היום: ניסיון פיגוע במעלה אדומים (תמונת AVI: חדשות)
הפסידו פדיון חודשי של 3 מיליון שקל. דלק | תמונת AVI: חדשות

חברות הדלק ממשיכות במלחמתן על התחנות. ל"גלובס" נודע, כי חברת סונול, שבשליטת דוד עזריאלי, לקחה לחברת דלק את התחנה בכניסה לעיר רמלה. מדובר בתחנה המוכרת 600 אלף ליטר בחודש, הנמצאת בבעלות שתי משפחות פרטיות.

בענף מעריכים כי הפדיון של התחנה נאמד ב-3 מיליון שקל בחודש, ודמי השכירות בתחנה עומדים על 250 אלף שקל בחודש. התחנה נמצאת על המדף מזה מספר חודשים. לפי הערכות, הסכם האספקה בין סונול לבעלי התחנה נחתם ל-3 שנים.

בדלק לא עברו בשתיקה על המהלך, ובמקביל הם מנהלים מו"מ על תחנת הדלק של סונול בסינמה סיטי שנחשבת לאחת התחנות הגדולות ביותר בארץ. התחנה הממוקמת בסמוך לצומת גלילות על כביש החוף (מס' 2) לכיוון צפון נמצאת בבעלות פרטית, ומושכרת היום לסונול שמפעילה אותה.

סונול רוצה להיות מספר 2

החוזה בין סונול לבעלי התחנה הוא לעוד 2-3 שנים, אך למרות זאת בדלק החליטו כבר עכשיו להיכנס למו"מ בניסיון להעביר אותה להפעלת החברה. גורמים בענף ציינו כי בנוסף לדלק גם דור-אלון מנהלת מגעים עם בעלי התחנה.

כפי שפורסם לראשונה ב"גלובס", בחודשים האחרונים המלחמה בין חברות הדלק הגדולות על רכישת התחנות שוברת שיאים, והביאה לעלייה חדה במחירי השכירות של תחנות התידלוק. באחרונה הצליחה פז, בניהולו של יונה פוגל, להעביר להפעלתה החל מ-2010 את תחנת הדלק אורלי שעל כביש גהה. במקביל, סונול הצליחה לקחת לדלק תחנה גדולה בכניסה לראש העין.

בענף מציינים כי הסבב הנוכחי של מלחמה בין חברות הדלק נובע מהחלטה אסטרטגית של סונול להפוך להיות החברה השנייה בגודלה בשוק אחרי פז.

מסונול נמסר בתגובה כי "החברה לא נוהגת להגיב למו"מ מסחרי מעל גבי העיתון". מדלק נמסר בתגובה כי "החברה מנהלת את מהלכיה המסחריים מול בעלי התחנות ואינה נוהגת לעשות זאת באמצעות כלי התקשורת".