עסקת סלקום-גולן טלקום מטרידה את צרכני ישראל בשל החשש מעליית מחירים, ובצדק. בדיקת "גלובס" מגלה כי בחודשים שחלפו המפעילות הוותיקות והגדולות יישרו קו עם רמת המחירים שהכתיבו הספקיות הקטנות, וכיום אורנג',פלאפון וסלקום מציעות חבילה ב-50 שקל לחודש, כאשר נפחי הגלישה בכל חבילות ה"הכול כלול" בענף הסלולר גדלו.

עוד ב-mako כסף:

אפשר גם למצוא מסלול הכול כלול ב-20 שקל (במבצע זוגות של הוט מובייל) או ב-30 שקל (ביופון, בגולן טלקום וברמי לוי). בבדיקות מחירים קודמות שערכנו לאורך השנים, היו אורנג', סלקום ופלאפון באופן עקבי יקרות לעומת שאר השחקניות, אך כעת התמונה שונה, ולא רק במסגרת מותגי הלואו-קוסט שכל אחת הצטיידה בהן.

עם זאת, ההשוואה מגלה שגם לאחר שהורידו את המחירים, עדיין מי שמציע את המסלולים המשתלמים ביותר, של 30 שקל בחודש, הם השחקנים החדשים יותר בשוק: רמי לוי, יופון ו-וואלה מובייל. בהוט מובייל ובגולן טלקום המחיר הזה תקף למבצעי זוגות, ואילו טלזר גובה על חבילת הכול כלול עם נפח גלישה מכובד של 10 ג'יגה 35 שקל בחודש בלבד. במילים אחרות, צרכן שמשלם היום יותר מ-50 שקל לחודש הוא צרכן שזוכה לתואר המפוקפק "פראייר".

 

 

המחירים יעלו?

מסקירת מחירים שביצענו לפני שנה עולה כי המחירים של מרבית המפעילות, ובעיקר הוותיקות, ירדו, בין אם בשורת המחיר ובין אם בהגדלת נפח הגלישה. כך למשל, המחיר של אורנג' לחבילת הכול כלול עמד על 85 שקל לחבילה של 3 ג'יגה והיום המחיר הוא 50 שקל לחבילת 6 ג'יגה. גם פלאפון הוזילה מחירים, מ-90 שקל לפני כשנה ל-50 שקל היום (לחבילה הכוללת 5 ג'יגה).

מחירי הספקיות החדשות, הוט מובייל וגולן טלקום, היו נמוכים גם אז והשדרוג בהן בא לידי ביטוי בהגדלת נפחי הגלישה: גולן טלקום שהציעה גם אז חבילה ב-37 שקל לחודש, מציעה את המחיר הזה גם היום, אלא שבמקום 2 ג'יגה גלישה החבילה כוללת 6 ג'יגה. המחיר לחבילה הזולה ביותר בהוט מובייל עמד לפני שנה על 50 שקל, והיום על 40 שקל (ו-30 שקל למנוי במבצע זוגי).

גם בקרב המפעילות הווירטואליות המסלולים כעת משתלמים יותר: ברמי לוי ובוואלה מובייל לפני שנה, המחיר לחבילה הכוללת 3 ג'יגה עמד על 40 שקל לחודש וכעת המחיר הוא 30 שקל לחודש, וב-012 מובייל ב-40 שקל לחודש לפני שנה קיבלתם חבילה עם נפח גלישה של 2 מגה, וכעת המחיר כולל 4 ג'יגה. כך גם ביופון, מסלול ב-30 שקל כולל כעת גלישה של 3 ג'יגה במקום 1 ג'יגה בלבד בדצמבר 2014.

יצוין שמספר המפעילים הווירטואליים והקטנים הצטמצם מאוד, לאחר שהום סלולר נמכרה לסלקום (ממתין לאישור משרד התקשורת) ופלאפון רכשה את יופון ועומדת מאחורי וואלה מובייל. כזכור, פרטנר עובדת עם אורנג' כמותג היקר יותר ועם 012 מובייל כמותג הזול מבית.

מיכאל גולן, הבעלים של גולן טלקום (וידאו WMV: עודד קרני)
הוא ירוויח. ואתם? מיכאל גולן | וידאו WMV: עודד קרני

באתר יקר יותר