עוד רגע נפתחת בקול תרועה רמה עונת הנפנופים, שתושק רשמית בערב יום העצמאות. בין אם אתם קרניבורים או דווקא טבעונים. בין אם אין ערב עם החברה שלא פותחים את המנגל או מאילו שאצלם "על האש" זה אירוע של פעם בשנה - אספינו לכם את כל הטיפים לבחירת מנגל בתוספת כמה המלצות שמתאימות לאופי ה"מינגול" שלכם.

"להבדיל משנה שעברה שבחג העצמאות היינו בסגר והייתה עליה חדה במכירות של הגרילים החשמליים לשימוש בתוך הבית, השנה מרגישים את החזרה לשגרה", אומר אבי צדקה מנהל מכירות ברשת חשמל נטו. "מכירות הגריל גז עולות בצורה חדה לקראת יום העצמאות, בנוסף מרגישים עליה גם בתחום מעשנות הבשר".

כיום מוצעים לצרכן מאות סוגים של גרילים כאשר גריל הפחמים שאותו אנחנו מכירים כמנגל, נדחק בשנים האחרונות לצד על חשבון גריל הגז, במיוחד בגרילרים לבית. ביקשנו מרון חיימוביץ' ,שף מומחה לבקר ומומחה לקיצובים אמריקאיים, להסביר חנו איך לבחור גריל גז שמצאים לנו, ולמה צריך לשים לב:

איך בוחרים מאיזו חברה לקנות?

"עליכם לבדוק קודם כל שהחברה שאתם קונים ממנה את גריל הגז היא חברה בעלת מוניטין טוב שיודעת גם לתת שירות במקרה הצורך. סקר שוק מאוד חשוב לפני שמבצעים את הקנייה הזו, שהדבר העיקרי שצריכים לבדוק בסקר שאתם עושים הוא מחיר מול תועלת".

"האם החברה שאני עומד לקנות ממנה היא חברה מוכרת שנותנת שירות טוב ? מה טווח המחירים והמוצרים שחברה זו מחזיקה? אם בחברה א' אני קונה את הגריל בסכום של 4000 אבל השירות גרוע ואין עם מי לדבר ,לעומת חברה ב' שיקרה באלף שקל אבל שירות מדהים, והחברה נותנת מענה לכל תקלה במהירות, אני אעדיף להוסיף את האלף שקל ולהיות עם ראש שקט".

"עוד נתון חשוב לבדוק לפני שרוכשים גריל היא האחראיות על המוצר. צריך לבדוק מה מידת האחריות שיש לגריל שאני קונה וכמה שנות אחריות. קחו בחשבון שצריך לשאול על אלו חלקים חלה האחריות. יש חברות שנותנות 3 שנים ויש כאלו שנותנות אחריות של 5 שנים ואף יותר".

האם לקנות גריל גז רגיל או משולב?

"היום יש כל מיני סוגים. יש כאלו שמשלבים פחמים, יש כאלו שמשלבים גם גז וגם כירת צד לבישול. ישנם כאלו גרילים שמשלבים בצד קירת סיזלזון (אינפרה אדום שמגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד של 400 מעלות וצפונה מזה), על מנת לתת צריבה לבשר וייצור של קראסט מדליק וטעים".

"בגדול כל השילוב הזה של גריל גז משולב עם מגש פחמים, או הגרילים החדשים עם הצתה חשמלית נשמעים באמת מדהים מצד אחד, אך מצד שני עדיין די חדש בשוק הישראלי. מבחינתי אפשר לחכות קצת עם הגרילים המשולבים עד שהם יוכיחו את עצמם מבחינת עמידות, ולהישאר עם הגריל גז המסורתי".

מה זה BTU?

"מידת ה-BTU זאת יחידת מידה שמחווה על עוצמת הגריל שאתם קונים. מה מידת החום שהגריל משחרר ואיזה עצמת צלייה יש לגריל".

