אם המשפט "תכשיט מיוחד לאישה ולגבר בכדי שנוכל להסתכל גם מעבר" מעלה לכם אסוציאציות לתכשיט הינדי עתיק, כזה שמביאים במיוחד מבודהה שיושב במנזר שכוח אל בהודו ומאחוריו עומדת פילוסופיית חיים המושתת על ערכי הקבלה והאהבה העצמית- תחשבו שוב.

 שיא חדש של טעם רע נשבר השבוע כאשר חנות אינטרנטית בשם YNJEWLRY התחילה לייצר תליונים בעיצוב של טלאי צהוב. כן אותו תלאי צהוב שסבא וסבתא של חלקנו הוכרחו לענוד בזמן השואה.


"זהו אינו טלאי צהוב" מתעקש יחיאל פירון, מנהלת השיווק של החנות' " טלאי זה חתיכת בד ופה מדובר על שרשרת שמגיעה בעוד צבעים כמו כסף וזהב ורוד".

באתר החברה מנסים להסביר מה עמד מאחורי יצור התליונים שמגיעים מלבד הכיתוב JUDE גם עם חריטת "לעולם לא עוד".

"יכולנו להתחיל לספר על פרעה ויציאת מצרים", נכתב באתר, בלי לפספס אף נימה של פאתוס,"  יכולנו לכתוב דפים שלמים על ליל הבדולח היטלר והשואה....אבל החלטנו שלא !!!.....אנחנו חיים בארץ ישראל... וכיום אין מקום במדינתנו לצוררים ואנטישמיות. לכן אנחנו היחידים שיכולים לתקן ולמחוק את המעוות שגזרו עלינו.... החלטנו לייצר תכשיט מיוחד במינו,מגן דוד jude.להזדהות עם יהודים בישראל ובעולם כולו... ורצינו שכולם ידעו "שלעולם לא עוד" נסומן ונושפל על ידי איש מאחר שאנחנו עם חופשי במדינתנו ישראלל ,המדינה היהודית והנצחית שקיבלנו מבורא עולם".

 

 

נכון לעכשיו מציג האת שישה תליונים המתומחרים ב-2,600 שקלים לתליון המיוצרים מזהב 14 קראט בשילוב אמייל שחור. בעתיד, אומר פירון, יעלו עוד תכשיטים "שלא קשורים לשואה".

תגובות הגולשים לא איחרו להגיע. "איזה יופי!! היהודים הראשונים שהצליחו לקבל כסף מהשואה!", כתבה טל אורן. "כמה טעם רע. אין שום דבר שלא תנצלו כדי לעשות ממנו כסף?", שאל רועי מאירוביץ. "זה מזעזע! זה סמל שנאצים המציאו עבור היהודים! זה סמל להשפלה!", כתבה שרה שטרנבורג וקרנית מנדל סינק סיכמה: "יש לכם את זה בצהוב מת?".

בתגובה לביקורת מסרה החברה: "אין לנו כוונה לפגוע באיש ולא לגרום נזק. אנחנו רוצים שיזכרו את ההיסטוריה היהודית על ידי תכשיט מזהב שנישמר לשנים רבות ולדורות הבאים. התכשיט מיועד לכל היהודים בארץ ובעולם".