בשבועות האחרונים אי אפשר היה להתחמק מאתגר 10 השנים ברשתות החברתיות. ידוענים, רבים ביניהם גם פוליטיקאים שיתפו תמונות שלהם אז והיום. אחד מהמשתתפים היה גם השר משה כחלון כיום שר האוצר אך לפני עשור הוא כיהן עוד כשר התקשורת שהוביל את מהפכת הסלולר שהעלה אותו לגדולה.יאיר לפיד עוד שידר מהאולפנים בנווה אילן וראש הממשלה נתניהו נבחר להיות ראש ממשלה אחרי הפסקה של עשור.

אבל עם כל הכבוד לאתגר הנוסטלגי, החלטנו לבדוק בעזרת לוח מדלן, כיצד נראה שוק הדיור לפני התנפחות בועת המחירים והשואנו נתונים משנת 2008 לעומת שנת 2018 במחירי הדירות.

כך למשל, מספר המשכורות שהיינו צריכים בשביל לרכוש דירה עמד בשנת 2008 על 142 משכורות חודשיות לעומת 205 משכורות כיום- קפיצה של 17 שנות עבודה.

שיאנית קפיצת המחירים בתל אביב המחיר עלה ביותר מ -132 אחוזים- יוצר מפי שניים בעשור. בירושלים לעומת זאת תשלמו "רק" 83 אחוזים יותר מבעבר ובחיפה, למרות שהמחירים עדיין נמוכים, לפני עשור היה מדובר במחירי רצפה והם עלו במרוצת השנים ב- 115 אחוזים.

"אלו חדשות טובות לבעלי הבתים שעל הנייר הפכו עשירים יותר", מסכם איתן זינגר, מנכ"ל מדלן את הנתונים, "וחדשות טובות פחות למי שמבקש לקנות דירה יד ראשונה כשדירת 3 חדרים במרכז או אפילו דירה בחיפה עולה כיון קצת יותר מפי 2 מאשר בשנת 2008".