עד עכשיו הכרנו את הנחות הסלבס שדורשים המפורסמים בין אם מדובר בבר רפאלי או באביב גפן. במקרה אחר, צביקה פיק ואייל גולן פירסמו פרויקט נדל"ן, וקיבלו דירה בחינם. אבל בשבועות האחרונים הגיע אלינו מידע שגם בת זוגו של גלעד שליט, רוני שיינר, ניהלה מטעמו עסקה שבמסגרתה הוא יקבל הנחה משמעותית לרכישת דירה. בתמורה הוא ישתתף במסע יחסי הציבור של הפרויקט.

במסגרת המשא ומתן שהובילה בת זוגו של שליט עם לפחות שתי חברות במרכז היא ביקשה הנחה של מאות אלפי שקלים על דירה בלב אזורי הביקוש. באחד המקרים הגיעו המגעים לשלבים מתקדמים אלא שבסופם שיינר ביקשה הנחה גבוהה במיוחד, מה שהוביל להשעיית המגעים בין הצדדים.

צריך לומר, הפרקטיקה לפיה ידוענים שמקבלים הנחה בין אם מדובר בדירה, ברכב או בכל דבר אחר, היא נוהג נפוץ. בתמורה הם מתראיינים בכלי התקשורת ומציגים את החברה באור חיובי. במקרים אחרים הם מובילים את קמפיין הפרסום של החברה. אלא שבמקרה הזה מדובר על הנחה, או לכל הפחות בקשה לקבלת הנחה בסדר גודל גבוה מאוד.

גורמים המעורבים במגעים מספרים ל"תכנית הכלכלית" שמי שמנהל מטעם שליט את המגעים היא בת זוגו רוני שיינר. בין השאר בשיחות טלפון ובמסרונים, שבאחד מהם אף נכתב "תמורת הנחה רצינית הוא ישתף פעולה ביחסי ציבור". במשא ומתן דובר גם על ריאיון טלוויזיוני, אולם שיינר הגיבה לבסוף ואמרה ששליט בוחר הצעות אחרות שקיבל, שלא מותנות בראיונות. אז אם בקרוב תגלו שיש לכם שכן חדש בשם גלעד שליט, יכול להיות שהוא שילם על הדירה הרבה פחות מכם.

מרוני שיינר נמסר בתגובה: "הסיפור הוצג באופן מעוות ושקרי ברובו. גלעד אכן מחפש דירה. לאחרונה פניתי, על סמך חברות אישית, למנהלת יח"צ של אחת מחברות הנדל"ן, וביקשתי לשמוע על פרויקטים שונים. אותה חברה, מנהלת יחסי הציבור, הציעה לנו הנחה בשווי מיליון שקלים תמורת ראיון ותמונות פפרצי, והעדפנו לוותר, למרות הסכום המפתה. מעולם לא התמקחתי על מחירים כפי שהוצג. אני מבינה שחברות שונות מנסות להרוויח פרסום על גבנו אך הוא לא מעוניין בכך".