לברק זקן, תושב ירושלים בשנות העשרים לחייו יש תחביב לא שגרתי ודי יקר: אוסף של נעלי ספורט נדירות. הכוונה היא ל מהדורות מוגבלות שחברות ספורט מייצרות ועלותן בשוק נע בין 350 ל- 1,000 אירו. יש לו בבית עשרות זוגות.

זקן רכש באחרונה זוג נעלי ספורט "נייקי אייר פורס" בסכום של 1,442 שקל. חבר בגרמניה רכש עבורו את הנעליים ושלח לו לישראל. "מדובר בזוג נעליים מאוד נדירות שיצאו במהדורה מוגבלת וחיכיתי לקבל אותן", סיפר ברק ל-mako.

אחרי המתנה ארוכה ומורטת עצבים של כחודש וחצי קיבל זקן הודעה לגשת לקחת את החבילה מנקודת איסוף של דואר ישראל. זקן, אבל כשפתח  את החבילה המתינה לו הפתעה לא נעימה בכלל.

"הקופסה הייתה מלאה במים. הייתי בהלם לגמרי. מעולם לא קרה לי דבר כזה. אלוהים יודע מאיפה הגיעו המים. הנעליים היו מוצפות במים ונהרסו לגמרי. הייתי בהלם. מעבר להמתנה הארוכה הפסדתי נעליים נדירות והרבה מאוד כסף", זועם זקן.

אין תמונה
החבילה הרטובה

זקן, מיהר לסניף הדואר הקרוב לביתו ודרש הסברים כיצד קיבל חבילה מלאה במים. בדואר הפנו אותו למכס, שהפנה אותו בחזרה לדואר וחוזר חלילה. "הם טרטרו אותי ממש כמו במשחק פינג פונג מאחד לשני. כל אחד הטיל את האחריות על השני", סיפר זקן.

זקן העלה פוסט זועם לדף הפייסבוק של קבוצת "ירושלמים וירושלמיות" אליו צירף תמונות של החבילה ההרוסה ומוצפת המים.

"אז ככה מקבלים דואר פה בישראל!!! בושה למכס שבודק בשיטה של לפתוח את החבילה שאנחנו בעידן שיש סורקים! פשוט גועל נפש איך שמתייחסים למוצרים של אנשים שמשלמים עליהם יש של כסף ולא אכפת לדואר ישראל ועוד אחרי המתנה של יותר מחודש בסוף החבילה מגיעה רטובה!!!. כל הנעליים רטובות עד היסוד! עם ריח של סירחון! הזלזול במוצרים של אנשים לא יאמן אשכרה לקבל חבילה רטובה במים. איזה עולם!?!? תתביישו לכם דואר ישראל", כתב זקן.

ברק זקן
ברק זקן

זקן, הגיש תלונה לדואר ישראל, מסר את מספר החבילה ואת התמונות המחזקות את טענותיו אבל  אחרי חמישה ימים נאמר לו שעליו לפנות בתלונות למנהל הדואר בגרמניה כדי לברר את העניין.

"דואר ישראל מתנער מאחריותו לחבילה למרות שדרכו קיבלתי אותה. האחריות היא על דואר ישראל ואני מתכוון להגיש נגדם תביעה. אני בטוח ומשוכנע שהחבילה לא יצאה מגרמניה עם מים", אומר זקן, "אני אוסף שקל לשקל לקנות נעליים נדירות, שזה ההובי שלי, ודואר ישראל מזלזל בלקוחות ובורח מאחריותו להרס החבילה".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "האחריות על המשלוח אינה של החברה המוסרת, כי אם של החברה השולחת".

לא ברור מדוע הדואר לא טרח לעדכן את זקן במקרה והגיע חבילה רטובה מגרמניה.