"לא תמיד BTU גבוהה מעיד על גריל איכותי יותר. מה שבאמת חשוב בגרילי גז הוא דרגת פיזור החום לכל שטח הצלייה. ככל שהפיזור חום גבוהה יותר ומרוכז יותר ככה הנתחים יתייבשו לכם מהר יותר. וככל שפיזור החום הוא אחיד יותר ,ככה הסיכוי שתיצלו בשר בצורה טובה ואחידה הינו גבוה יותר".

כמה מבערים לקנות?

"תלוי התדירות בה אתם מתכוונים להפעיל אותו: על בסיס שבועי או שאתם מתכוונים להפעיל את הגריל פעם בחודש או כמה פעמים בשנה. זה יכול להיות ההבדל בין להוציא 2,000 שקלים או 12,000 שקל ומעלה. כמובן לא לשכוח את מספר האורחים שאתם מתכוונים לארח. שטח הצלייה של הגריל הוא מאוד קריטי ברגע שאתם מארחים הרבה אנשים".

"גריל גז בעל 2 מבערים יספיק ל-2 עד 10 אנשים, בעוד שגריל גז בעל 4-6 מבערים יספיק לכמות של בערך 25 אנשים. אם השימוש שלכם הוא למשפחה בעלת 4 נפשות ומעלה ואתם אוהבים לארח ומשתמשים בגריל על בסיס דו או תלת שבועי, לכו על גריל עם 4-6 מבערים בעל שטח צלייה גדול אשר בו תוכלו בעצם לבשל ולצלות ארוחה שלמה. אם אתם משפחה בעלת 4 נפשות ומטה ואתם משתמשים בגריל אחת לחודש או פחות מזה לכו על גריל קטן יותר של 2-4 מבערים".

מה צריך לשים לב כשרוכשים גריל גז?

"ראשית מה החומר שממנו עשוי הגריל והרשתות. רשתות שעשויות מברזל יצוק לעולם יעבירו חום בצורה אופטימלית יותר מכל חומר אחר. הבעיה עם רשתות אחרות היא או שהן לא מעבירות חום בצורה אחידה או שהן מתבלות מהר מידי, ואז קיים הצורך להחליפן לעיתים קרובות יותר".

"הגוף והמבערים הם החלקים שמתבלים הכי מהר. מכיוון שהגוף קרוב מאוד למבערים חשוב שיהיה יצוק אלומיניום. מי שרוכש גוף מתכת מצופה אמייל שייקח בחשבון שאמנם העלות הינה זולה יותר, אולם הפוטנציאל לקילופים שחיקה וסדקים הם הרבה יותר מהירים מגוף של מנגל שעדוי מיציקת אלומיניום או נירוסטה".
"שנית, מה רמת השליטה על עצמת החום שיוצאת מכל מבער. אש נמוכה לצליית ירקות ואש גבוהה או בינונית לצלייה של סטייקים או נתחים שלמים".

"ודבר שלישי ולא פחות חשוב: ניקיון. צריך לשים לב כמה קל לנקות את הגריל, ואת המגירה לאיסוף השומן. אחרי כל שימוש יש לנקות את צינורות הניקוז, ואת מגירת איסוף השמנים במים חמים וסבון , אחרת יכול להיות מצב שהגריל פשוט יתלקח לכם וזה יכול להיות מצב מאוד מסוכן. קחו בחשבון גם את גודל המגירה. תמיד עדיף מגירה גדולה על מנת שתוכל להכיל הרבה שמן, כך שאם אתם משתמשים בנתחים בעלי אחוז שומן גבוה -לא תצטרכו באמצע הצלייה ללכת לרוקן את אמבטיית השמנים".

השוואת מחירים

ביקשנו מהיבואנים והרשתות השונות לתת המלצה לגריל גז איכותי בשלוש קטגוריות מחירים: גרילים במחיר נמוך, לאלו שמשתמשים בגריל פעמיים בשנה, גרילים בטווח מחירים בינוני, למשפחה הממוצעת, וגריל גז למקצוענים וחובבי בשר.

