מגי'ק קאס, פארק השעשועים המקורה הגדול בישראל, נפתח בקול תרועה רק לפני יומיים, וכבר גורר ביקורות על המחירים שגובה החברה שמפעילה אותו.

מחירי כניסה לפארק השעשועים מתחילים מ- 99 שקלים, ובמודעה כתוב שהכרטיס מאפשר כניסה לכל המתקנים ללא הגבלה. על הופעה תאלצו לשלם עוד 46 שקלים, אבל אם חשבתם שבכך תמו ההוצאות - תחשבו שוב. מבקרים שהיו במקום טענו שזה ממש לא מסתכם בכך.

"אני נמצאת כרגע במג'יק קאס ואני פשוט בהלם מהשוד לאור יום שמבוצע כאן", כותבת אחת הגולשות בקבוצת פייסבוק המיועדת לחוות דעת של הורים על מגוון אטרקציות לילדים. "לא מספיק כניסה עולה 99 לאדם, ובנוסף החניון עולה כסף, חשוב לזכור שמדובר במעלה אדומים, סיכוי טוב שיש שם חניה, לא מדובר במרכז תל אביב".

"בנוסף, כותבת הגולשת, "ההופעות בתשלום נוסף, גם משחקי הווידאו ומתקנים לקטנטנים שצריך לשלם לכל מכונה ולא מעט כסף. תחשבו טוב אם להגיע. לא כל המתקנים עובדים, לדוגמא המתקן שניצב על הגג, הוא עדיין בבנייה. גם מתקן אחר, רכבת שעושה 360 מעלות טרם נפתחה. לא שווה לדעתי להגיע לכאן במיוחד מהמרכז רק בשביל ג'ימבורי ומתקנים כמו שיש בקניון".

חדש על המדף 260921 - מג'יקקאס (צילום: פרטי)
"Magic Kass" | צילום: פרטי

אבל מה שעצבן במיוחד את הגולשת, ומסתבר גם אקט לגמרי לא חוקי, היה האיסור להכניס למתחם שתייה ומזון, כולל בקבוקי מים. "לא הסכימו שום אוכל כמו חטיפים ושתייה, אפילו לא מים. הם לא מוכנים כי יש פה טרקלין בתשלום שבו אפשר לקבל אוכל ושתייה ללא הגבלה".

הגולשים שביקרו גם הם במקום מיהרו להסכים וכתבו: "אני לא מבינה מה הם מצפים שילדים יאכלו במשך כמה שעות טובות? אני פשוט שונאת גזל אז זה משגע אותי", כתבה אמא בקבוצת פייסבוק. אמא אחרת הוסיפה: "הזוי, הייתי צריכה לריב עם הביטחון שייתנו לי להיכנס עם בקבוק מים, אני בהיריון. זו פשוט חזירות".

חדש על המדף 260921 - מג'יקקאס (צילום: פרטי)
כניסה לארקלין האוכל. חל איסור להכניס למתחם מזון ושתייה | צילום: פרטי

כשפנינו להרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ושאלנו האם זה חוקי לאסור על המבקרים להכניס אוכל ושתייה למתחם נענינו כי: "על פי סעיף 3(10) לחוק הגנת הצרכן אוסר על עוסק שאינו 'בית מזון' למנוע כניסה עם מזון מאותו הסוג הנמכר במקום. במידה והעוסק אכן מונע כניסה עם מזון הנמכר במקום, מדובר בהפרה של חוק הגנת הצרכן והרשות מזמינה את הצרכנים להתלונן באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. לעניין מחירי המוצרים והשירותים המוצעים במקום, כל עוסק רשאי לתמחר את מוצרים ושירותיו בהתאם לשיקוליו העסקיים, ועל הצרכנים לבצע רכישה מושכלת ולוודא בטרם הגעתם למקום מה עלות הכניסה והשירותים הנוספים אם קיימים".

הפארק הוקם בהשקעה של חצי מיליארד שקל על ידי קבוצת קס בבעלות היזם חנוך קס. הוא משתרע על פני 13 דונם ומציע 12 מתקני שעשועים ואקסטרים מתקדמים.

האטרקציה המרכזית בפארק היא רכבת הרים בגובה של למעלה מ-20 מטרים, שתשקיף אל ים המלח. בנוסף, יש במקום מתקני שעשועים כמו Sky Towe - מתקן גובה שבו כל המושבים נמצאים סביב ציר מרכזי, אשר עליו הם עולים לגבוה וצונחים מטה במהירויות שונות; Air Race - מתקן בעל 6 זרועות, כאשר על כל זרוע ישנם שני מושבים. כל זרוע מסתובבת סביב ציר מרכזי וסביב עצמה. המתקן המייצר תחושת סחרור; Discovery 360 - מתקן גובה סחרור בעל זרוע אחת ובו הזרוע מסתובבת סביב ציר מרכזי 360 מעלות; Samba Balloon - מתקן ילדים המדמה כדורים פורחים. המושבים בתאים דמויי סל כדור פורח, העולים ויורדים תוך סחרור סביב ציר מרכזי.

חדש על המדף 260921 - מג'יקקאס (צילום: פרטי)
מתקנים לקטנטנים שיש לשלם עליהם בנפרד | צילום: פרטי

על פי היזמים, מישור אדומים צפוי להפוך בקיץ הקרוב לאזור בילוי אטרקטיבי, שיציע לצד טיולי מדבר ואקסטרים, גם אטרקציות משפחתיות כמו ה-DCITY, מתחם הקניות לעיצוב הבית הגדול במזרח התיכון וה-Magic Kass, פארק השעשועים שיורכב ממספר פארקים שונים. מתחם ה-DCITY משתרע על פני שטח של כ- 100,000 מ”ר, מתוכם כ-60,000 מ”ר שטחי השכרה לעסקים הפרושים כולם על פני קומה אחת. 

 מ-Magic Kass נמסר בתגובה: "היות והפארק מקורה ומושקעים בו משאבים גדולים על מנת לשמור על הניקיון - אין אפשרות להכניס מזון למתחם. בקבוקי מים ניתן להכניס ללא כל הגבלה. קיימים מסלולים שונים של כרטיסים, לרבות כרטיסים הכוללים כניסה לפארק וכניסה למופע. המסלולים השונים נועדו להציע רמות תמחור שונות, המתאימות לכל כיס. במקום חניון חינמי במרחק הליכה קצר וחניון בתשלום שאינו שייך לפארק ומופעל על-ידי ספק חיצוני".