בעידן שבו אנחנו מוקפים בחלק נכבד מהיום יום שלנו במסכי מחשב, טאבלט, סמארטפון וטלוויזיות, מקומם של הספרים בחיינו הולך ומצטמצם. למרות זאת, עדיין יש קהילות רחבות של קוראים שמעדיפים לעלעל בדפיו של ספר במקום לגלול מעלה ומטה על גבי מסך. חובבי המילה הכתובה והמודפסת יכולים להשיג את הספרים שלהם במגוון רחב של אפשרויות קנייה החל מחנויות רגילות שמציעות מבצעים שהפכו לסיסמאות כמו 4 ב - 100 או ספר שני בחצי מחיר ועד לאתרי יד שנייה המציעים ספרים משומשים לקריאה שנייה.

עוד ב-mako כסף:

השבוע בחרנו להשוות את מחירם של ארבעה סוגים של ספרים בארבע אפשרויות קנייה: חנות רגילה, חנות אינטרנטית, חנות דיוטי פרי ואתר יד 2. היתרונות ברכישה בחנות רגילה הם האפשרות לבחור מתוך מגוון הספרים הנמצאים על המדפים, לדפדף מעט ובמקרה של ספרי ילדים להביט באיורים שיכולים לעודד את הזאטוט שלכם לבחור בספר אחד על פני אחר. בחנויות האינטרנטיות תוכלו לבחור בין הקטגוריות השונות באתר או לחילופין לחפש באופן ממוקד את הספר אותו אתם מעוניינים לרכוש. לחנות האינטרנטית ישנו היתרון המובהק של חיסכון בזמן אך לעיתים לסכום שתידרשו לשלם יצטרפו דמי משלוח ודמי טיפול.

הקנייה בחנות הדיוטי פרי תתאפשר לכם רק בדרך לנסיעת עבודה או לחופשה ולכן לצד המחיר שבמקרים מסוימים נמצא זול יותר תצטרכו לספוג כמובן גם את עלות הנסיעה. חלק מהספרים שאת מחיריהם השווינו, נמצאו גם באתר יד 2 בו הם נמכרים כספרים משומשים. מחיריהם של שלושה מתוך ארבעה הספרים שבדקנו נמצאו כזולים ביותר בחנות הדיוטי פרי של סטימצקי בנתב"ג.

יש לציין כי בכל אחת מאפשרויות הקנייה מלבד אתר יד 2 ייתכנו מבצעים עיתיים אך השוואת המחירים בוצעה לגבי המחירים בזמן הבדיקה בלבד.

המוצרים שבדקנו:

"החיים ומה שלבשתי" מאת שלי גרוס בהוצאת כתר ספרים

חובבי ספרי קריאה טרנדיים יוכלו להינות מהספר הזה. טווח המחירים נע בין 55.76 שקלבדיוטי פרי שבו תוכלו לרכוש אותו כספר טיסה שיעביר לכם את הזמן באוויר ועד 68 שקל בחנות הרגילה. אם תרצו להזמין את הספר בחנות האינטרנטית שנבדקה, תצטרכו להוסיף דמי משלוח בעלות של 9.90 שקלים או לקבל את הספר במשלוח עד הבית תמורת 25 שקלים.

 

החנויות שנבדקו:

bookme.co.il לרכישה באינטרנט, צומת ספרים סניף ויצמן 14 תל אביב, חנות הדיוטי של סטימצקי בנתב"ג ואתר יד 2.

היער השחור (צילום: Thinkstock)
שמרו את הכסף לכרטיס הטיסה. היער השחור | צילום: Thinkstock

היער השחור - מדריך שיחור בהוצאת שיחור

מדריכי שיחור נמכרים במגוון חנויות ומציעים ספרי הדרכה לטיולים במגוון יעדים ברחבי העולם. המחר בחנות הרגילה ובחנות האינטרנטית נמצא זהה, 99 שקלים, לעומת 81.18 שקלים בחנות הדיוטי פרי שבה תוכלו להתחדש במדריך ממש בדרך ליעד. ברכישת הספר באינטרנט, האתר שבדקנו מציע משלוח בדואר רגיל ללא עלות. את הספר מצאנו גם באתר יד 2 במחיר של 40 שקלים למי שלא מפריעה לו העובדה שדפי המדריך כבר נקראו על ידי אחר.

משלוח ללא תשלום נוסף בדואר רגיל.

 

החנויות שנבדקו:

shichor.co.il לרכישה באינטרנט, צומת ספרים סניף ויצמן 14 תל אביב, סטימצקי סניף דיוטי פרי נתב"ג ואתר יד 2.

פרחים קסומים - ספר צביעה למבוגרים בהוצאת קוראים

ספרי צביעה למבוגרים הפכו לנפוצים לאחרונה כפעילות פנאי מומלצת גם למי שכבר סיים את פרק גן הילדים בחייו. את ספר הצביעה שאת מחירו השווינו תוכלו להשיג בכל אפשרויות הקנייה מלבד אתר יד 2. המחיר הזול ביותר נמצא בחנות הדיוטי פרי של סטימצקי בנתב"ג שם תשלמו עבורו 64.78 שקל לעומת 71.10 שקל בחנות אינטרנטית. למחיר ברכישה באינטרנט יצטרפו דמי שלוח בסכום של בין 15 שקל ל-25 שקל.

15 שקל בדואר רגיל, מעל 100 שקל המשלוח בדואר רגיל חינם ועד 25 שקל לשליח עד הבית.

 

החנויות שנבדקו:

booknet.co.il לרכישה באינטרנט, צומת ספרים סניף 14 תל אביב, סטימצקי סניף דיוטי פרי נתב"ג ואתר יד 2.

האריה שאהב תות מאת תרצה אתר בהוצאת הקיבוץ המאוחד

עבור הקוראים הצעירים, או אלו שמקריאים להם, בדקנו את מחירו של ספר הילדים הקלאסי, "האריה שאהב תות" מאת תרצה אתר. המחיר הנמוך ביותר נמצא באתר יד 2 במודעה שהציעה מגוון רחב של ספרי ילדים משומשים במחיר של 5 שקלים בלבד. עבור ספרים חדשים טווח המחירים נע בין 51.50 שקלים בחנות האינטרנט, כולל דמי משלוח בדואר רשום לבין 69 שקלים בחנות הרגילה.

החנויות שנבדקו:

book4book.co.il לרכישה באינטרנט, צומת ספרים סניף ויצמן 14 תל אביב, סטימצקי דיוטי פרי נתב"ג ואתר יד 2.

>> בשבוע שעבר בדקנו איפה הכי זול לקנות מוצרים טבעוניים