גריל גז בקטגורית מחירים נמוכה

גריל גז נייד מותג  NAPOLEON דגם PRO285 (צילום: NAPOLEON.COM)
גריל גז נייד מותג NAPOLEON דגם PRO285 | צילום: NAPOLEON.COM

גריל גז נייד מותג NAPOLEON דגם PRO285

מחיר: 1700 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: מבנה הגריל עשוי יציקת אלומיניום ופלדה יצוקה. 
מספר המבערים: שני מבערי נירוסטה 304 בעוצמת חום של 7,000 B.T.U כל אחד.
פיזור חום: מערכת הצתה אלקטרונית ™Jetfire – לכל מבער מצת נפרד לוויסות טמפרטורות הצלייה. עיצוב ייחודי לגריל נועד לשמירת עוצמות החום הגבוהות גם בעת צלייה עם רוחות חזקות,ו מכסה הגריל גבוה במיוחד לצליית נתחים גדולים ועופות שלמים. גריל גז נייד ועצמתי למרפסות ולטיולים, בעיצוב מיוחד קומפקטי ונוח לשימוש.
החומר ממנו עשויה הרשת: רשתות נשלפות עשויות יציקת ברזל (בעיצוב גלי להזזה קלה יותר של המזון הייחודית לחברת נפוליאון).
אחריות יצרן: 10 שנות אחריות בהתאם למפרט תעודת האחריות.
אפשרות לניקיון: מגש שומנים נשלף בצדי הגריל.
עוצמת חום: 14,000 B.T.U.
להשיג : באולמות התצוגה של כרמל דיירקט.

Char- Broil Classic גריל (צילום: יחצ)
Char- Broil Classic גריל | צילום: יחצ

Char- Broil Classic

מחיר: 3 מבערים כ-1,299 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: עשוי מפח מצופה בצבע עמיד לחום ואפוקסי (בדגם המפואר גוף המנגל עשוי מנירוסטה), מבערים מניסורטה 304, מגיני מבער מפזרי להבה מנירוסטה.
מספר המבערים לגריל גז: מספר המבערים לגריל גז: 2 מבערים, 3 מבערים, 4 מבערים, 4 מבערים מפואר + כירת צד ו6 מבערים-בעל מבער טורבו
החומר שממנו עשויה הרשת: רשתות ברזל יצוק לשמירת החום ולעמידות מירבית
אחריות יצרן: שנתיים על גוף הגריל ו-15 שנים על המבערים. כלל האחריות מנוהלת על ידי אפליקציה של היבואן בישראל 'סוכות נחלים'.
אפשרות לניקיון: הדלקה למשך 10 דקות לעוצמה מירבית וגירוד עם מברשת מנגל (בדומה לתנור בניקוי עצמי).
עוצמת חום: 48,000 BTU. כאשר המנגל מגיע למעל 350 מעלות. 
להשיג: אצל המשווקים המורשים

קולמן- גריל גלקסי (צילום: יחצ)
קולמן- גריל גלקסי | צילום: יחצ

גלקסי 2 של המותג קולמן

מחיר: 2,190 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: יציקת אלומיניום בצדדים ופלדת אל חלד בגוף הגריל, צביעה מיוחדת עמידה בטמפרטורות גבוהות.
מספר המבערים לגריל גז: 2 מבערי U.
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: טכנולוגיית ה-INSTASTART האלקטרונית שמבטיחה הצתה מהירה ובטוחה גם בתנאי מזג אוויר קשים.
פיזור חום: מבערים עשויים נירוסטה 304 בצורת U לשימוש לטווח ארוך בעלת טכנולוגיה חדשנית המפזרים חום באופן שווה בכל שטח הצלייה.
החומר שממנו עשויה הרשת: רשתות ברזל ייצוק בציפוי פורצלן. מרחק – 12 ס"מ.
אחריות יצרן: חברת ניין מוצרי צריכה בע"מ מעניקה 5 שנות אחריות ו-25 שנות אחריות על המבערים.
אפשרות לניקיון: פנים תיבת האש בנוי באופן היוצר שיפועים המנקזים באופן מקסימלי את שומני המזון למגש שומנים נשלף. מערכת ניקוי Quick Clean  של Coleman  - המנקזת שאריות של שומן וטפטופים למגשים ייעודיים אשר ניתנים לניקוי בקלות.
עוצמת חום: BTU 30,000
להשיג: במשווקים מורשים ברחבי הארץ.

