זה קרה ביום חמישי בצהריים. שושנה נעמן, תושבת יד בנימין, הייתה במטבח מתכוננת לחג. הילדים היו בסוכה, שהיא למעשה פרגולה שצמודה לבית. פתע היא שמעה את בנה הגדול צועק: "אמא, מלאכי!".

מתברר שמלאכי הכניס אצבע למאוור ששושנה ובעלה לירז קנו במיוחד עבור הסוכה. לאחר מכן התברר שאין לו תו תקן. "זה הכל היה סרט אימה. קלטתי את האצבע שלו מתדלדלת כמעט חתוכה לשניים. למזלנו היא לא נקטע לגמרי", היא אומרת.

"היסטריה ופעולה", היא מגדירה את התגובה שלה. "צעקתי, אבל תפקדתי. למעשה, היה לנו נס בתוך נס. הילד שלי, בן ארבע וחצי, ישב על הספה שהייתה שם בפרגולה. הוא עצר את המאוורר ברגע שזה קרה, כשהאחים הגדולים עוד עיכלו מה שקרה. רגע של אחריות מאוד גדול. זה גם מה שהציל את מלאכי מפגיעה גדולה יותר".

מלאכי נחבש במגבת עד שהגיע מד"א והעביר אותו לבית חולים תל השומר. שם קיבעו את האצבע באופן מקצועי יותר. ב-23:00 בלילה מלאכי נכנס לניתוח של שעתיים, שנועד להציל את האצבע שלו. מחר (ב') הוא צפוי להגיע לבדיקה שתקבע האם הניתוח הצליח.

ומה באשר למאוורר? מדובר במאוורר תעשייתי מסוג Mulner. "המרווחים מסוכנים גם לאדם מבוגר", טוען לירז. שושנה ולירז פנו אחרי צאת החג, ביחד עם הורים נוספים שנפגעו מהמאוור, אל רשת אושר עד בדרישה להוריד את המאוורר מהמדפים.

"היבואן הגיע לבית החולים וחילק שוקולדים, לפחות ניסה לחלק", אומרת לירז. "אחר כך הוא זרק את האחריות עלינו. הוא טען שמדובר ברשלנות הורית וכתוב במפורש שילדים לא צריכים אצבעות למאוורר".

משרד הכלכלה הבהיר שאין תו תקן למאוורר. "צריך לבדוק כל מוצר ולא לסמוך על מה שכתוב", אומר לירז להורים. אושר עד, אגב, החליטו להפסיק למכור את המאוורר.

עו"ד אבי ויינרוט המייצג את היבואן "אליהו שיווק חשמל": "מדובר במוצר שקיבל תו תקן של מכון התקנים לאחר שנבדק על ידם. למוצר נלוות אזהרות בולטות להרחיק מהישג ידם של ילדים. זה מאוורר תעשייתי, ועם כל הצער והכאב מדובר ברשלנות הורית. לא המוצר אשם, אלא מי שהתיר לתינוקות רכים להיות לידו ללא השגחה".