כבר סיימתם להרכיב עם הילדים את הפאזל בן 16 החלקים של דורה? התקדמתם אל 50 החלקים של קיטי? עכשיו הזמן להגיע לאתגר הגדול באמת: פאזל 120 החלקים שבסיומו תזכו בתמונה נהדרת של אנשי ארגון "איחוד הצלה".

נכון, התמונה עצמה לא מצטיינת בתחום האסתטי, אבל זה לא מפריע לאנשי הארגון, מעין מתחרים של מגן דוד אדום רק עם פחות כוח אדם ופחות ציוד, להיות כוכבים של סדרה שלמה של צעצועים, הכוללת גם פאזלים בגדלים שונים, ומשחק רביעיות.

"איחוד הצלה הם גיבורים גדולים במגזר הדתי והחרדי, אתה בכלל לא יודע עד כמה", מסביר שניאור ג'רופי, סמנכ"ל חברת ישראטויס, שעומדת מאחורי קו המוצרים המפתיע, את המרחק התרבותי. "מתחפשים אליהם בפורים, הילדים אוספים קלפים שלהם. זה לא דבר של מה בכך. למתבונן מבחוץ זה אולי נראה מוזר, אבל החבר'ה האלה הם בשר מבשרה של החברה הדתית והחרדית".

עוד ב-mako כסף:

איך ארגון התנדבותי יחסית קטן הופך למעין גיבור על עבור החרדים?

"צריך להבין. הם לא עושים רק דברים שקשורים לסיוע רפואי דחוף. הם חלק מהקהילה, הם מארגנים אירועים קהילתיים, עושים שבתות ביחד, עוזרים לקשישים ולאנשים שאין להם אף אחד. הם חברים. כמה פעמים בשנה הם מארגנים ערבי תרבות והופעות. הם חזק בתודעה החרדית. וכמובן שיש להם גם ציוד שמושך את העין של הילדים, כמו אופנועים וסירות".

איך בכלל הגעתם לרעיון הזה, של להשיק סדרת צעצועים כזו?
"ראינו דרישה מצד הציבור. הם הרי מארגנים שבתות ופעילויות, ובמסגרת זו הם ראו שהילדים החרדים מאוד רוצים לשחק עם דברים שקשורים לארגון. בהתחלה עשינו להם משחקים רק לצורך השבתות האלה, וראינו שאנשים פשוט מבקשים את זה. ממש התחננו".

ועדיין, בעצם הפעילות האמיתית של הארגון הזה לא ממש מתאימה ל ילדים.
"לכן לקחנו את הדברים העדינים, שלא ממש מעידים על האירועים הלא נעימים שבהם לוקח הארגון חלק. גם כשהם מופיעים בשעת פעולה אז זה ממש יכול להתאים לעין של ילד, כמו טרקטורון ביער או סירת הצלה בכנרת. לא דם אש ותמרות עשן. אנחנו לא מעוניינים לפגוע בנפשם של ילדים".

אם פאזל של ארגון רפואי לא מספיק לכם, ישראטויס מציעה עוד כמה אפשרויות קורצות. לקראת יום ירושלים וחג השבועות החלה החברה להפיץ את משחק האסטרטגיה היהודי: "הקרב על המקדש", שבו תוכלו לגייס לעזרכתם את דוד המלך ושמשון הגיבור כדי להגן על חומות ירושלים. ואם עייפתם מהקדושה, תמיד תוכלו לנוח בעזרת פאזל פאוור ריינג'ס, גם הוא מופץ על ידי החברה. 

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il