 

BBQ גריל גז (צילום: ישראל כהן)
BBQ גריל גז | צילום: ישראל כהן

גריל גז 4 מבערים BBQ ELEGANT

מחיר:  999 שקלים החל מיום חמישי עד יום העצמאות.
החומר שממנו עשוי הגריל: מתכת.
מספר מבערים: 4.
האם יש מנגנון התקן צליה עקיפהכן. ויש טיימר.
פיזור חום: אחיד.
החומר שממנו עשויה הרשת: .הרשת עשויה ברזל יצוק מצופה פורצלן. בין הרשתות יש מרווח של 7 מ"מ, מרחק אופטימלי בין המבערים לרשתות .
אחריות: שנה.
עוצמת חום: BTU 5,200
להשיג : רשת ACE

גריל גז בקטגורית מחירים בינונית

 

Performance IR גריל (צילום: יחצ)
Performance IR גריל | צילום: יחצ

Performance IR של Char-broil 

מחיר: 1,999 שקלים .
החומר שממנו עשוי הגריל: נירוסטה.
מספר המבערים לגריל גז: 2 מבערים, 3 מבערים- עשויים מנירוסטה 304,  מפזרי להבה מנירוסטה.
פיזור חום: משלב את טכנולוגיה TRU-Infra red, פטנט עולמי רשום ובלעדי שפותח במעבדות Char-broil בארה"ב. טכנולוגיה זו מפזרת את חום המבערים על פני משטח הצלייה בצורה מהירה ואחידה ומבשלת בחום גבוה בהרבה ממנגל ללא הטכנולוגיה. זמן הצלייה הדרוש הינו קצר יותר והבשר יוצא עסיסי יותר ב50%, וברמת עשייה מדויקת. בנוסף בזכות הטכנולוגיה החדשה, הגריל חוסך למעלה מ- 30% מצריכת הגז של הגריל. הטכנולוגיה החדשנית מונעת התלקחויות של שומן הבשר ב100%, כך שהבשר יוצא טעים, עסיסי ובריא יותר מבכל גריל אחר.
החומר שממנו עשויה הרשת: הרשת עשויה מנירוסטה מצופה בציפוי קרמי- מרחק 25 ס"מ.
אחריות יצרן: שנתיים על גוף הגריל ו-15 שנים על המבערים. כלל האחריות מנוהלת על ידי אפליקציה של היבואן בישראל 'סוכות נחלים'.
אפשרות לניקיון: מגיע עם מזלג ייעודי לניקוי משטח ה- TRU-Infra red, מומלץ לחמם את הגריל בחום מקסימלי במשך 10 דקות לאחר מכן, לגרד עם המזלג הייעודי (בדומה לתנור בניקוי עצמי).
עוצמת חום: BTU 27,000 כאשר המנגל מגיע למעל 350 מעלות
להשיג : אצל המשווקים המורשים.

