לאחר מבחן הטעם שהשווה בין 7 מהסושיות המובילות בישראל, הגיע שלב בדיקת המעבדה. מבדיקה מיוחדת שנערכה על מצב התברואה במסעדות הסושי והמסעדות האסייתיות עולה כי הזיהום במנות הסושי, גבוה יותר מאשר בכל סוג מסעדה אחרת שנבדקה במסגרת התוכנית.

בעזרת מעבדת "אמינולאב", נערכו בדיקות במנות הסושי של המסעדות ג'פיניקה, אצה, אושי אושי, הסושייה, צפרה סוהו וג'ירף.

במסעדת הסוהו נמצאו 3,900,000 חיידקים, במסעדת הג'ירף - 680,000 חיידקים ובמסעדת צפרה – 580,000 חיידקים.

ממסעדת ג'ירף נמסר בתגובה: "הסושי עובר בדיקות בטיחות מזון חיצוניות קפדניות מדי שבוע, ביניהן בדיקות מעבדה, במטרה לוודא שהוא לא רק טעים אלא גם טוב לבריאות לקוחותינו. בימים אלה כל המנהלים שלנו סיימו הסמכה לנאמני תברואה בתחום בטיחות המזון באישור משרד הבריאות ואנחנו משקיעים משאבים רבים בתחום זה מתוך המחויבות שלנו לבריאות ולהנאת לקוחותינו. אכן, התוצאות המפורסמות מראות שהסושי שלנו עומד בכל הבדיקות הנדרשות על ידי משרד הבריאות ובטוח לבריאות הסועדים. אנחנו מברכים על היוזמה לבדוק סושי במסעדות בישראל. זהו תהליך חשוב לשמירת בטיחות הציבור והעלאת הסטנדרטים של המסעדות ברחבי הארץ".

ממסעדת צפרה נמסר בתגובה: "צפרה פועלת מאז ומתמיד בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, ועובדת בדקדקנות לפי תוכנית תברואה מסודרת ומוכרת, ואף מלווה באופן שוטף על ידי רופאה, המבצעת, בין היתר, בדיקות מיקרוביולוגיות של המזון, משטחי עבודה וידי העובדים. עבר אלינו דוח בדיקה עלום, שמעיון ראשוני בו עולה כי תוצאותיו דווקא מתיישבות עם הפרמטרים המותרים על פי משרד הבריאות לבדיקות מסוג זה".

ממסעדת סוהו נמסר בתגובה: "מסעדת סוהו מלווה באופן קבוע על ידי צוות מקצועי של מעבדת 'ביו -לב' בראשות ד"ר נעם סנדר, המקפידים מדי יום על איכות וטריות המזון בכלל והסושי בפרט. מרגע שהרול שעליו בוצעה הבדיקה יצא מהמסעדה ונמסר ללקוח, אין לדעת היכן הסתובב, מי נגע בו בדרך ובאיזו טמפרטורה הוא שונע. אנו מזמינים את הצופים לטעום את הסושי שלנו, שרק אמש הוכתר 'בתוכנית חיסכון' לסושי הטעים ביותר בישראל. מכל מקום ביקשנו לקבל פרטים נוספים על הבדיקה הנטענת. משום מה, סירבתם להעביר לעיוננו כל פרט מזהה ביחס לבדיקה שבוצעה, לרבות שם המנה שנבדקה, כביכול, מועד רכישתה, התנאים בהם המנה נשמרה בדרכה למעבדה ומועד הבדיקה".