בעולם שבו יש מי שלא דורך יותר בסופר, אבל עדיין תלוי במשלוחים של הרשתות הגדולות, Quik מנסה לתת מענה יעיל יותר, שיכול גם לתמוך בסופרמרקטים מקומיים.

האתר משתף פעולה עם שורה של חנויות וסופרמרקטים ברחבי הארץ, במקום עם רשת אחת בלבד. ההזמנה משויכת לחנות על פי מדדים של מרחק וזמינות. משם תוכלו לקבל את המשלוח הביתה, או לאסוף אותו בעצמכם מהחנות בתוך שעה בלבד.

מדובר במיתוג מחדש של מיזם האונליין Bring Bring, שהחל לפעול באפריל 2018. המיזם מציע שירות משלוחים של מוצרי מזון ומוצרי יסוד - והחידוש שלו על פני המתחרים הוא ההבטחה למשלוח לבית הלקוח בכל שעתיים. בנוסף, בעוד האתרים המובילים של רשתות המזון גובים כסף שקל על משלוח, ב-quik המשלוח הוא בחינם.

מאחורי המיזם לא תמצאו רשת שיווק גדולה, אבל יש שמות גדולים: החברה המרכזית למשקאות קלים, רשת סופר פארם וקבוצת יוניון.

אתר quik (צילום: צילום מסך)
יש הכל. אבל רק מהיצרנים הגדולים | צילום: צילום מסך

הזמנה לדוגמה שנערכה לפני כשבועיים גילתה כמה דברים מצוינים (בעיקר בשלב קבלת המשלוח) וכמה כמה נקודות לשיפור (בעיקר בשלב ההזמנה).

ראשית, ניסיון להזמנה מהאתר דרך הסלולר נתקל בקשיים בשני ניסיונות שונים, כשלא ניתן היה להוסיף מוצרים שונים לסל. תקלה טכנית, אולי, אבל כזו שכמעט גרמה לוויתור על ההזמנה.

מבחר המוצרים משביע רצון, במידה ואין לכם ציפיות לקנות מחברות קטנות יותר, או למצוא מוצרים נדירים יותר, מיצרנים קטנים שבדרך כלל לא מגיעים לחנויות עירוניות. מנגד, כנראה שאין סוג מוצר שייעדר לגמרי מהחנות הווירטואלית, לא עניין טריוויאלי כאשר מזמינים מחנויות משתנות.

המחירים אינם בתחום הזול של הסקאלה, אבל על כך פיצו שלל מבצעים בחנות שהפכו את המחיר לסביר בהחלט. למעשה, נראה ששיטת הקנייה הטובה ביותר היא למצות את המבצעים, ואז להשלים ממחלקות אחרות.

גולת הכותרת של quik היא נוחות השירות והבטחה למשלוח "בכל שעתיים", מה שיוצר רושם ראשוני מוטעה שבתוך שעתיים ההזמנה מגיעה אליכם. אלא שחשוב לדעת שמדובר בעיקר בטווח של שעתיים שמוסכם עליכם ועל החנות. ניסינו להזמין בפעם הראשונה ביום חמישי, רק כדי לגלות שהמשלוח הזמין הבא הוא אי שם ביום ראשון בערב. בניסיון הבא כבר דאגנו למרווח גדול מתחילת השבוע. החלק הוא השני הוא האפשרות לאסוף "בתוך שעה" את המצרכים מהחנות. אלא שכאן מדובר בעניין של מזל. אתם גרים באזור של חנות שעובדת עם quik? הרווחתם. לכו, קבלו הזמנה לאוטו וסעו לדרככם. במקרה שלנו גילינו שהחנות נמצאת בקצה השני של העיר. העדפנו להישאר בבית.

אחרי כל זה, המשלוח שכן מצא את דרכו אלינו הגיע בזמן, וכל המוצרים שלמים. המוצרים הקרים נמסרו בתוך צידנית סגורה. הירקות והפירות שהוזמנו היו באיכות טובה מאוד. עם קצת תיקוני ליקויים והתאמת ציפיות, מדובר בשירות שיכול להתחרות ברשתות הגדולות.