גריל גז של קולמן. מסדרת רבולושן (צילום: איה בן עזרי)
גריל גז של קולמן. מסדרת רבולושן | צילום: איה בן עזרי

 

רבולושן 4 של המותג קולמן

מחיר: 3,590 שקלים. 
החומר שממנו עשוי הגריל: נירוסטה ואלומיניום יצוק.
מספר המבערים לגריל גז: 4 מבערים צינוריים
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: טכנולוגיית ה-INSTASTART האלקטרונית שמבטיחה הצתה מהירה ובטוחה גם בתנאי מזג אוויר קשים.
פיזור חום: טכנולוגיית פיזור חום אחיד.
החומר שממנו עשויה הרשת: רשתות ברזל יצוק בציפוי פורצלן. מרחק – 13 ס"מ.
אחריות יצרן: חברת ניין מוצרי צריכה בע"מ מעניקה 5 שנות אחריות ו-25 שנות אחריות על המבערים
אפשרות לניקיון: מנגנון לכידת השומן החדשני מבטיח ניקיון קל ומהיר של הגריל, בזכות ניקוז  של יותר מ -75%  מהשומן למיכל המצוי בחזיתו. בנוסף, פנים תיבת האש בנוי באופן מושלם, היוצר שיפועים המנקזים באופן מקסימלי את שומני המזון למגש שומנים נשלף.
עוצמת חום: BTU 58,500 .
להשיג: במשווקים מורשים ברחבי הארץ.

גריל גז GRANDHALL  דגם GTI3 (צילום: CARMELDIRECT)
גריל גז GRANDHALL דגם GTI3 | צילום: CARMELDIRECT

 

גריל גז GRANDHALL  דגם GTI3

מחיר: 2700 שקלים  (במקום 3000).
החומר שממנו עשוי הגריל: Powder Coating.
מספר המבערים: שלושה מבערי נירוסטה. ניתן לבצע צלייה עקיפה בגריל באמצעות רשת מוגבהת הנמצאת בגריל. גודל משטח הצלייה: 45×60 ס”מ. מידות הגריל (ס”מ): גובה – 119, רוחב – 137, עומק – 61  דגם נייד אידיאלי למרפסות.
פיזור חום: פיזור חום אחיד על גבי כל משטח הצלייה. אחד מיתרונותיו של הגריל כמות עשן מופחתת (אידיאלי למרפסות). 
החומר ממנו עשויה הרשת: ברזל יצוק "בטכנולוגיית Integrill"– בה רשתות הצלייה מונעות מהשומן לטפטף ישירות על המבער, מפחיתות התפרצויות להבה.
אחריות יצרן: 5 שנות אחריות בהתאם למפרט תעודת האחריות.
אפשרות לניקיון: תחזוקה קלה, מגש שומנים נשלף מקדמת הגריל.
עוצמת חום: 43,000 B.T.U.
להשיג: באולמות התצוגה של כרמל דיירקט.

 

BBQ KIT (צילום: ישראל כהן רשת ACE)
BBQ KIT | צילום: ישראל כהן רשת ACE

מטבח חוץ BBQ KIT

מחיר: החל מיום חמישי עד יום העצמאות- 2990 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: מתכת, המכסה כפול עשוי נירוסטה איכותית מדגם 430, עם רשתות צליה עשויות ברזל יצוק מצופות פורצלן.
מספר המבערים לגריל גז: 4
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: כן
פיזור חום: אחיד בזכות מבערי נירוסטה איכותיים בשילוב רשתות צליה עשויות ברזל יצוק.
החומר שממנו עשויה הרשת ומרחק ממנה לגריל: מרחק אופטימלי בין המבערים לרשתות .עשויה ברזל יצוק מצופה פורצלן.
אחריות יצרן: שנה
אפשרות לניקיון: נוחה וקלה הרשתות וכל חלקי הגריל ניתנים לפירוק ולניקוי קל.
עוצמת חום: BTU 59,000 .כולל כירת צד.
להשיג : רשת ACE

גריל גז בקטגורית מחירים גבוהה

 

גריל NAPOLEON דגם – ROGUE SE  425 (צילום: NAPOLEON.COM)
גריל NAPOLEON דגם – ROGUE SE 425 | צילום: NAPOLEON.COM

