הכירו את לינה ציביאן (28) המתגוררת בתל אביב זה שלוש שנים שהחליטה להפוך את הסטורי שלה ליומן מסע בחיפושים אחר דירה חדשה, לאחר שבעל הבית שלה החליט לפנות אותה מהדירה.

"בשלושת החודשים האחרונים ראיתי לפחות 40 אם לא 50 דירות", היא מספרת והפרסומים לטענתה, רחוקים מלהיות נכונים. "הגעתי לראות דירת 2 חדרים ברחוב רש"י שעולה 6000 שקלים לחודש עם תיווך וראיתי בפועל דירת חדר שהמיטה מוסתרת עם וילון. כששאלתי את המתווכת למה היא משקרת וכותבת שהדירה היא 2 חדרים אז המתווכחת השיבה שאת הוילון אפשר להפוך לקיר גבס".

בעקבות הסטורי שהעלתה לינה צברה אלפי עוקבים וכל סרטון זכה לאלפי תגובות. "זה הגיע לרמות שלא תיארתי. אנשים זרים כותבים לי ומנחמים אותי", היא מספרת.

מתוך הדירות שלינה ראתה ושיתפה היא העלתה מאות ליקויים ודירות שאינן ראויות למגורים. "באחת הדירות שראיתי הדייר סיפר שהתקרה בחורף קרסה ועדיין רואים את כל הסימנים. בעל הבית אמר שמלבד התיקון הזמני הוא אמר שאינו מתכוון לשפץ את הדירה או לתקן את הליקוי".

"כשאין מספיק דירות בשוק השכירות התל אביבי בשילוב עם העובדה שחוק שכירות הוגנת לא נאכף כלל, אנחנו רואים מציאות רעה מאוד לשוכרי הדירות אוהד", אומר דנוס, יו"ר לשכת השמאים לשעבר.

"אתה מגיע לדירה ופשוט מגלה ששיקרו לך ושבזבזת את הזמן שלך", אומרת ציביאן. "זה פשוט שוק שהופך מיום ליום לג'ונג'ל.