לנו כעיתונאים זה אמנם מביא הרבה סיפוק ורייטינג, אבל אנחנו בטוחים שלכם זה קצת פחות נוח לגלות באיזו קלות יכולים לצתת לתכתובות שלכם בלי לפרוץ לכם לוואטסאפ - פשוט על ידי הצצה או צילום מאחורי גבכם בזמן שאתם מתכתבים.

הנה כמה דרכים מומלצות להימנע מזה:

הטריוויאלית

אם יש לכם אנשי קשר שאתם מנהלים איתם שיחות שספק אם מותר לכם לנהל איתן - שינוי שמם בזיכרון המכשיר יקשה על מתבונן מהצד להבין זאת.

הקלה

ברחבי האינטרנט אפשר למצוא המוני מגני מסך "חכמים", שמיועדים למנוע הצצה. אפשר להזמין כאלה מאמזון ב-10 דולר, והם מתפקדים כתריסים, שמעבירים את האור מהמסך רק לזווית האופיינית למי שמחזיק במכשיר, בעוד מזוויות אחרות המסך ייראה שחור.

החכמה

גוגל חשפה לאחרונה אפליקציה ניסיונית שהיא עובדת עליה ומשמשת כמגן פרטיות: המצלמה הקדמית של המכשיר מזהה ומנתחת פנים של אנשים מולה. אם מישהו מלבדכם מפנה את עיניו אל מסך הסמארטפון - מייד מתחלפת האפליקציה שאתם נמצאים בה בשידור מהמצלמה וסימון של המציצן.

המתחכמת

באפליקציות טלגרם ומסנג'ר יש אפשרות ל"צ'ט סודי" - שיחה שבה כל הודעה נמחקת לאחר זמן קצר. כדי להתחיל שיחה כזו במסנג'ר, לחצו על אייקון ה-i בראש שיחה עם איש קשר ובחרו בהתחלת שיחה סודית. בטלגרם ניתן להתחיל שיחה סודית על ידי בחירה באפשרות מהתפריט הראשי של האפליקציה ואז בחירת איש הקשר הרצוי.