גריל NAPOLEON דגם – ROGUE SE  425 

מחיר: 7000 שקלים. (במקום 7,500)
החומר שממנו עשוי הגריל: אמבטיית הגריל עשויה יציקת אלומיניום. מדפי הגריל עשויים נירוסטה. אחד ניתן לקיפול ושליפה, עם ווים לתליית אביזרי צלייה ופותחן בקבוקים מובנה.  לחלק החיצוני יש בחירה בין שני גימורים נירוסטה 304 דו שכבתית / אמייל פורצלן בצבע שחור (צידי המכסה עשויים יציקת אלומיניום עמידה). גודל משטח הצלייה: 60X45  ס”מ + רשת צלייה קומה שנייה. מידות הגריל: רוחב 140 ס”מ (מדפים פתוחים), עומק 64 ס”מ, גובה 123 ס”מ.
מספר המבערים לגריל גז: שלושה מבערים מנירוסטה בעוצמת חום של 14,000 B.T.U כל אחד. מבער אחורי אינפרה אדום בעוצמת חום 14,500 (יעיל מאוד לצליית מאפים ולשיפוד מסתובב) וכירת צד אינפרה אדום המספקת גם היא 14,000 BTU
פיזור חום: על גבי המבערים ישנם פתחים בחלק העליון ליציאה אופטימאלית של הלהבות ישירות לכיוון מפזרי הלהבה ומהם למשטח הצלייה. מפזרי להבה עשויים נירוסטה – ממוקמים בצורה מדורגת לפיזור חום אחיד ושווה על פני כל משטח הצלייה. יציקת האלומיניום  אמבטיית הגריל שומרת על החום ותורמת לשמירתו גם בצלייה בטמפרטורה נמוכה.
החומר שממנו עשויה הרשת: הרשתות עשויות נירוסטה איכותית בעובי 7.5 מ”מ (בעיצוב גלי ייחודי לנפוליאון). רשת הכירה עשויה יציקת ברזל גם כן, בעיצוב גלי. 
אחריות יצרן: אחריות ל-15 שנים,  בכפוף לתנאים ומפרט היצרן בתעודת האחריות.
אפשרות לניקיון: קל לניקוי, אגן שומנים נשלף בקדמת הגריל. תבנית חד פעמית לאיסוף השומנים וריקון נוח וקל. יציקת האלומיניום מאפשרת Self-Cleaning (ניקוי עצמי) לגריל בצורה יעילה.
עוצמת חום: 42,000 B.T.U  (70,500 BTU אם מחשיבים את המבער האחורי וכירת הצד).
להשיג: באולמות התצוגה של כרמל דיירקט

פרופשיונל גריל (צילום: char broil)
צילום: char broil

סדרת Professional של Char-broil 

מחיר: 2,800 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: נירוסטה.
מספר המבערים לגריל גז: 2 מבערים, 3 מבערים ו-4 מבערים- עשויים מנירוסטה 304, מפזרי להבה מנירוסטה.
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: בחלק מהדגמים מגיעים עם אופציה לתאורה בכפתורי ההדלקה, כירת צריבה בצד הגריל ועם פותחן בקבוקים מובנה.
פיזור חום: - בעל טכנולוגית TRU-Infra red, פטנט עולמי רשום ובלעדי שפותח במעבדות Char-broil בארה"ב. טכנולוגיה זו מפזרת את חום המבערים על פני משטח הצלייה בצורה מהירה ואחידה ומבשלת בחום גבוה בהרבה מגריל ללא הטכנולוגיה. זמן הצלייה הדרוש הינו קצר יותר והבשר יוצא עסיסי יותר ב50%, וברמת עשייה מדויקת. בנוסף בזכות הטכנולוגיה החדשה, הגריל חוסך למעלה מ- 30% מצריכת הגז של הגריל. הטכנולוגיה החדשנית מונעת התלקחויות של שומן הבשר ב100%, כך שהבשר יוצא טעים, עסיסי ובריא יותר מבכל גריל אחר.

