הקיץ כבר כאן ואיתו גם שיעורי השחייה. מעבר לביטחון העצמי שהשיעורים מקנים, המשתתפים זוכים להינות מספורט ללא פציעות או לחץ על הגוף והמפרקים.

"שחייה מקנה המון ביטחון לילד, עצמאות וחופש להיות במיים במיוחד שבשנים האחרונות מתפרסמים הרבה מקרי טביעה",מסבירה אורנה שמעוני, מייסדת "בית איל"- מרכז ספורט, תרבות והנצחה את החשיבות שבלימוד שחייה בגיל צעיר. "הבת שלי כמעט טבעה במהלך חופשה משפחתית", מסכימה מלאני יעקובי שיטרית. במזל מישהו ראה אותה והציל אותה. איך שהחופשה נגמרה רשמתי אותה לחוג שחייה".

הגיל המומלץ להתחיל ללמוד שחייה הוא מגיל שש", אומרת מעיין שוכהנדלר, מדריכת שחייה בספורטן בפ"ת. "הם יותר בשלים גם מבחינה קוגנטיבית וגם מבחינה מוטורית. יש ילדים שיותר קל להם להתחיל בחזה ויש כאלה שיותר קל להם להתחיל בחתירה. הכל תלוי בחוזק של הכתפיים. על המדריך להתאים את השיעור לילד.

אבל לא רק ילדים מגיעים לשיעורי שחייה. גם קהל מבוגר מבקש לקחת שיעורים פרטיים על מנת ללמוד בפעם הראשונה בחייהם לשחות או כאלה שיודעים שחייה ברמה בסיסית ומבקשים לשפר את היכולות שלהם וללמוד סגנונות אחרים.

ואם תהיתם כמה יעלה התענוג בעונת השחייה הנוכחית כדאי שתכינו את הארנקים. מחירי שיעורי שחייה קבוצתיים לילדים ברחבי הארץ עומד על 250-300 שקלים לחודש ומחירי שחייה אישיים או זוגיים למבוגרים עולים בין 400-600 שקלים בחודש.