא מתחברת עם ראיונות לתקשורת. אני אדם פשוט".