ניתן להשיג בדגמים המשופרים-סדרת Professional Pro העשוי מנירוסטה, בעל גימורים מרהיבים הכוללים כירת צריבה בצד הגריל, תאורת לד בכפתורי ההדלקה, פותחן בקבוקים מובנה ועוד.

סדרת Professional core בצבע שחור הכוללת כפתורי הדלקה מוארים בתאורת לד אדומה לשליטה משופרת על זרימת הגז ופותחן בקבוקים מובנה.

החומר שממנו עשויה הרשת ומרחק ממנה לגריל: משטח ה- TRU-Infra red עשוי מנירוסטה ומעליה רשת ברזל יצוק מצופה בפורצלן  דבר המקל על ניקיון הרשתות ואף עמיד לאורך זמן.
אחריות יצרן: שלוש על גוף הגריל ו-25 שנים על המבערים. כלל האחריות מנוהלת על ידי אפליקציה של היבואן בישראל 'סוכות נחלים'.
אפשרות לניקיון: הפעלה למשך 10 דקות על חום מירבי וניקיון עם מזלג ייעודי במשטח ה- TRU-Infra red ורשת הברזל היצוק (בדומה לתנור בניקוי עצמי).
עוצמת חום: 38,000 BTU כאשר המנגל מגיע למעל 350 מעלות.
להשיג : אצל המשווקים המורשים.

 

גריל גז כתום של המותג אברדיור, מבית השף הסטון בלומנטל (צילום: יחצ)
גריל גז כתום של המותג אברדיור, מבית השף הסטון בלומנטל | צילום: יחצ

 פרנס של המותג אברדיור

מחיר: 4,990 שקלים.
החומר שממנו עשוי הגריל: תיבת אש ומכסה עשויים יציקת אלומיניום, רשתות יצוקות בציפוי פורצלן, מכסה ומשטחי גריל מצופים באמייל לניקוי קל.
מספר המבערים לגריל גז: 3  מבערי O .
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: הצתה פיזיו-אלקטרית עוצמתית ומהירה.
פיזור חום: מבערי O עוצמתיים המיוחד עשויים נירוסטה הנותנים פיזור חום אחיד.
החומר שממנו עשויה הרשת ומרחק ממנה לגריל: רשתות יצוקות בציפוי פורצלן. מרחק - 5 ס"מ.
אחריות יצרן: 10 שנות אחריות על הגוף החיצוני, שנתיים אחריות על צבע, מכסה, תיבת האש וחלקי נירוסטה ושנה אחריות על כל החלקים הנותרים.
אפשרות לניקיון: קל ונוח מאוד לניקוי. מגש שמנים נשלף בקלות ועיצוב ארגונומי מעוגל שמאפשר ניקיון יסודי של פנים הגריל. 
עוצמת חום: 33,000 BTU 
להשיג: במגוון נקודות מכירה ברחבי הארץ

מטבח חוץ 4 COLEMAN (צילום: ישראל כהן)
מטבח חוץ 4 COLEMAN | צילום: ישראל כהן

מטבח חוץ Coleman Galaxy 4  הכולל יחידת כיור

מחיר: 5,090 שקלים (מבצע מיוחד ליום העצמאות: בעת הרכישה, מקבלים 300 שקלים תווים לרכישה ברשת ACE ומתנה 5 יחידות של משטח פלנצ'ת הפלא).
החומר שממנו עשוי הגריל :מתכת, נירוסטה, יציקת ברזל.
מספר המבערים לגריל גז: 4
האם יש כפתור/מנגנון צלייה עקיפה: כן
פיזור חום: אחיד בזכות מבערי נירוסטה איכותיים בשילוב רשתות צליה עשויות ברזל יצוק.
החומר שממנו עשויה הרשת ומרחק ממנה לגריל : הרשת עשויה יציקת ברזל.
אפשרות לניקיון: נוחה וקלה הרשתות וכל חלקי הגריל ניתנים לפירוק ולניקוי קל.
עוצמת חום: 62,500 BTU 
להשיג:  רשת ACE